Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Citroen C5 - zwarcie, rozładowanie akumulatora, brak reakcji na rozruch

Bartoszgk 21 Apr 2019 14:35 2670 6
    Bartoszgk
    Level 2  
    Drodzy forumowicze,
    Powstały problem w moim aucie uniemożliwił dalsze jego funkcjonowanie.
    Problem jest następujący: po przeczyszczenaich styków i sprawdzeniu bezpieczników ( wszystkie sa ok) rozładowało mi akumulator, nie mogę także odpalić auta, a przy włozeniu kluczyka do stacyjki i przekręceniu słychać cykanie dochodzące ze skrzynki bezpieczników. Rozładowywuje akumulator i wystepuje brak możliwości daleszej rekacji.
    Po przewertowaniu forum i analizie poodbnych sytuacji zastosowałem sie do nastepujących działań:
    -sprawdziłem masę ( próbowałem też podpiąć na krótko)
    - sprawdziłem wszsytkie bezpieczniki (także te pod pokrywą silnika)
    - sprwadziłem i docisnąłem widoczne wiązki.
    Dodam, że ku sprawdzeniu bezpieczników skłonił mnie brak prądu w gniezdzie zapalniczki (długo jezdzilem bez i postawnoilem zabrac sie za naprawę). Odłączyłem też gniazdo ( po tym jak przy nim grzebałem obawiałem sie ze to ono robi zwarcie) ale i to nie pomogło.
    Z góry dziękuję za pomoc.
    Moje auto:
    Citroen C5 2.0HDI 136KM r2004 (MK2)
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    kindlar
    Level 40  
    Jak to przekręcenie kluczyka rozładowuje akumulator? Może nie jest naładowany. Co rozładowuje akumulator? Badałeś pobór prądu na postoju po ustabilizowaniu się elektroniki? Klemy na aku poprawnie zamontowane? Podmieniałeś aku na inne? Co podpinałeś na krótko? Opisz dokładniej wszystko? Może masz niesprawny rozrusznik i nie kręci?
    Bartoszgk
    Level 2  
    Rozrusznik kreci, po przekreceniu kluczyka momentalnie rozladowuje mi aku, jakby bylo jakies zwarcie. Dopiero jutro bede mial mozliwosc zmiany akumulatora na inny, na krotko nic nie podpinalem. Pobor zbadam takze dopiero jutro po zakupie miernika. Jednakze po naladowaniu aku i zostawieniu na noc, nie rozladowal sie dopiero przy probie rozruchu. Akumulator do tej pory nie sprawial problemow, nie zchodzil ponizej 60/70% na wskazniku w aucie.
    Klemy podpiete prawidlowo, sprawdzilem tez podpiecie masy, wydaje sie okej. Mialem problem z masa jakies 3 miesiace temu, ale zmienilem miejsce jej podpiecia (znalazlem jakis slepy slot na srobe na bloku silnika i przelaczylem z poprzedniego moejsca masowania - ok 30cm od obecnego, wtedy rozwiazal sie problem z masa)
    sosarek

Level 43  
    Bartoszgk wrote:
    Jednakze po naladowaniu aku i zostawieniu na noc, nie rozladowal sie dopiero przy probie rozruchu.

Ile ma ten akumulator?
    Jeśli był zasiarczony, zbyt głęboko rozładowany to pozorne ładowanie nic nie da - pozostaje wymiana.
    Bartoszgk
    Level 2  
    Akumulator naladowalem do pelna. Samochod zapalil ale nie zalacza sie turbina. Na wyswietlaczu pokazuja sie bledy:
    - Depolution System Fault
    -Speed system control fault
    Nie dziala tempomat.
    Pokazala sie takze zolta kontrolka silnika.
    SAAX
    Level 16  
    Samochód przeszedł w tryb awaryjny który pozwoli dojechać do warsztatu. Musisz wykonać diagnostykę . Poczytaj Link
    Bartoszgk
    Level 2  
    Problemem okazała się zapalniczka, zwarcie powodowało całkowite rozładowanie.
    U usunięcie zwarcia i błędów w komputerze (wynikających z rozładowania aku) wszystko dziala