Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
AM TechnologiesAM Technologies
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Z造 odczyt amperomierza i woltomierza w obudowie

21 Kwi 2019 03:39 507 12
  • Poziom 12  
    Z造 odczyt amperomierza i woltomierza w obudowie Witam.
    Kupi貫m woltomierz i amperomierz w obudowie.
    Pod陰czy貫m do zasilacza z miernikiem ale amperomierz daje z造 odczyt.
    W amperomierzu jest potencjometr do kalibracji ale idzie skalibrowa tylko na napi璚iu 18V, wtedy miernik i amperomierz wskazuj takie same warto軼i.
    Przy pod陰czeniu wentylatorka i ustawieniu napi璚ia na 18V mpiernik i woltomierz daje takie same odczyty ale jak zmieniam napi璚ie to ju s r騜nice.
    Idzie co z tym zrobi ?
  • AM TechnologiesAM Technologies
  • Poziom 12  
    Poczyta貫m i nic nie wyja郾i這.
    Ja dam filmik jak wygl康a sprawa u mnie

Link
    [/youtube]
    Widzicie sami wyniki na miernikach s podobne ale nie pokrywaj si z amperomierzem, a kalibracja potencjometrem w uk豉dzie nic nie daje.
    Zrobi貫m jeszcze jeden pomiar, zamiast wentylatorka zastosowa貫m 瘸r闚k.
    Tutaj jeszcze wi瘯sze rozbie積o軼i .

Link

Kto wyt逝maczy ?
  • AM TechnologiesAM Technologies
  • Poziom 38  
    To nie za dok豉dny miernik, ten panelowy. W zasadzie poprawnie mierzy pr康y powy瞠j 0,1 A. Na filmiku, który da貫 masz te nieodpowiednie napi璚ie zasilaj帷e. Nie mo瞠 ono by mniejsze od 5 V.
  • Poziom 21  
    Daj schemat jak pod陰czy貫 miernik bo prawdopodobnie jest 幢e pod陰czony.Chodzi konkretnie sk康 wzi掖e zasilanie do miernika.
  • Poziom 12  
    Zasilanie miernika zabra貫m z mostka prostowniczego przy transformatorze, przed zasilaczem.
  • Poziom 38  
    dawid1346 napisa:
    Zasilanie miernika zabra貫m z mostka prostowniczego przy transformatorze, przed zasilaczem.
    To chyba tu tkwi przyczyna. W danych miernika masz podane :
    "Napi璚ie robocze: 4.5-30 V DC
    Uwaga: maksymalne napi璚ie wej軼iowe nie mo瞠 przekracza 30 V
    Pr康 roboczy: ≤ 20ma
    Zakres pomiarowy: DC 0-100 V 0-10A "
    Skoro da貫 na zasilanie napi璚ie z diod prostowniczych , to na pewno przekracza te dopuszczalne 30 V . :cry:
  • Poziom 12  
    Nie dodalem 瞠 mam transformator 2x16V.
    Zasilam z tych 16V
  • Poziom 38  
    dawid1346 napisa:
    Nie dodalem 瞠 mam transformator 2x16V
    Nadal nie wiemy jednak jak masz ten transformator pod豉czony do mostka. A mo瞠 by po wyprostowaniu albo 27 V DC , albo 55 V DC . :?: :cry:
  • Poziom 21  
    Zr鏏 prosty eksperyment i pod陰cz zasilanie z zupe軟ie innego 廝鏚豉 np z jakiegokolwiek zasilacza wtyczkowego.Jestem w stanie si za這篡 o 100punkt闚 瞠 b璠zie wszystko ok.Przerabia貫m kiedy podobny temat i zasili貫m podobnie i na kilka innych sposob闚 dopiero do這瞠nie dodatkowego transformatorka,prostownika i stabilizatora rozwi您a這 problemy z odczytem.
  • Poziom 12  
    Tak zrobi .
    Jak zasil amperomierz z innego uzwojenia na osobnym mostku to wyjdzie na to samo jak bym zasili z innego 廝鏚豉 ?
  • Poziom 38  
    dawid1346 napisa:
    Jak zasil amperomierz z innego uzwojenia na osobnym mostku to wyjdzie na to samo jak bym zasili z innego 廝鏚豉 ?

Tak.
  • Poziom 39  
    Te korzystam z kilku takich modu堯w. Do zasilania modu逝 wykorzystuj napi璚ie mierzone, z tym 瞠 pod陰czam do "+" napi璚ia mierzonego przew鏚 "+" zasilania modu逝, "-" zasilania pozostawiam w powietrzu (niepod陰czony) - taki spos鏏 znalaz貫m w internecie.
    https://diolut.pl/images/clear/schematmiernik.jpg
    W pierwszym pod陰czanym module "-" zasilania modu逝 pod陰czy貫m do "-" napi璚ia mierzonego i nie zaraz, ale w bardzo kr鏒kim czasie z modu逝 poszed dymek i wy鈍ietlacz zgas.

Tu jest podany spos鏏 zasilania takiego modu逝 napi璚iem mierzonym.
    http://www.dareltek.pl/pliki/MVAwspolneLadowarkax.jpg