Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Mercedes w210 - Czujnik parkowania nie działa

22 Kwi 2019 20:50 219 7
  • Poziom 4  
    Cześć,
    Mam problem z instalacją czujnika cofania Valeo. Zamontowałem wszystko zgodnie z instrukcją czyli podpiąłem czujniki pod centralkę, potem podłączyłem zasilanie (tak jak w instrukcji biały kabel do lampy cofania do kabla zasilającego) następnie podłączyłem czarny kabel jako uziemienie (podłączyłem go do śrubki od kloszy lamp) i na koniec podłączyłem buzzer do centralki.
    Nie podłączałem tylko dwóch kabli jeden to ACC a drugi jest od automatycznego wykrywania przyczepy i podłącza się go do światła stopu, dlatego uznałem za nie potrzebne.

Niestety czujnik cofania nie daję żadnych oznak, pomyślałem że może źle podpiąłem zasilanie ale sprawdziłem amperomierzem i widać było, że prąd jest. I teraz nie wiem co zrobić? Czy ktoś z was miałby jakiś pomysł?

Z góry dziękuję za odpowiedź :)
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    Moderator - Na Wesoło HydePark
    ACC to zasilanie po zapłonie, i musi być podłączone.
  • Poziom 4  
    arturavs napisał:
    ACC to zasilanie po zapłonie, i musi być podłączone.

A czy musi być podpięty pod kabel stałe 12 V po przekręceniu na zapłon? Czy może być podłączony do kabla świateł cofania?
    A jeśli nie to wiesz czy mógłbym go podłączyć gdzieś przy bagażniku albo bliżej niż przy stacyjce ? Bo nie ukrywam, że trochę ciężko mi będzie poprowadzić kabel aż na sam przód i dużym ułatwieniem by było gdzieś bliżej.

I wielkie dzięki za odpowiedź :)
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    Moderator - Na Wesoło HydePark
    OlisaDB napisał:
    A czy musi być podpięty pod kabel stałe 12 V po przekręceniu na zapłon?

Tak zasilanie przy włączonym zapłonie.
    OlisaDB napisał:
    Czy może być podłączony do kabla świateł cofania?

Spróbuj podłączyć biały + ACC do lampy cofania. Teoretycznie powinno zadziałać.
  • Poziom 4  
    Super dzięki wielkie za odpowiedź dzisiaj sprawdzę, czy zadziała i dam znać :)
  • Poziom 43  
    Spinasz razem zasilanie i podtrzymanie acc pod światło cofania i musi grać.
  • Poziom 4  
    Dzięki wielkie za pomoc właśnie podłączyłem do światła cofania i wszytko działa. :D
  • Poziom 4  
    Dzięki wielkie za pomoc właśnie podłączyłem do światła cofania i wszytko działa. :D

Dodano po 2 [minuty]:

Trzeba było podpiąć różowy kabel ACC do kabla zasilania 12V i można go podpiąć pod światło cofania, a nie trzeba jak w instrukcji jest napisane ciągną przez cały samochód pod stacyjkę.