Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Exposure 2010 Integrated Amp - dobór głośników do wzmacniacza.

Cr4sheR 21 Apr 2019 14:47 1101 4
    Cr4sheR
    Level 12  
    Witam,

Kilka tygodniu wpadł mi w ręce wzmacniacz: Exposure 2010 wraz z odtwarzaczem płyt, jednak po uruchomieniu jeden kanał trzaskał, ale czytając elektrodę jeden z kolegów napisał, że może być przepalony bezpiecznik - i tak też było, po wymianie bezpiecznika wszystko działa świetnie.
    Exposure 2010 Integrated Amp - dobór głośników do wzmacniacza. Exposure 2010 Integrated Amp - dobór głośników do wzmacniacza.

Specyfikacja:
    Exposure 2010 Integrated Amp - dobór głośników do wzmacniacza.

To tyle historii teraz przejdźmy do pytań.

Chciałbym, żeby ten wzmacniacz napędzał głośniki sufitowe (tutaj prosiłbym o jakieś modele) lub jakieś schowane w ścianie (do 20 cm głębokości), choć muszę przyznać, że sam nie jestem pewny czy to dobre rozwiązanie i nie lepiej postawić na kolumny.

Z góry dziękuje za sugestie.
    Grzegorz7
    Level 17  
    Słuchasz muzyki dla wrażeń estetycznych?
    Jeśli tak, to żadne tam sufitówki i ukryte w ścianach.
    Nie będę tu nawijał o całej teorii akustyki pomieszczeń.
    Nic nowego nie wymyślono jak zespoły głośnikowe właściwie ustawione w pomieszczeniu.

Chyba, że muzyczka jest drugorzędna to każde rozwiązanie jest możliwe.

Aha, zespoły głośnikowe to prawidłowa nazwa tego co laicy nazywają kolumnami...
    Cr4sheR
    Level 12  
    Grzegorz7 wrote:
    Słuchasz muzyki dla wrażeń estetycznych?

Właśnie stąd ten mój dylemat, nigdy wcześniej nie miałem styczności z urządzeniami audio z ciut wyższej półki i muszę z ręką na sercu przyznać, że po podłączniu tego wzmacniacza do malutkich "kolumn" Tannoy Elipse dźwięk jest nieporównywalnie lepszy niż z budżetowego wzmacniacza Bose.

Więc teraz prszyszedł mi do głowy pomysł (proszę o wyrozumienie dla laika ;D ), żeby wykorzystać 2 kolumny od kina domowego jako głośniki do tego wzmacniacza.
    Aktualnie znalazłem głośniki Tannoy Revolution DC6T SE na sprzedaż w mojej okolicy za bardzo przystępną cenę i właśnie nie wiem czy jest to dobry wybór.
  • Helpful post
    Grzegorz7
    Level 17  
    Tannoy co do zasady to dobra firma. Użytkowałem i wciąż użytkuję jej ZG.
    Wzmiankowane Revolution DC6T to zdaje się zespoły z dziurą (tak nazywam ironicznie bas-reflex). Ale nie dyskutujemy tu o wyższości OZ nad BR.
    Bardzo dobry wybór jak na początek i nie tylko początek. Tannoy zawsze miał solidne obudowy ze wzmocnieniami, solidne zwrotnice, no i ciekawe rozwiązania przetworników współosiowych. Firma trochę zapomniana przez media bo niegdyś (nie wiem jak teraz) nie szła "na współpracę" z tzw. recenzentami. Dlatego o Tannoy`ach nie przeczytasz kwiecistych opisów w kolorowych pismach. Ale użytkownicy zawsze wypowiadają się o nich dobrze.
    Cr4sheR
    Level 12  
    Witam ponownie, chciałem bardzo podziękować w naprowadzeniu na właściwą ścieżkę ;). Piszę ten post słuchając pięknego i bardzo głębokiego brzmienia tych Tannoy DC6T SE.
    Zdecydowałem również nie łączyć tego zestawu z kinem domowym, ponieważ prawdopodobnie trzeba będzie wygospodarować pokój do relaksu z tym sprzętem.