Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

EPSON TW3200 i tryb serwisowy - wykasowanie całkowitego czasu pracy lampy

sygi99 22 Apr 2019 09:52 2196 19
lampy.pl
    sygi99
    Level 10  
    Witam,
    po wejściu w tryb serwisowy jest pozycja:

prośba o info, jeśli wiecie, jak wykasować - jaka kombinacja klawiszy na pilocie...
    Kombinacje znalazłem, ale do innych modeli i nie działają na TW3200/TW3600.

Ponoć to wykasowanie spowoduje, że przestanie piszczeć lampa (nowa wymieniona), bo przy "końcu" poprzedniej zaczęło identycznie piszczeć, aż poprzednia lampa "poszła".

Obecne piszczenie, to ponoć zapisany "alarm" dla tej starej i należy wykasować jej czas pracy...

dzięki!
  • lampy.pl
    sygi99
    Level 10  
    sowa_46 wrote:
    Tak trudno wrzucić temat w Internet?
    https://www.manualslib.com/products/Epson-Dreamio-Eh-Tw3200-3139529.html

Na stronie 50

Dzięki za "letką zj*bkę", ale widzisz, to co podałeś, to właśnie płytki Internet i jest to opis resetu czasu lampy z pozycji standardowego menu a ten reset nie kasuje total czasu pracy lamp, jakie można jedynie dokonać w trybie serwisowym - jak zerkniesz na screeny z manuala (od Ciebie) vs mój -> widać różnice...

https://factory-reset.com/wiki/Epson_Service_Menu

jeszcze raz dzięki za chęci!
    sowa_46
    Level 24  
    Czas, o którym wspominasz nie jest całkowitym czasem pracy lampy tylko projektora, nie ma on wpływu na "alarm", poza tym nie spotkałem projektora od Epsona, który piszczałby w takiej sytuacji, sprawdź co tak naprawdę piszczy, żebyś nie musiał wymieniać spalonych elementów, gniazdo lampy, balast. Wymiany lampy dokonuje użytkownik, on nie ma dostępu do opcji serwisowej, dlatego takie myślenie nie jest logiczne.
    sygi99
    Level 10  
    Wymieniałem balast, na który czekałem ponad 1,5 miecha... z Francji sprowadzana część i dosłownie po 5 odpaleniach projektora, znowu piszczenie - wg mnie słyszalne "od lampy", a dedukcyjnie - może wbrew logice, bo znalazłem na innym forum:

"Okazało się że trzeba wykasować licznik lampy w menu serwisowym, bo ten dźwięk to alarm z uszkodzenia poprzedniej lampy.Teraz jak projektor wróci z serwisu gdzie zostanie również przeczyszczony (TW9300)"

stąd moje zapytanie, bo są opisy do innych projektorów, więc logika, jednak zachowana:

https://www.manualslib.com/manual/985553/Epson-Emp-Tw1000.html?page=109#manual

pozdr
  • Helpful post
    sowa_46
    Level 24  
    Alarm, jaki by on nie był, powinien być generowany z głośnika, lub z innego przetwornika akustycznego a nie z lampy, nie uważasz? Wiele projektorów różnych firm przeszło przez moje ręce ale nie spotkałem się nigdy z oopcją, która wymaga od użytkownika wysłania projektora do serwisu w celu wymiany lampy, bo coś piszczy, to jest czynność zewnętrzna dostępna dla każdego.
    Piszczenie w układach elektronicznych kojarzy mi się z przebiciem w obwodzie HV, może jakiś przewód ma uszkodzoną izolację i jest zbyt blisko jakiegoś ekranu i tam powstaje łuk, zerknij w okolice HV przy wyłączonym świetle zewnętrznym.
  • lampy.pl
    sygi99
    Level 10  
    Dzięki, zerknę,

Dodatkowo strasznie się nagrzewa sam projektor - obudowa (wierzch) i z głównego wentylatora „dyszy” mocne, gorące powietrze...

Będę ratował ten sprzęt,

Jeszcze raz, dzięki
    sowa_46
    Level 24  
    Jeżeli czujniki temperatury nie reagują to nie ma się co przejmować tym, że się grzeje, jeżeli masz firmową lampę a nie chińską podróbę to strumień światła jest poprawnie zogniskowany, to też jest przyczyną przegrzewania w przypadku wadliwych lamp.
    sygi99
    Level 10  
    Oryginalną wrzuciłem, a przy pierwszej (fabryczna) i jej końcówce (pojawiło się piszczenie) także zaczął się grzać...

Stąd ten balast doradził „spec” z zaprzyjaźnionego serwisu sprzętów multimedialnych/ av.

Znajdę chwile i posłucham/ poszukam, co nie trybi...

Dzięki
    c-4
    Level 11  
    Czy udało się namierzyć to piszczenie? I naprawić?
    Poprzednia lampa dokonała żywotu (nie piszczało nic). Kupiłem nową oryginalną, wymieniłem i piszczy.
    Sprzedawca nie wie dlaczego tak sie dzieje i oferuje zwrot jeżeli chcę, no ale ja chcę aby projektor świecił i nie piszczał.
    Dzięki.
    sygi99
    Level 10  
    No hej, ja kupiłem drugą oryginalną lampę i niestety to samo... oddałem do serwisu na weryfikacje i powiedziano mi: „to lampa piszczy”, wiec reklamuję do sprzedawcy lampy, który jest też serwisem i twierdzi, że nie może być to lampa... i ponoć to przypadłość rodziny Epson TW :/
    Jestem z nim w kontakcie, bo ma na stanie dwa takie syfiaste projektory - jak będę znał diagnozę, to dam info.

Pozdrawiam
  • Helpful post
    c-4
    Level 11  
    Mi serwis mówi że to niestety przypadłość tej serii i jak teraz nowa lampa jest to inny prąd niż byk do tej pory bo tamta się wypalała i że to dlatego. Ale lekarstwa brak.
    Ja zrobiłem reset ustawień projektora i potem jak kolor jest dynamiczny a lampa w trybie eko to piszczenie jest prawie niesłyszalne. A różnica między tym co było kolosalna.
    Serwis od którego kupiłem lampę ma zbadac sprawę na ich egzemplarzu serwisowym ale zajmą się tym dopiero po 20.02. Dam znać też
    sygi99
    Level 10  
    c-4 wrote:
    Mi serwis mówi że to niestety przypadłość tej serii i jak teraz nowa lampa jest to inny prąd niż byk do tej pory bo tamta się wypalała i że to dlatego. Ale lekarstwa brak.
    Ja zrobiłem reset ustawień projektora i potem jak kolor jest dynamiczny a lampa w trybie eko to piszczenie jest prawie niesłyszalne. A różnica między tym co było kolosalna.
    Serwis od którego kupiłem lampę ma zbadac sprawę na ich egzemplarzu serwisowym ale zajmą się tym dopiero po 20.02. Dam znać też

Jak u Ciebie sytuacja... bo mój serwis poddał się :/ co gorsza piszczenie już praktycznie nie odpuszcza na choćby minutę....

Dzięki!
    Piotras40
    Level 6  
    Witam.
    Jest to zapewne wina zmiany parametrów żarówki.
    Oryginalna żarówka z 2013 r w moim Epsonie EH-TW 3200 ma parametry :
    UHE-200E-C 200W 80V

Natomiast te które teraz są dostępne mają :
    UHE-200E-C 200W 75V

Ja swoją "nówkę" kupiłem jako samą żarówkę za 650 zł ( ponoć oryginał) ale też "piszczała"

Myślę że jak się odnajdzie wersję z na 80V to dźwięki znikną (ale jeszcze takiej nie znalazłem)
    Pozdrawiam

Dodano po 10 [minuty]:

Mała korekta :
    Dostępne żarówki maja oznaczenie:
    UHE-200E2-C 200W-75V
    sygi99
    Level 10  
    Dzięki WIELKIE!!!

Sprawdzam u siebie i walczymy dalej... bo nie ma szans na oglądanie z tym piszczeniem :/
    Szukamy właściwej lampy.

Pozdrawiam
    Piotras40
    Level 6  
    Znalazłem jedynie zamienniki żarówki firmy osram na napięcie 80V za jedyne 100$ ale to strzał w ciemno. Piszczenia może nie być ale może świecić inaczej bądź coś innego będzie z nią nie tak.
    Mam pytanie ile wasze nowe lampy kosztowały ?
    Jeśli tyle co na stronie epson.pl to naprawdę nie opłaca się za wszelką cenę naprawiać tego modelu !!!

Ja byłem przekonany że moja 3200 będzie mi służyła jeszcze wiele lat ( mam od 2011 i byłem meeeega z niej zadowolony)
    Przez myśl by mi nie przeszło żeby ją zmieniać.
    Jak w ostatnim miesiącu zaczęła przygasać to zacząłem się rozglądać za żarówką.
    I tu się zaczęły schody. Podobnie jak u was zaczęła piszczeć, ale nie to było największym problemem. Przy nowej żarówce ( mocnym świetle) okazało się że zaczęły się pojawiać plamy(przebarwienia) na ekranie więc zabrałem się za czyszczenie optyki. Dokładnie opisałem to w poście polecanym poniżej.
    Co się okazało pomimo wyczyszczenia całej dostępnej optyki ( w tym jednego elementu aż za bardzo) okazało się że są jeszcze elementy bardzo ciężko dostępne do wyczyszczenia jak sześcian z pryzmatami zamontowany za ekranami LCD. Dostał się tam jakiś kurz i nie idzie go wyczyścić sprężonym powietrzem.
    W moim przypadku koszt lampy + czyszczenia (ewentualnie wymiany elementów których nie da się wyczyścić ) będzie tak duży, że ze dwa projektory można będzie za to kupić. ( Oficjalny serwis Epsona wyliczył koszt na 5200 zł !!! - szaleństwo)

Nie wiem czy wiecie ale za ok 3000 zł można kupić nowiutki model Epson 5650 z duuuuużo lepszymi parametrami (Jasność 2500 lumenów u nas 1800 ; kontrast 60000:1 w naszym jest 25000:1) i z INTERPOLACJĄ klatek :) .
    Jeśli wasza lampa kosztowała coś koło 1500 -1800 zł to proponowałbym ją zwrócić do serwisu za niezgodność towaru z umową, dołożyć jeszcze drugie tyle i macie super sprzęt na 2 letniej gwarancji a 3 lata gwarancji na lampę lub 3000 h.
    Tylko mała uwaga model 5650 jest nieco głośniejszy producent deklaruje 27 db.

Ja osobiście odesłałem swoją lampę na 14 dniowym zwrocie. Zamówiłem projektor Epson EH-TW 7000 ( głośność 24 db) bo nie był dostępny EH-TW 6700 - dla mnie ideał w tym przedziale cenowym.
    Za klika dni do mnie przyjdzie to mogę podzielić się wrażeniami w porównaniu z 3200. Pozdrawiam
    sygi99
    Level 10  
    Dzięki za obdukcje!

Podobnie, jak Ty tw3200 od 2010... mało się nie zesikałem, jak pierwszy 720p film na nim oglądałem... obliczałem wymiany lamp raz na 2500h przy cenie do 1000 pln a reszta powyżej opisana. Tę trzecią (obecna piszcząca) za 450 - wyglada na oryginał, ale to ta 75V i piszczy, poprzednia też niby oryginał, ale padła także - piszcząc niemożebnie :/

Zagadam ze sprzedającym, żeby sprowadził ostatecznie tego Osram”a. Zadziałam.

Co do paprochów i zielonych, niebieskich a ostatnio mam chyba włosa na ekranie... epson totalnie maści te projektory - zupełnie nieszczelne, stad zabrudzenia - LCD ponoć tak mają, gucio- prawda budżetowe projektory a sprzedają, jak za premium. Korzystałem już 2 razy z opisu czyszczenia ze stronki .avforums - ze względu na regulamin nie podam - może priv.

Dobry dustremover i na 1 rok czysto na ekranie.

Czekamy na info o nowym tw, sam choruje ma tw9400w, ale czy warto drugi raz epsona brać.

Łącze się w bólu i jeszcze raz dzięki za info - jednak lampa.
    Piotras40
    Level 6  
    Witam.
    Gdy usłyszałem koszt naprawy mojego epsona złapałem się za głowę i stwierdziłem że nigdy więcej nie kupie nic tej marki. Nie dam im więcej zarobić. Zacząłem się rozglądać co może być dostępne w podobnym przedziale cenowym. Z góry odrzuciłem wszystkie DLP ze względu na artefakty. Raz widziałem co prawda dawno temu jak taki DLP działał. Byłem przekonany że coś nie tak z filmem( źle nagrany) co raz jakiś zielony ekran mi wyskakiwał na ułamek sekundy. Potem dowiedziałem się że tak działa ta technologia i część osób to widzi a część nie ( chyba należałem do tych szczęśliwców co widzą)
    Po długich poszukiwaniach, przeczytałem masę recenzji, opinii , testów i jedynie .............. Epsony miały parametry na których mi zależało. Jako chyba jedyna firma daje 2 lata gwarancji na projektor ( większość rok) i 3 lata na lampę. Ciekawostka w USA jest też 2 lata gwarancji na Epsony, ale juz tylko 3 mc na lampę. Potrzebny był mi też lens shift w dwóch płaszczyznach(cyfrowe przesunięcia obrazu zawsze dają pogorszenie jakości). No i cena nowej lampy chyba we wszystkich nowych epsonach oryginalna lampa od producenta na stronie epson.pl kosztuje ok 500 zł brutto.
    Epsony jako jedyne w tym przedziale cenowym mają interpolacje klatek. Obecnie używałem interpolacji programowej - efekt niezły ale nie daje takiej jakości jak sprzętowo przez projektor. Nie to żebym zaczął się nimi zachwycać ale nie znalazłem nic konkurencyjnego spełniającego moje wymagania.

Ten 7400 ma niezłe parametry ( głośność 20 dB ,super kontrast kosztem mniejszej jasności, ale cały czas nie jest to natywne 4k ) tylko kosztuje majątek :) najtaniej nowy za 7000 zł . Chyba sporo się dopłaca za elektryczną regulację ustawień projektora.
    Pozdrawiam

Dodano po 8 [minuty]:

Tak jeszcze wracając do głównego tematu.
    Chciałbym sprawdzić nowy projektor, który do mnie przyjdzie pod kątem, czy aby nie jest to egzemplarz powystawowy i rzeczywiście tak jak deklaruje sprzedawca ma 0 godzin przebiegu. Czy jest gdzieś zapisany parametr pracy lampy, którego nie można skasować ?
    Te ukryte menu które opisałeś na początku - czy jest tam chociaż informacja ile razy użyto kasowania licznika lampy i czy ten parametr też można wyzerować ?
    Pozdrawiam
    sygi99
    Level 10  
    Piotras40 wrote:
    Witam.
    Gdy usłyszałem koszt naprawy mojego epsona złapałem się za głowę i stwierdziłem że nigdy więcej nie kupie nic tej marki. Nie dam im więcej zarobić. Zacząłem się rozglądać co może być dostępne w podobnym przedziale cenowym. Z góry odrzuciłem wszystkie DLP ze względu na artefakty. Raz widziałem co prawda dawno temu jak taki DLP działał. Byłem przekonany że coś nie tak z filmem( źle nagrany) co raz jakiś zielony ekran mi wyskakiwał na ułamek sekundy. Potem dowiedziałem się że tak działa ta technologia i część osób to widzi a część nie ( chyba należałem do tych szczęśliwców co widzą)
    Po długich poszukiwaniach, przeczytałem masę recenzji, opinii , testów i jedynie .............. Epsony miały parametry na których mi zależało. Jako chyba jedyna firma daje 2 lata gwarancji na projektor ( większość rok) i 3 lata na lampę. Ciekawostka w USA jest też 2 lata gwarancji na Epsony, ale juz tylko 3 mc na lampę. Potrzebny był mi też lens shift w dwóch płaszczyznach(cyfrowe przesunięcia obrazu zawsze dają pogorszenie jakości). No i cena nowej lampy chyba we wszystkich nowych epsonach oryginalna lampa od producenta na stronie epson.pl kosztuje ok 500 zł brutto.
    Epsony jako jedyne w tym przedziale cenowym mają interpolacje klatek. Obecnie używałem interpolacji programowej - efekt niezły ale nie daje takiej jakości jak sprzętowo przez projektor. Nie to żebym zaczął się nimi zachwycać ale nie znalazłem nic konkurencyjnego spełniającego moje wymagania.

Ten 7400 ma niezłe parametry ( głośność 20 dB ,super kontrast kosztem mniejszej jasności, ale cały czas nie jest to natywne 4k ) tylko kosztuje majątek :) najtaniej nowy za 7000 zł . Chyba sporo się dopłaca za elektryczną regulację ustawień projektora.
    Pozdrawiam

Dodano po 8 [minuty]:

Tak jeszcze wracając do głównego tematu.
    Chciałbym sprawdzić nowy projektor, który do mnie przyjdzie pod kątem, czy aby nie jest to egzemplarz powystawowy i rzeczywiście tak jak deklaruje sprzedawca ma 0 godzin przebiegu. Czy jest gdzieś zapisany parametr pracy lampy, którego nie można skasować ?
    Te ukryte menu które opisałeś na początku - czy jest tam chociaż informacja ile razy użyto kasowania licznika lampy i czy ten parametr też można wyzerować ?
    Pozdrawiam

No właśnie nie ma, jak tego sprawdzić - znana mi firma eventową współpracuje z serwisem epsona i ponoć wszelkiej maści info nt danego pudła (projektora) wyciągają po tzw. VAGu poprzez podłączenie pod kompa - tryb serwisowy. Nawet w książce serwisowej nie ma jak dotrzeć, jak wywołać ten panel serwisowy - znalazłem w instrukcji do innego modelu.
    sygi99
    Level 10  
    Piotras40 wrote:
    Witam.
    Jest to zapewne wina zmiany parametrów żarówki.
    Oryginalna żarówka z 2013 r w moim Epsonie EH-TW 3200 ma parametry :
    UHE-200E-C 200W 80V

Natomiast te które teraz są dostępne mają :
    UHE-200E-C 200W 75V

Ja swoją "nówkę" kupiłem jako samą żarówkę za 650 zł ( ponoć oryginał) ale też "piszczała"

Myślę że jak się odnajdzie wersję z na 80V to dźwięki znikną (ale jeszcze takiej nie znalazłem)
    Pozdrawiam

Dodano po 10 [minuty]:

Mała korekta :
    Dostępne żarówki maja oznaczenie:
    UHE-200E2-C 200W-75V

Kupiłem tę lampę Osram: UHE-200E2-C 200W-75V i NIE PISZCZY :), ale podprogowo chyba się zasugerowałem Twoim info "może inaczej świecić lub coś innego z nią nie tak będzie" i przy dobrze upakowanych plikach (.mkv z 1080p) świeci równo, mocno i bez zarzutu, ale przy słabszych (720p), jakby traciła na mocy (wybiela obraz, jest słabszy) i widzę (o zgrozo!) nadal drgania obrazu/ pulsacyjne elementy na ciemniejszych kadrach, jak przy tej piszczącej, ale może to siła wspomnianej sugestii...

Tak, czy siak... to ostatnie podejście do rewitalizacji/ wymiany lampy w tw3200, jaki mam i najważniejsze, że nie piszczy :) Jeszcze raz chylę czoła, że sprawdziłeś temat... Jakby co mam nowy balast do tego modelu - do odsprzedania, został mi po weryfikacji przez serwis.

Dobrych Świąt i ZDROWIA!