Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips L6.2 -brak tresci obrazu

11 Wrz 2005 19:15 2438 16
  • Poziom 18  
    Witam wszystkich elektrodowiczów.Mam wielką prośbe czy ktoś moze juz spotkał sie z taką usterką w tym chassis.
    Jest dzwięk i obraz przez AV natomiast przez antene mam tylko dzwięk a na obrazie latają chaotycznie linie (coś jak przy całkowitym braku synchronizacji)Z pomiarów oscyloskopem wynika ,ze jest sygnał video na wyjsciu IF (tranzystor T7105)oraz na 13 pinie procesora sygnalowego natomiast brak sygnalu na wejsciu dekodera Pal (pin 27)Wynika z tego,ze sygnał przepada w częsci SOURCE SELECT.Niestety ze schematu nie wynika z której nogi sygnał wideo ma być dostarczony do dekodera PAL.Telewizor dostalem z uszkodzonym trafem lini.Przed wymianą trafa po włączeniu TV bylo widać taki sam objaw tyle,ze dodatkowo trafko świeciło na fioletowo(przebcie).Z góry dziekuje każdemu za wszelką pomoc.

Plik skasowano.
    Schematy załanczamy w dziale ze schematami TV.
    (Rc)
  • Poziom 18  
    No wlasnie biorę tez pamięc pod uwagę ale nie wiem czy musi byc wstępnie zapisana czy tez moze byc zupełnie czysta? Jednak fakt ,ze nie ma sygnalu tylko na wyjsciu selektora bardzo mnie dziwi a ze schematu nie wynika jak ten sygnał wideo ma sie pojawic na 27 pinie procesora?
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    bardzo czesto jak trafo ma przebicie pada tda 8362 a tam siedzi tez cala posrednia wiec jezeli posiadasz taki scalak to warto bylo by go podstawic niestety uklady te sa dosc drogie
  • Poziom 18  
    A czy nie ma ew.możliwosci obejscia tego selektora tak aby doprowadzic sygnał z tranzystoraT 7105 pod wejscie dekodera PAL (pin 27) ?Co sądzisz ew. o tym pomśle ??Zalączam zdjątko fragment schematu.
  • Poziom 18  
    Dzis ponownie zabralem sie do tego TV.Skorzystalem tym razem z generatora serwisowego PAL.Okazuje sie,ze selektor jednak działa a i dekoder PAL tez (sygnały wejsciowe są na jego wejsciu w trybie AV) natomiast wtórnik T7105 na wyjsciu pośredniej wzmacnia kupe szumów ze zmieszanym syg.wideo.Mam pytanie o awaryjnosc tych procesorówTDA8362.Ktoś juz moze mial podobny przypadek??
  • Poziom 18  
    Bardzo dziękuje kolego "jorg g" za wskazówki.Jutro popatrze na te elementy i podmienię .Oby kość okazała sie cała.
    Pozdrawiam serdecznie.
  • Poziom 18  
    Dzis podmieniłem elementy które zasugerowal mi kolega jorg g ale jak sie spodziewałem nadal to samo.Wpadł mi w ręce TV Daewoo z tym samym procesorem co Philips tyle,ze w PHILIPSIE TDA8362 jest bez żadnego indexu natomiast DAEWOO ma TDA8362B .Mam pytanie czy mozna je zamienić w celu sprawdzenia tego procka z philipsa??Duzo było napisane o tych procesorach ale widze,ze większosc jest z indexami Y czy 5 czy jeszcze inaczej a u mnie jeden jest z indexem B a drugi bez niczego.

Dodano po 14 [minuty]:

Panowie jeszcze ogromna prośba.Chyba nie uda mi sie wyjąć tego procka z tego DEAWOO bo bede musial go dzis oddać a nie wiem czy ktos mi zdązy doradzić czy są one zamienne wiec moje pytanie brzmi:
    Co za tego TDA8362 bez żadnego indexu mogę założyć?
    Dziękuje z góry za pomoc.
  • Poziom 23  
    Mam identyczne chassis z identycznym objawem, po strzale trafo WN, tam stoi oryginalnie TDA8362 5Y, Masz tu tanio jak barszcz, jedyne 25zł:
    http://www.lewandowscy.pl/

Tak na marginesie czy teletext u Ciebie działa?, czy treść jest w całości na ekranie?
  • Poziom 18  
    Witaj witt69! Dzieki za odzew.Wiec tak, mam obraz w trybie AV idealny (głos i obraz), wymiary obrazu też OK.Nie mam jak sprawdzic teletextu poniewaz nie dostalem pilota z telewizorem.Menu ekranowe jest OK(strojenie , przełączanie kanałów).Zauwazylem,ze czasami potrafi sie zawiesic głośnośc i nie da sie podgłośnic ani sciszyć TV ale inne regulacje jak (ostrośc ,jasnośc , kolor etc) wtedy działa.Jak wylącze Tv i wlącze ponownie wszystko wraca do normy.Eproma podmienilem ale bez zmian .Jutro chyba kupię na giełdzie tego procka chyba,ze bedzie bardzo drogi to zamówie w sklepie do którego daleś mi linka.Zalączam zdjecie tego procka to moze ktoś dostrzeże index który moze ja pominąlem.Dzięki za wszelką pomoc.
  • Poziom 23  
    No właśnie, wedle zdjęcia, index Masz "5", taki sam, jak stosowany w elemisie 5550, zamiennie podejdzie również TDA8362B, w tym przypadku jest szeroka gama stosowanych TDA...,poza indexem "A", u mnie oryginalnie zastosowali "5Y", myśle że poniżej 25zł nie kupisz...

Zapomniałem spytać, czy działa u Ciebie mute, przy braku sygnału ?, u mnie nie, scalaczek będe miał w poniedziałek więc wszystko się wyjaśni.
  • Poziom 18  
    Dzieki witt69 za szybką odpowiedz!Nie sądzilem,ze na samym końcu tego scalaka cyfra 5 to ta o której czesto piszecie.Dzięki wielkie.Niestety przed chwilka oddalem tego DEAWOO i nie zdązylem przełozyc tego ukladu.Wiec trudno, jutro kupie koche.Mute działa OK.Mam pilota z jakiegos starego PHILIPSA i akurat ta funcja na nim jest dostępna.Teletextu nie mam jak sprawdzić bo pilot nie obsługuje Tv z telegazetą.
  • Poziom 23  
    coista napisał:
    Mute działa OK.Mam pilota z jakiegos starego PHILIPSA i akurat ta funcja na nim jest dostępna.

Nie to miałem na myśli, chodziło mi o to , czy przy braku sygnału(programu), TV wycisza fonie, ale to szczegół :D ,porozmawiamy już po...
  • Poziom 18  
    Witaj witt69 !
    Odpowiedz na Twoje pytanie odpowiedz brzmi nie.Muting nie dziala przy braku sygnału TV , telewizor szumi cały czas.Procesor dzis kupilem na giełdzie za 30zl ale jeszcze nie zdązylem go założyć.Postaram sie napisać jakie mam postępy jeszcze dzis.
  • Poziom 29  
    to jakas zmora. czy wstawiane bylo trafo( jakie) kolega tez ma problem dalem mu Tda8362 podstawil pamiec dalej to samo i tu cos podobnego https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic360719.html
    ten w naglowku premiowany 7.2 ale tam tda8374
    stawiam na trafo zamiennik kolegi ale temat znam z rozmowy niedokladnie
  • Poziom 18  
    Dziękuje wszystkim za pomoc i cenne uwagi.Wlasnie zakończylem walkę z tym telewizorem.Uszkodzony jednak okazał sie wlasnie TDA8362.Dziwnie padł bo tylko tor wideo poleciał za ukł. pcz.natomiast fonia z p.cz pozostała nieuszkodzona.Podmieniłem kostke ,włączam telewizorek i nareszcie widzę szumik :) jak bez anteny , włączam antenke i mam !Wszystko juz działa OK.Widać z tego,ze ten układ potrafni nieźle namieszać w calym odbiorniku jak wynika z innych postów.ozdrawiam serdecznie wszystkich którzy moj post czytali i mnie wsparli swoim doświadczeniem .