Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Streamowanie z dwóch kamer na OBS

FazZi85 22 Kwi 2019 15:25 387 2
    FazZi85
    Poziom 9  
    Streamowanie na fb/yt na żywo live video, nadawanie obrazu na OBS przy użyciu dwóch telefonów [android] jako kamer, jak zrobić?

Czy może jeden telefon/kamera być jako główna, a drugi obraz z telefonu/kamery jako pomocniczy? Tak, aby pominąć zabieranie komputera/laptopa w miejsce w którym chce się robić transmisje. Pomijając jednak to, samym sukcesem będzie, to żeby mieć dwa obrazy z kamer/telefonów w jednym miejscu.

Może ktoś wie jak przekazywać/nadawać jeden obraz z telefonu/kamery na OBS?
    Połączenie może być poprzez internet lub wi-fi. Na yt przeglądałem i nic konkretnego nie ma.
    RafalB

Poziom 27  
    Streamuje na yt łącznie z 5 kamer - 2x iphone, 1x logitech c920, 1x sony a6300 oraz sony a5100

iPhone spisuje się całkiem fajnie, dużo lepiej niż Logitech(szybszy autofocus, lepsza jakość obrazu) Brak potrzeby ustawień sterowników za każdym uruchomieniem OBS.

Jak sprawa wygląda przy android, nie mam pojęcia - jak sam rozpoznawałem temat trafiłem na https://obs.camera/ i to rozwiązanie wygrało "moje internety"

Połączenie jest po kablu Lightning, przy dłuższych odległościach od komputera, kabel musi być bardzo dobrej jakości, a przy streamowaniu w dłuższym czasie potrzebny jest wydajny port usb lub hub usb z dodatkowym zasilaniem, tak aby ładował iPhone.