Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Agregat do 5tys zł. Makita czy Fogo?

21 Kwi 2019 19:01 276 12
  • Poziom 10  
    Dzien dobry!
    Prosze o rade. szukam info na temat agregatu makita MAKITA EG5550A 5,5kW niestety brak w necie czegokolwiek.
    Ew w gre wchodzi fogo seria 4 lub 5 ale w tej cenie mam makite z rozrusznikiem. tylko w makicie brak info na temat silnika..
  • Poziom 30  
    A do czego Ci rozrusznik?! Bierz FOGO.
    .
  • Poziom 10  
    płetwa napisał:
    A do czego Ci rozrusznik?! Bierz FOGO.
    .

Biorę pod uwage np brak pradu gdy nie ma mnie w domu i szanowna malzonka mogla by go odpalic bez problemu...
  • Poziom 30  
    Pod warunkiem że powiedzmy po roku nieużywania akumulator będzie naładowany. Taki agregat odpali z szarpaka 10 letnie dziecko.
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    plum1978 napisał:
    Mam 4 agregaty Fogo , co prawda mniejszej mocy ale najstarszy ma 6 lat i oprócz urwanych gumowych poduszek nic się nie popsuło , a pracuje poniedziałek - piątek dzień w dzień . Także mimo, że nie znam agregatów Makity ( znam elektronarzędzia - dobre ale szału nie ma ) , dla mnie wybór jest oczywisty.

A kolego jeśli chodzi o jakies serwisy robisz sam czy zlecasz? Nie wiem wymiana oleju w instrukcji jakaś regulacja zaworów. Itd
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    Nic wezmę pewnie fogo 6001r do tego jeśli żona nie da rady odpalić domontuje mu rozrusznik i tyle. Dzięki koledzy
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    No tak myśle ze nie powinno być problemu. Bardziej chodzi mi o sile jaka trzeba użyć. Mam kosiarkę z silnikiem kawasaki tez odpala od strzała. Tylko skurczybyk ma dobra kompresje do tego to duży silnik i trochę siły trzeba. Fakt natomiast ze kompresor stoi na ziemi wiec podciągnąć linke do góry na pewno będzie łatwiej.
  • Poziom 30  
    Lucas81 napisał:
    Bo Honda daje 5lat

Wejdź na stronę oficjalnego dystrybutora i doczytaj warunki.
  • Poziom 10  
    Troszkę mnie mnie było wiec teraz skończę temat:
    Kupiłem fh6001r. Faktycznie super agregat i do zastosowań domowych idealny.
    Mam go około miesiąca i akurat przez ostatnie braki prądu zdążył się przydać.
    Ogólnie przepracował u mnie ok 20 h z czego 8 go docierałem.
    Bez problemu podpiąłem do niego pompę głębinowa 1500w do tego piec co ciepła woda ok 100W lodówka i za 2 żarówki żeby w domu było jasno chodzi jak żyleta. Silnik po dotarciu chodzi płynnie ładnie wchodzi na obroty nawet jak załącza się pompa nie czuć tego. Ładnie trzyma napięcie pod takim obciążaniem gdy startuje pompa z 230 spada na 228. Gdzie u mnie w sieci wachania od 228 do 240...
    Także wszystkim dziękuje za pomoc.