Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Słuchawki earpods (Iphone) po wymianie wtyczki nie działają z komputerem

20 Kwi 2019 10:28 219 5
  • Poziom 7  
    Wymieniłem wtyczkę w standardowym zestawie słuchawkowym do Iphona. Używam go do prowadzenia rozmów w Iphonie i do słuchania muzyki w komputerze. Po wymianie wtyczki słuchawki, mikrofon jak i pilot działają bez problemu w Iphonie, ale w komputerze słychać bardzo przytłumiony dźwięk, a czasem wcale.

Ciekawostka: jeżeli zewrę masę i przewód od mikrofonu to w komputerze wszystko wraca do normy i słychać czysty dźwięk.

Sprawdzałem, przewody są połączone prawidłowo wg schematu:
    Słuchawki earpods (Iphone) po wymianie wtyczki nie działają z komputerem

Wszystkie przewody masy połączyłem razem. Myślałem, że przewód masy od mikrofonu nie przewodzi, ale po ponownym zlutowaniu nie przyniosło to efektu.

Schemat wtyczki:
    Słuchawki earpods (Iphone) po wymianie wtyczki nie działają z komputerem
  • Poziom 22  
    Możliwe, że izolacja nie jest usunięta i przewód masy nie przewodzi. Ewentualnie może być problem z gniazdem w komputerze.
    Zdalnie nikt Ci nie powie, co się zepsuło, a raczej co zrobiłeś źle i co się mogło zepsuć.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Kilkukrotnie miałem problem z samymi wtyczkami - minimalnie inny wymiar, inne ustawienie pierścieni przewodzących i w jednym gnieździe działało, a w innym nie, lub działało tylko połowicznie. Takie nie trzymanie wymiarów często się zdarza w stosunkowo tanich, chińskich wtyczkach.
  • Poziom 7  
    398216 Usunięty napisał:
    Takie nie trzymanie wymiarów często się zdarza w stosunkowo tanich, chińskich wtyczkach.

Dzięki za odpowiedź. Nie wpadłbym, że powodem jest nie trzymanie wymiarów. Najśmieszniejsze, że ten problem nie dotyczy tych najtańszych wtyczek. Kupiłem wtyczki Hermann za 6,50 sztuka. Wyglądają zacnie, tylko co z tego, jeżeli muszę je delikatnie wysuwać, by działały prawidłowo.
  • Poziom 43  
    Równie dobrze może być problem (tego samego rodzaju) z samym gniazdem.
  • Poziom 22  
    W odtwarzaczu MP3 popękały luty, więc ledwo grał. Po ich poprawieniu wszystko wróciło do normy.