Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmiana centrali Satel VERSA 10 na VERSA Plus. Czy można przepiąć ACU-270?

22 Kwi 2019 13:36 294 7
 • Poziom 2  
  Witam,
  planuję wymianę centrali Satel VERSA 10 na VERSA Plus. Korzystam z systemu ABAX za pomocą kontrolera ACU-270. Czy jeśli podłączę wspomniany kontroler do nowej centrali VERSA Plus to czy będę musiał od nowa dodawać wszystkie urządzenia bezprzewodowe, które funkcjonowały, gdy ACU-270 było podpięte do dotychczasowej centrali (VERSA 10)? Czy muszę usuwać najpierw wszystkie urządzenia z ACU-270, zanim podłączę go pod nową centralę?

  Uprzejmie proszę Was o pomoc.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • OptexOptex
 • Pomocny post

  Poziom 43  
  Zajrzy Kolega do instrukcji i odszuka informację czy urządzenia zapisywane są w centrali czy też w module.
 • OptexOptex
 • Poziom 2  
  Dziękuję za podpowiedź.

  W instrukcji ACU-270 znalazłem informację:
  "Dane dotyczące urządzeń bezprzewodowych przechowywane są w kontrolerze. Jeśli kontroler z zarejestrowanymi urządzeniami bezprzewodowym zostanie podłączony do centrali, podczas procedury identyfikacji urządzenia bezprzewodowe zostaną automatycznie przypisane do wejść / wyjść w systemie."
  Rozumiem, że jeśli dane o urządzeniach bezprzewodowych są przechowywane w kontrolerze ACU-270 jest to jedyny i wystarczający warunek na bezproblemowe przepięcie kontrolera z jednej centrali do drugiej, wraz z informacją o urządzeniach.
 • Pomocny post
  Poziom 21  
  kgarbacz_1976 napisał:
  bezproblemowe przepięcie kontrolera z jednej centrali do drugiej, wraz z informacją o urządzeniach

  Wcale nie tak bezproblemowe - możesz mieć inne numery wejść, ale to jest do opanowania.
  A tak na marginesie - nie myślałeś o tym, aby po prostu do tej Versy dołożyć jakieś moduły ETHM i GSM?
 • Poziom 2  
  Dziękuję.
  Jeśli chodzi o odpowiedź na Twoje pytanie. Zależy mi na wielu różnych powiadomieniach SMS. W centrali VERSA 10 mam tylko 4 wyjścia. Więc jak sądzę, mógłbym wysłać conajwyżej 4 różne komunikaty SMS. Aby było ich więcej musiałbym pewnie zastosować ekspander wyjść INT-O. W takiej sytuacji cena zestawu płyt rozszerzających zbliżyła by się do ceny centrali VERSA Plus.

  Pozdrawiam
 • Poziom 37  
  Witam,

  kgarbacz_1976 napisał:
  W centrali VERSA 10 mam tylko 4 wyjścia. Więc jak sądzę, mógłbym wysłać conajwyżej 4 różne komunikaty SMS. Aby było ich więcej musiałbym pewnie zastosować ekspander wyjść INT-O.


  Niekoniecznie...
  Poczytaj o powiadamianiu za pomocą kodów CID i możliwościach modułu GPRS-A. Nie chodzi mi oczywiście o podłączenie modułu do wyjść centrali tylko wykorzystanie go jako symulatora linii telefonicznej.

  Pozdrawiam.
 • Poziom 2  
  Dziękuję.
  Ostatecznie pozostałem przy swoich planach i zastosowałem centralę VERSA Plus.
  Przepięcie kontrolera ABAX ACU-270 zakończyło się tym, że po identyfikacji urządzeń ekspandera przez centralę, kontroler pojawił się, ale niestety żadnych urządzeń bezprzewodowych nie było w nim zapamiętanych.
  Wcześniej jednak zaktualizowałem w nim firmware bo centrala go nie widziała (Jak sądzę nie była to przyczyna zniknięcia z niego urządzeń bezprzewodowych). Jednak powodem braku widoczności kontrolera ACU-270 były dwa urządzenia o adresie 0. Zmieniłem adres manipulatora przewodowego na 1 i wtedy identyfikacja urządzeń podpiętych do magistrali centrali powiodła się, m.in. ACU-270. Ale to tak na marginesie.
  Ogólnie rzecz biorąc operacja przepięcia kontrolera ACU-270 nie poszła zgodnie z oczekiwaniami. Urządzenia bezprzewodowe z niego zniknęły i dodawałem je od nowa.

  Pozdrawiam Kolegów z forum