Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf IV 3 drzwi - Czasami nie otwiera z pilota drzwi pasażera nowy i stary zamek

20 Kwi 2019 14:41 198 8
  • Poziom 11  
    Witam,

jeździłem dobre 3 lata z zamkiem w który nie działał mikrostyk odnośnie sygnalizacji otwarcia drzwi, dodatkowo czasami nie otwierały się drzwi po jednokrotnym naciśnięciu na kluczyku aby otworzyć zamki. Dwukrotne naciśnięcie otwarcia albo pociągnięcie od środka za klamkę otwiera drzwi za każdym razem.
    Kupiłem zamiennik zamka i go wymieniłem, pojeździłem dwa tygodnie i niestety ale już drugi raz powtórzyła się sytuacja z brakiem otwarcia zamka po jednokrotnym naciśnięciu na kluczyku przycisku do otwarcia (rygiel zostaje w pozycji zamkniętej). Po otwarciu tych drzwi sygnalizacja otwartych drzwi i lampki działają, zamek się za każdym razem zamyka. Zdarzyło się to 2 razy i było to zawsze po długim postoju (po nocy). Zamiennik zamka wadliwy czy coś w instalacji ? Próbowałem to wymusić ale zamykałem i otwierałem ze 20 razy i się nie powtarza.
  • Osprzęt kablowy
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 11  
    00929 - Jednostka zamykająca zamka centralnego po stronie pasażera (F221) 27-10 - Niezrozumiały sygnał - Sporadyczny
    Od strony kierowcy też mam ten błąd ale bez sporadyczny. Pozostaje pytanie czy ten błąd nie dotyczy tego starego zamka od strony pasażera. Bo od kierowcy kiedyś mi fiksował tzn. nie było brzęczka, ani sygnalizacji otwartych drzwi oraz czasami wyskakiwał rygiel podczas zamykania pomimo tego, że załączał się alarm. Tzn. mogłem otworzyć drzwi po zamknięciu (rygiel w górze) oraz świecąca dioda (jak zamknięty) po otwarciu wycie klaksonu. Naprawiło się samo parę lat temu więc tego zamka nie ruszałem.
  • Poziom 11  
    Więc dzisiaj się to powtórzyło również po nocy, w ciągu dnia otwierałem/zamykałem z 10 razy i się otwiera. Sprawdziłem w VCDSie i błędu nie ma. Wyskoczył natomiast ponownie ten błąd od strony kierowcy wiem czemu ale nie znam przyczyny. Gdy przycisnę od wewnątrz auta na boczku przy przycisk do zamykania auta, zamek od kierowcy się zamknie i za chwilę wyskoczy i to generuje błąd natomiast od pasażera nie ma błędu związanego z brakiem odskoczenia rygla. Jakiś pomysł ?
  • Poziom 11  
    Ok. Mam ściągnąć tą gumową osłonę bez demontażu boczka, czy trzeba demontować ? Co do strony kierowcy to winny zamek ? Z klucza się zamyka chociaż kiedyś jak pisałem parę lat temu była identyczna sytuacja, że podczas zamykania rygiel wyskakiwał ale z włączonym alarmem. Teraz jedyny objaw z tej strony to wyskakiwanie rygla podczas zamykania przyciskiem na boczku drzwi. Drzwi pasażera, klapa zamyka się ok. Dodam jeszcze, że w klapie również nie działa mikrostyk ale o dziwo w VCDSie w module komfortu nie ma o tym błędu.
  • Poziom 11  
    Elektryczne właśnie się za to zabrałem po tylu latach bo wszystko padło. Szyba od strony kierowcy spadła bo pękły ślizgi (miałem używane ślizgi te ulepszone na stronę kierowcy więc wymieniłem ze starych plastikowych) i leciała woda do auta. Rozebrałem wymieniłem ślizgi, okleiłem ranty blachy taśmą butylową. W nocy padał deszcz patrzę pod boczek drzwi a tu nadal mokro znowu zdejmuję boczek a tu woda leci przez uszczelkę głośnika... Od strony pasażera tak samo woda na podłodze więc mówię otworzę szybę (parę lat nie otwierałem tej od strony pasażera) a tu nagle trach, pękła linka. Wcześniej już ktoś tu grzebał bo był wymieniony cały ten podnośnik na ten z metalowymi ślizgami. Kupiłem więc zamiennik i wkręciłem na miejsce tego starego ale nie jestem zadowolony bo nie mogłem poprawnie ustawić szyby. W końcu jakoś się udało ale jest gdzieś delikatny opór nie wiem czy to na ślizgach, czy gdzieś jest źle wygięty podnośnik a może to silniczek nie ma siły bo nie był bardzo długo używany (szyba wolniej się podnosi jak od strony kierowcy). Wiem, że jest to już stare auto ale trochę boli, że nie działa jak powinno bo nieco się namęczyłem wymieniając te elementy.