Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zalman 1225CSL - Jak zapamietac go na stu procentach

19 Kwi 2019 23:56 171 5
  • Poziom 7  
    Witam
    Posiadam Komputer z Watercooling'iem z regulowanym wentylator manualnie pokretlem. Pompa chyba sie sama reguluje podczas wzrostu lub moze jest zawsze na pelni.
    Wentylator Thermaltake pure S Zawsze jest na ~1100 RPM tego nie chce ruszac bo wiecej i tak nie wyciagne
    Teraz tak wentylator wciagajacy czyli Zalman z tytulu Jest caly czas na okolo 670 RPM chociaz moze isc duzo wyzej
    Po zainstalowaniu SpeedFan moge regulowac pompe do 4400 rpm i wentylator Zalman do 1400 najwiecej (therm i wentylator od WR nie ruszaja sie)
    Ale po ponownym uruchomieniu musze od nowe wlaczac speedfan i dawac na setke Zalmana, i w tym problem bo wciagajacy tak slabo nie moze sie krecic. Teraz tak czy mam jakas mozliwosc na ustawienie na zawsze tego wentylatora na 100%? Przez BIOS moze jakos? I czy pompa sama sie reguluje czy potrzebny mi speedfan do leprzych wynikow?

Dziekuje za pomoc chcialbym sie obejs od speedfana i jakos tego Zalmana podciagnac az do odwolania (moze da sie zrobic aby sam sie podciagal w potrzebie z reszta?)

Sprzet :
    Zalman Z9
    Gigabyte gtx 970 msi
    Karta sieicowa Atheros AR8151 PCI-E Gigabit
    Procesor : I5-3450 3.10GHz
    Sytem 64bit
    Pamiec 8GB
    Windows 10
    Zasilanie od Cooler Master 600W
    Corsair Hydro Series H60
    Plyta Gigabyte Z77DS3H
    Twardy dysk Western Digital blue 500 (DDR3) + Toshiba 80gb
    Ram 2x 4go Kingston DDR3
    Wentylator wciagajacy Zalman Zalman 1225CSL, wyciagajacy Thermaltake pure S oraz wentylator z WC
  • Poziom 39  
    Wentylator 4pin PWM? Odepnij mu testowo sygnał PWM, większość wentylatorów wtedy kręci się na max.
    Jeśli 2/3pin to po prostu zasil go na 12V, np z Molexa...
  • Poziom 36  
    Speedfan to tylko program, który działa tylko po uruchomieniu. Nie zauważyłem, by coś regulował nie uruchomiony.
    Dodaj go sobie do autostartu, ja mam dodany, i podczas startu komputera wentylatory robią na pełnej prędkości, później uruchamia się program i obroty spadają do założonych w programie.
    sedomi1 napisał:
    Teraz tak czy mam jakas mozliwosc na ustawienie na zawsze tego wentylatora na 100%? Przez BIOS moze jakos?
    Instrukcja str 41
    Czy jest tam to czego oczekujesz ?
    Podobne pewnie też masz z poziomu windowsa, ale i pewnie trzeba zainstalować jakieś "utilities" od Gigabyte.
  • Poziom 7  
    Ale jak odlaczyc PWM? wentylator 3pin.
    Chce sie obejsc od speed fan poniewaz ten uniemozliwia mi sterowanie karta msi afterburner (nie wiem dlaczego blokuje afterburnerowe funkcje) i wylacza mi pompe WC jesli nie jest uruchominiy bardzo dziwne.
    Chcialbym po prostu zrobic tak aby Zalman zapamietal sie na 100% i zostal tak po odisntalowaniu Speedfan'a. Dziekuje jesli ktos ma jakis pomysl
    Nie rozumiem tego co podrzuciles z BIOSU mam tak wszystko ustawic?
  • Poziom 36  
    sedomi1 napisał:
    Nie rozumiem tego co podrzuciles z BIOSU mam tak wszystko ustawic?

A ja nie rozumiem pytania, dostałeś odpowiedź - w biosie masz możliwość ustawiania prędkości wentylatorów, trzeba go tylko uruchomić, i pozmieniać według swoich preferencji.
    Czytałeś w ogóle instrukcję ?
    Zainstalować program do płyty głównej od producenta, a podobne opcje pojawią się i w windowsie. https://pclab.pl/tip/Overclocking.Guide.jak.p...ocesor.LGA1155.Poradnik.krok.po.kroku,51991/2
    Przetestować jakie ustawienia na jaki wentylator działają, i w jaki sposób.

I to musisz zrobić SAMEMU, bo nie widać innych chętnych do pomocy, tym bardziej z podobną płytą. Choć możesz czekać dalej na podpowiedzi.
    Trudne to nie jest, tylko trzeba spróbować.
    Albo kup takie coś https://www.google.com/search?q=molex+3+pin&c...AUIDigB&biw=960&bih=484#imgrc=YP52fsLFc22mKM: zagwarantuje to maksymalne obroty podłączonego wentylatora. Wyjdzie najtaniej i bez zbędnych pytań, na które są odpowiedzi w instrukcji i internecie...
  • Poziom 7  
    Wielkie dzieki za ta instrukcje jest wszystko okej !Temat moze byc zamkniety