Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Re: Citroen xsara picasso 1,6 hdi lift 2005 rok 109km

20 Kwi 2019 10:33 306 22
  • Poziom 3  
    Koledzy od dłuższego czasu znowu problem z citroenem takie błędy co to znaczy oczywiście kontrolka silnika wyskakuje (faul engine) szlak mnie trafia z tym samochodem same problemy
  • Poziom 31  
    Jakie masz błędy zaraz po ich skasowaniu ?
  • Poziom 40  
    Błąd pozycji zaworu EGR.
    Możesz wyjąć, wyczyścić, rozruszać...
    Co i tak wiele nie pomoże.

Wstawić nowy, i wykonać jego kalibrację.
  • Poziom 31  
    Możesz jeszcze przyjrzeć się wtyczce zaworu , ale generalne jak mówi przedmówca wymiana i adaptacja zaworu .
  • Poziom 3  
    Zawór egr był używany zakładany chyba w lutym długo się przyuczał bo u mnie nie idzie zrobić kalibracji tak wykazała na komputerze to co koledzy wygląda na to że znowu jest problem z tym zaworem egr
  • Poziom 40  
    Napraw raz a dobrze i zapomnij o problemie.
    Kup NOWY zawór, wyczyścić ew syf z kanałów i kolektora, zamontować, skalibrować.
    Skoro nie chciał ci wykonać kalibracji, to pewnie nie bez powodu...
  • Poziom 3  
    A można jakoś ten zawór wyłączyć-zablokować żeby po prostu nie działał jest wogóle taka możliwość?
  • Poziom 40  
    Już nie działa i się zablokował. Ale chyba nie o jeżdzenie z Checkiem ci chodzi.
    Sam, nie ominiesz tego tak by komputer się w końcu nie połapał.
    Tak czy siak koszta będą, obojętnie czy chcesz drutować czy naprawiać.
  • Poziom 3  
    Drutowac to co masz na myśli

Dodano po 12 [minuty]:

Czyli co taki może być z allegro : https://allegro.pl/oferta/zawor-egr-citroen-b...m=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

Dodano po 1 [godziny] 21 [minuty]:

Teraz jeszcze wentylator cały czas non stop się załącza nawet po przejechaniu 2 kilometrów cały czas chodzi nawet po zgłaszaniu silnika co teraz koledzy to boli wstyd jeździć wszyscy się oglądają tak samo na parkingu wyje wentylator po wyłączeniu silnika ok. 10 minut
  • Poziom 3  
    Zawór egr wymieniony na nowy i znowu wyskakuje błąd P1462 oczywiście ( błąd silnika czek) co znowu bo mnie szlak zachwile trafi z tym citroenem
  • Poziom 3  
    Kolego u mnie jak poprzedni gościu robił diagnozę to mi mówił że nie ma żadnej adaptacji zaworu bo jak by można było to przy tym starym poprzednim zaworze używanym jak zakładałem nie mógł zrobić nie było po prostu tej opcji jak bywa w innych autach tak mówił diagnostyk
  • Poziom 31  
    Miałem Peugeota 407 1,6 hdi i taka opcja była , podjedź do kogoś z innym sprzętem diagnostycznym .
  • Poziom 35  
    Mam P-308 SW hdi, 109 KM (2010 r.) i też miałem problem z zaworem EGR (przycinał się). Po wymianie na inny działa on wg mnie poprawnie tj. kontrolka gaśnie po chwili od uruchomienia silnika, nie "daje dyma" na czarno a silnik pracuje żwawo.
  • Poziom 3  
    Moje błędy teraz po wymianie zaworu egr z 5 błędów zostały tylko 2 i też ważne jest to że nie dymi już tak mocno jak było to wcześniej i co ważne w końcu wyłączył się wentylator a tak po przejechaniu nawet 2 kilometrów już się załączył i się nie wyłączał a co do akceptacji to poprzedni stary zawór po wymianie (używany) akceptował się sam 2 tygodnie tylko teraz nie pamiętam chyba jeździłem cały czas z czekengin bo teraz też mi się świeci błąd a TORGUE pokazuje 2 kolory zielony i czerwony chyba błąd wyskakuje po kolorze czerwonym proszę o odpowiedź koledzy i co wy o tym wszystkim myślicie
  • Poziom 30  
    Wyczysc wszystkie kostki w ecu. Bardzo czesto tam sniedzieja polaczenia.
  • Poziom 36  
    Łaskawcy zechciejcie zrozumieć że przekłamujacy przepływomierz ,jak i silnie zabrudzony filtr powietrza, czy nieszczelność pomiędzy przepływomierzem a kolektorem dolotowym ,albo i silne przedmuchy ze skrzyni korbowej będą skutkowały zgłoszeniem błędu EGR.
    Aha.. i przeloty spalin również powinny być czyste.
  • Poziom 30  
    jurekk55 napisał:
    Łaskawcy zechciejcie zrozumieć że
    Drogi laskawco zechciej zrozumiec ze 'open circut sensor A' nigdy nie bedzie powodem brudnego filtra ect.
    Poza tym ewidentnie widac ze jest problem z wiazka dlatego dziala wiatrak.
    Pozdrawiam
  • Poziom 36  
    Dotąd nie ma odczytu z dedykowanego sprzętu .
  • Poziom 3  
    Zawór zakupiony nowy na allegro koszt 250 zł zamiennik wszystko chula jak należy problemy znikły później auto zostało sprzedane i kupione inne ale już w benzynie chwila odpoczynku od disla