Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Wkrętarka Triton T20CH - Martwa, jak zdjąć obudowe?

20 Kwi 2019 16:44 327 17
  • Poziom 34  
    Witam. Wykręciłem już wszystkie śruby i nadal nie można rozdzielić obudowy.
    A wogóle nie daje oznak życia. Nawet led nie świeci. Bateria naładowana. Pomoże ktoś?
    Wkrętarka Triton T20CH - Martwa, jak zdjąć obudowe?

Dziękuje.
  • Poziom 18  
    Zrób trochę więcej zdjęć

Dodano po 40 [sekundy]:

Spróbuj podważyć śrubokrętem może ma jakieś zatrzaski
  • Poziom 34  
    Cała stopa i tył daje się rozchylić. Trzyma tam gdzie ten trapez po prawej stronie. Widać nawet próbę podważenia. Nie można rozdzielić tego korpusu z prawej. Nie wiem co trzyma. Ktoś przede mną już próbował ją wybebeszyć bo widać w innych miejscach zadrapania.
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Chwyć za korpus wkrętarki i zacznij ciągnąc do tyłu jednocześnie podnosząc go do góry
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Witam - proszę spróbować inaczej ; w uchwycie wiertarki jest wkręt ( lewy gwint )
    proszę go wykręcić , potem odkręcić uchwyt wiertarki następnie osłonę sprzęgła oraz
    element oznaczony jako NR.1 , dopiero wtedy osłony lekko zejdą .

Dodano po 38 [sekundy]:

Dodano po 2 [minuty]:

Podobnie rozbiera się TE-CD 12Li .
  • Poziom 34  
    Wkręt wykręcony. Uchwytu nie potrafię odkręcić. Kręci się silnik. Jaki tam gwint L czy P?
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Prawy. Udarem kolego . Skręć w uchwyt wkrętarki klucz imbusowy 12mm krótszym ramieniem, a w dłuższe ramię młotkiem zza ucha tylko solidnie trzymaj wkrętarkę, możesz poprosić kogoś niech Ci wkrętarkę przytrzyma. Tylko mu rąk młotkiem nie połam😀
  • Poziom 34  
    Nie chce puścić. Odkręcam w lewo, dobrze? Obraca się mechanizm. Narazie podałem tam wd40 i poczekam. Imadłem złapałem i młotek, ale nie chce się wykręcić.
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Witam - tak jak zaznaczyłem F - siła uderzenia młotkiem . Pokrętło sprzęgła ustawić
    na WIERCENIE , bieg zmienić nataki żeby blokował .

Dodano po 34 [sekundy]:

• Pomocny post
    Poziom 37  
    Czy udało się odkręcić ?
  • Poziom 34  
    Tak, dzięki wielkie. Wd40 na całą noc i pomogło. Uszkodzony tranzystor IRFB3006G, zwarte wszystkie wyprowadzenia. Problem w tym że nie można go dostać w PL (może jakiś zamiennik?). Nie podoba mi się jeszcze włącznik. Po rozebranu i wciśnięciu do końca włącznika zamyka on obwód i robi zwarcie na bateri. Widać tam taki krążek biały u góry po prawej króry przewodzi (nie wiem co to). O co tu biega???
  • Poziom 34  
    Dziękuje za linki. Szukałem i jakoś nie trafiłem. Tak to ten element. Ale tam jak pisałem robi się zwarcie jak do końca wcisne. Wtedy napięcie płynie przez ten krążek i blaszką do styku do minusa. To coś nie pasuje. Po drugie bez mosfeta powinna wkrętarka ruszyć na pełne obroty, a tego nie robi.
  • Poziom 34  
    Wynika z tego że jest to dioda. Niestety u mnie uszkodzona. Układ powinien obejść bez niej. Czy raczej powinna być? Gdzie takiej szukać? Paramety? Coś tam piszą że 8A. Ona jest jakby hamulcem?
  • Poziom 34  
    Witam. Zamówiłem w TME. Dziś przyszła paczka z tranzystorem i diodą więc zabrałem się za naprawę końcową. Z włącznika ze zworki wyprowadziłem kawałek przewodu by połączyć diode z plusem. Po wstawieniu nowego mosfeta działa prawidłowo.
    Dziękuje wszystkim za pomoc i pozdrawiam!