Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Scenic III - Scenic- drgania od ok. 95km/h w górę

Deenely7 20 Apr 2019 11:48 879 1
    Deenely7
    Level 5  
    Witam. W moim scenicu przy prędkości od ok. 95km/h do 150km/h ( do tej prędkości sprawdzałem) występują silne drgania. Niezależnie czy na tempomacie , czy normalnie, czy droga idealnie gładka czy w trochę gorszym stanie. Drgania na kierownicy oraz czuć pod nogami i na siedzeniach, z przodu i z tyłu też wyczuwalne są. Przyśpieszanie nie redukuje drgań, jedynie jadąc na tempomacie, wyłączając go drgania ustępują. Zrobiłem zawieszenie z przodu, amortyzatory z tyłu nowe, nowe opony, sprawdzone alusy, wyważone koła, geometria w porządku. Dopóki jeździłem krótsze trasy do 50 km , jakoś ten problem nie występował. Wczoraj pojechaliśmy na święta, trasa 500 km... Zaczęło się na nowo... ale dopiero po zrobieniu ponad 100 km. Tak jakby auto musiało być rozgrzane czy coś, nie wiem .
    Proszę o pomoc, jakieś sugestie.
    decybel91
    Level 42  
    Jeśli faktycznie dasz sobie rękę odciąć że geometria jest dobrze zrobiona koła są proste i dobrze wyważone to stawialbym na przeguby napędowe wewnątrz. Nie mniej znajdź dobrego fachowca bo z opisu nie wiele wywnioskować.