Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmiana centrali Satel VERSA 10 na VERSA Plus. Czy można przepiąć ACU-270?

kgarbacz_1976 22 Apr 2019 13:36 450 7
Optex
 • #1
  kgarbacz_1976
  Level 2  
  Witam,
  planuję wymianę centrali Satel VERSA 10 na VERSA Plus. Korzystam z systemu ABAX za pomocą kontrolera ACU-270. Czy jeśli podłączę wspomniany kontroler do nowej centrali VERSA Plus to czy będę musiał od nowa dodawać wszystkie urządzenia bezprzewodowe, które funkcjonowały, gdy ACU-270 było podpięte do dotychczasowej centrali (VERSA 10)? Czy muszę usuwać najpierw wszystkie urządzenia z ACU-270, zanim podłączę go pod nową centralę?

  Uprzejmie proszę Was o pomoc.
 • Optex
 • Helpful post
  #2
  sosarek

  Level 43  
  Zajrzy Kolega do instrukcji i odszuka informację czy urządzenia zapisywane są w centrali czy też w module.
 • Optex
 • #3
  kgarbacz_1976
  Level 2  
  Dziękuję za podpowiedź.

  W instrukcji ACU-270 znalazłem informację:
  "Dane dotyczące urządzeń bezprzewodowych przechowywane są w kontrolerze. Jeśli kontroler z zarejestrowanymi urządzeniami bezprzewodowym zostanie podłączony do centrali, podczas procedury identyfikacji urządzenia bezprzewodowe zostaną automatycznie przypisane do wejść / wyjść w systemie."
  Rozumiem, że jeśli dane o urządzeniach bezprzewodowych są przechowywane w kontrolerze ACU-270 jest to jedyny i wystarczający warunek na bezproblemowe przepięcie kontrolera z jednej centrali do drugiej, wraz z informacją o urządzeniach.
 • Helpful post
  #4
  niebieskipolo
  Level 23  
  kgarbacz_1976 wrote:
  bezproblemowe przepięcie kontrolera z jednej centrali do drugiej, wraz z informacją o urządzeniach

  Wcale nie tak bezproblemowe - możesz mieć inne numery wejść, ale to jest do opanowania.
  A tak na marginesie - nie myślałeś o tym, aby po prostu do tej Versy dołożyć jakieś moduły ETHM i GSM?
 • #5
  kgarbacz_1976
  Level 2  
  Dziękuję.
  Jeśli chodzi o odpowiedź na Twoje pytanie. Zależy mi na wielu różnych powiadomieniach SMS. W centrali VERSA 10 mam tylko 4 wyjścia. Więc jak sądzę, mógłbym wysłać conajwyżej 4 różne komunikaty SMS. Aby było ich więcej musiałbym pewnie zastosować ekspander wyjść INT-O. W takiej sytuacji cena zestawu płyt rozszerzających zbliżyła by się do ceny centrali VERSA Plus.

  Pozdrawiam
 • #7
  bhtom
  Level 38  
  Witam,

  kgarbacz_1976 wrote:
  W centrali VERSA 10 mam tylko 4 wyjścia. Więc jak sądzę, mógłbym wysłać conajwyżej 4 różne komunikaty SMS. Aby było ich więcej musiałbym pewnie zastosować ekspander wyjść INT-O.


  Niekoniecznie...
  Poczytaj o powiadamianiu za pomocą kodów CID i możliwościach modułu GPRS-A. Nie chodzi mi oczywiście o podłączenie modułu do wyjść centrali tylko wykorzystanie go jako symulatora linii telefonicznej.

  Pozdrawiam.
 • #8
  kgarbacz_1976
  Level 2  
  Dziękuję.
  Ostatecznie pozostałem przy swoich planach i zastosowałem centralę VERSA Plus.
  Przepięcie kontrolera ABAX ACU-270 zakończyło się tym, że po identyfikacji urządzeń ekspandera przez centralę, kontroler pojawił się, ale niestety żadnych urządzeń bezprzewodowych nie było w nim zapamiętanych.
  Wcześniej jednak zaktualizowałem w nim firmware bo centrala go nie widziała (Jak sądzę nie była to przyczyna zniknięcia z niego urządzeń bezprzewodowych). Jednak powodem braku widoczności kontrolera ACU-270 były dwa urządzenia o adresie 0. Zmieniłem adres manipulatora przewodowego na 1 i wtedy identyfikacja urządzeń podpiętych do magistrali centrali powiodła się, m.in. ACU-270. Ale to tak na marginesie.
  Ogólnie rzecz biorąc operacja przepięcia kontrolera ACU-270 nie poszła zgodnie z oczekiwaniami. Urządzenia bezprzewodowe z niego zniknęły i dodawałem je od nowa.

  Pozdrawiam Kolegów z forum