Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux EOB3612X - Piekarnik do zabudowy. Wysadza bezpieczniki.

22 Kwi 2019 16:15 246 5
  • Poziom 5  
    Witam,
    mój piekarnik posiada trzy pokrętła: funkcyjny, zegar i termostat. Gdy przekręcam termostat wysadza bezpieczniki, reszta pokręteł działa normalnie. Podejrzewam, że któraś z trzech grzałek robi zwarcie lub termostat. Posiadam miernik napięcia i natężenia. Jak sprawdzić czy grzałka robi zwarcie? Proszę o pomoc.
    Pozdrawiam.
  • Użytkownik obserwowany
    Wyrzuca zwykły bezpiecznik czy różnicówkę? Wyjmij wtyczkę z gniazdka i zmierz rezystancję pomiędzy bolcami i bolcami i uziemieniem. Przekręć pokrętło od temperatury na full i pomierz jeszcze raz. Napisz co wyszło.
  • Poziom 5  
    Wyrzuca zwykłe bezpieczniki. Pomiar przy 200 Ω między bolcami przy włączonych wszystkich grzałkach bez termostatu: 84,6Ω. Po włączeniu grzałek i termostatu: 20,1Ω, niezależnie jaka temperatura. Między bolcami, a uziemieniem nie ma reakcji niezależnie co ustawiam.
  • Użytkownik obserwowany
    Prosiłem pomiar przy wyłączonych i włączonych grzlkach. Ale jest ok. Jaki masz bezpiecznik?

Dodano po 6 [minuty]:

Czy tak się stało czy było zawsze? Czy jak są włączone tylko grzałki a termostat na minimum któraś grzeje? Ile tych grzałek mozesz załączyć jednocześnie, tylko góra dół czy jeszcze coś?
  • Specjalista AGD
    Obejrzyj wizualnie przełącznik funkcji (czy nie ma nadpalenia, przegrzania, itp). Możesz zrobić zdjęcia z obu stron.
    Po wyjęciu piekarnika możesz odłączyć grzałki i silniki i sprawdzić czy nadal robi zwarcie (przewody dobrze oznacz i zaizolować trzeba).
    Poprzednik pytał o bezpiecznik. Może jest przegrzany lub coś jeszcze działa na nim.
  • Poziom 5  
    Mam bezpiecznik 16A. . . Jednocześnie mogę załączyć dwie grzałki. Na górze jest jedna grzałka i opiekacz, są połączone razem. Na dole jest jedna grzałka.
    Przełącznik funkcji jest nowy. Był już wymieniony jak zacząłem do was pisać. Sprawdziłem wszystkie grzałki innym kablem 3 żyłowym, grzałki grzeją bezpieczników nie wywala. Poprzednio jak włączałem termostat to w nim strzelało i wywalało bezpieczniki. Wymieniłem termostat i dalej to samo.