Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nice centrala MC800 + siłowniki Nice TOO3000, nie można zaprogramować

21 Kwi 2019 23:03 1248 5
  • Poziom 3  
    Witam,
    Posiadam następujący zestaw do bramy dwuskrzydłowej:
    Centrala: NICE MC800
    Siłowniki: NICE TOO3000
    Skrzydło bramy około 2 metry, waga około 100 kg jedno skrzydło.
    Brama ma docelowo pracować bez udziału jakichkolwiek fotokomórek. Odbojniki mechaniczne na otwarciu i na środku na zamknięciu bramy.
    Problem zaczyna się w momencie programowania centrali, a mianowicie po podłączeniu obydwu siłowników, zwarciu styków Nr 4 i Nr 8, wykonuje procedurę wczytywania fotokomórek (których i tak nie będę docelowo używał), następnie wykonuje wczytywanie urządzeń, wszystko odbywa się zgodnie z instrukcja. Następnie gdy dwa skrzydła są otwarte do połowy i sprzężone z silnikami uruchamiam procedurę automatycznego programowania przytrzymując jednoczenie przyciski SET i CLOSE, pierwsze skrzydło wykonuje ruch niestety trwający tylko kilka sekund i nie dochodzi do odbojnikow mechanicznych, po kilku sekundach drugie skrzydło wykonuje podobny krótki ruch i tak jesZzce kilka razy na przemian (krótkie skoki) skrzydła po czym zatrzymują się i mrugają diody równocześnie L3 i L4 na centrali. Jeżeli wykonuje ręczne programowanie centrali wszystko przebiega dobrze, mogę odchylić otwarcie i zamknięcie skrzydeł do porzadanych pozycji jednak po zakończeniu programowania gasną diody co wskazywałoby na powodzenie w programowaniu. Jak próbuje wykonać kontrolne otwieranie bądź zamykanie z przycisku centrali albo z pilota skrzydło wykonuje krótki ruch kilkusekundowy na krótkim odcinku po czym drugie skrzydło podobny, zatrzymuje się mruga kontrolka czerwona 7 razy z przerwa jednosekundowa oraz swieci dioda L1 czasami L4 (sporadycznie ) co w instrukcji oznacza anomalia związana z zabezpieczeniem silników itd.
    Dodam ze rozlaczylem w celu sprawdzenia siłowniki od skrzydeł żeby przeprowadzić próbę programowania bez żadnego obciążenia i dzieje się dokładnie to samo. Proszę o pomoc, bo straciłem cały dzień i do niczego nie doszedłem, nie wiem czy przyczyna leży po stronie centrali czy po stronie siłowników ...?
  • specjalista -automatyka bramowa
    Co u ciebie jest wpięte w Aux1 siwy kabelek ? (piszesz że nie ma fotek a krańcówek elektrycznych też nie ma więc...?).
    Jeśli nie używasz fotek - globalnie je dezaktywujesz (4.5.1) a wejścia pozostawiasz niepodłączone i wtedy przeprowadzasz wykrywanie urządzeń.
  • Poziom 3  
    kotbury napisał:
    Co u ciebie jest wpięte w Aux1 siwy kabelek ? (piszesz że nie ma fotek a krańcówek elektrycznych też nie ma więc...?).
    Jeśli nie używasz fotek - globalnie je dezaktywujesz (4.5.1) a wejścia pozostawiasz niepodłączone i wtedy przeprowadzasz wykrywanie urządzeń.

Cześć. Na początek dziękuje za zainteresowanie się moim tematem. Zrobiłem jak napisałeś, czyli wypiąlem szary kabelek, wszystkie wejścia aux pozostawiłem puste, wszesniej zresetowałem ustawienia do fabrycznych. Zrobiłem wykrywanie urządzeń, diody migają poprawnie ale nadal jest ta sama sytuacja w czasie programowania. Siłownik po kilku sekundach zatrzymuje się i wykonuje dokładnie to samo co wcześniej. Nie wiem czy w dobrej kolejności wszystko wykonuje. Nie wczytuje fotokomórek bo nic nie mam pod nie podłączone, wiec dioda LP nie jest zaświecona, następnie wykonuje wczytywanie urządzeń a następnie programowanie.
  • specjalista -automatyka bramowa
    No nic jakoś więcej mi nie świta.
    Spróbuj skasować pamięć ustawień (6.5) i przejść wszystko od nowa.

A może - wbrew logice - włączyć wejścia AUX na fotki i je wykryć pomimo ich braku - może coś się dzieje z wykrywaniem wyłączników krańcowych (których też nie ma...) a tak centralka potraktuje brak podpiętych fotek jako fotki ze stykami NO - czyli wszystkie działające poprawnie i zacznie działać.
    Co nie zmieni faktu że tak nie powinno być.
  • Poziom 3  
    kotbury napisał:
    No nic jakoś więcej mi nie świta.
    Spróbuj skasować pamięć ustawień (6.5) i przejść wszystko od nowa.

A może - wbrew logice - włączyć wejścia AUX na fotki i je wykryć pomimo ich braku - może coś się dzieje z wykrywaniem wyłączników krańcowych (których też nie ma...) a tak centralka potraktuje brak podpiętych fotek jako fotki ze stykami NO - czyli wszystkie działające poprawnie i zacznie działać.
    Co nie zmieni faktu że tak nie powinno być.

Takiej konfiguracji tez już próbowałem, wszystkie razem i każda z osobna, niestety bez zmian. Zadzwoniłem do NICE POLSKA opisałem problem i powiedziano mi ze powinienem najpierw sprawdzić kondensatory na silnikach. Kondensatory sprawdzone a w zasadzie wymienione na nowe a problem nadal ten sam. Wszystko wskazuje na to, ze uszkodzona jest centrala, zamówiłem nowa która będę miał jutro. Dzisiaj jeszcze elektryk ma sprawdzić odpowiednimi przyrządami silniki i centrale, może coś znajdzie ....
  • Poziom 3  
    Centrala okazała się uszkodzona od nowości. Podłączyłem nową centralę pod siłowniki i wszystko działa jak należy.