Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Regulowany Zasilacz ATX Zasilacz megabajt 350W

19 Apr 2019 19:36 294 7
  • Level 3  
    Witam chciałbym przerobić tak zasilacz ATX aby można było regulować napięcia tak od 1 - 15V ale najlepiej bez żadnych przetwornic ani innych elementów zewnętrznych. Posiadam zasilacz megabajt 350 ATX. Na razie zrobiłem taką modyfikacje że z układu KA7500B 1 pin wylutowałem z jego miejsca i podpiąłem do środkowej nóżki potencjometru 10K lewą nóżkę potencjometru podpiąłem do linii 12V a prawą nóżkę do masy. Niby wszystko okej tyle że po uruchomieniu zasilacza i ustawieniu potencjometru na maksa jest napięcie 14,5V ale gdy kręcę potencjometrem w lewo to reguluje tylko do 8V i po niżej 8V wyłącza się zasilacz jak takie zabezpieczenie wyłączyć? Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź
  • Level 3  
    Wszystko ok tyle że mam problem z Under Voltage Protection i pytam się jak je wyłączyć
  • Level 38  
    DryfinTV wrote:
    problem z Under Voltage Protection

Który to pin na scalaku ? Podaj też co jest podłączone w tym modelu ATX-sa do pinów 15, 16.
  • Level 3  
    Pin 15 jest podpięty do masy a pin 16 do 12v
  • Level 38  
    Więc za wyłączanie odpowiada pin 4. Aby on nie reagował należy odpiąć wszystko od niego i podłaczyc tylko rezystor 10 kΩ do masy. Wtedy jednak nie bedzie działało żadne zabezpieczenie ATX-sa , oprócz bezpiecznika na zasilaniu. :cry:
  • Level 3  
    Dzięki wielkie wszystko działa !
  • Level 3  
    Dzięki wielkie wszystko działa !

Dodano po 1 [minuty]:

Dzięki wielkie wszystko działa można regulować teraz od 2.48 do 26.4V oczywiście po zmianie kondensatorów