Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

- Samsung TAB A SM- T585 wyświetlacz nie działa po wklejeniu

gossip 22 Apr 2019 23:39 1314 3
    gossip
    Level 2  
    Hej. :) Na początku chciałbym powiedzieć że to mój pierwszy post tutaj i niewiem czy wstawiłem go w dobrym forum- z góry dziękuję za wyrozumiałość :)
    Sprawa jak w temacie..czyli wyświetlacz samsung Tab A sm-t585 nie działa po wymianie. Zamówiłem wyświetlacz razem z dotykiem . Potłuczony został wymontowany , podczas sprawdzania (bez wklejania) czy nowy działa- wszystko było ok, dotyk chodził ,wyświetlacz też. Po wklejeniu nie działa wyświetlacz, zapala się tylko na chwile podświetlenie lekko -tak jakby robił się granatowy , słychać dźwięk włączenia,ale nic nie ma na wyświetlaczu . Sprawdzałem taśmy ,dobrze powpinane. Dodam odrazu że to nie pierwsza moja wymiana, wielokrotnie wymieniałem dotyki i wyświetlacze w telefonach i tabletach,ale takie coś pierwszy raz mi się zdarzyło. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz , dotyk oryginalny wklejony był na taśmę a ja wkleiłem go na klej - czy może to być powód niedziałania? nieraz dawałem taśmę zamiast kleju i odwrotnie i raczej nigdy nie grało to roli... Odkleiłem go ,wyczyściłem z kleju i podpiołem spowrotem tak jak podczas sprawdzania- nie działa.. zapala się na granatowo ,słychać że się włącza i tyle ... :| :| Jak myślicie czemu tak się dzieje ? Byłbym wdzięczny za podpowiedź. ;)
  • Helpful post
    gradek83
    Level 41  
    gossip wrote:
    Zamówiłem wyświetlacz razem z dotykiem

razem czyli fabrycznie połączone czy razem czyli wyświetlacz i digitizer osobno?
    gossip wrote:
    Potłuczony został wymontowany

Sam dotyk był potłuczony czy wyświetlacz też?
    gossip wrote:
    Sprawdzałem taśmy ,dobrze powpinane.

Nie uszkodziły się sprawdź z bliska pod lupą czy nie zerwało połączeń ścieżek.
    gossip wrote:
    dotyk oryginalny wklejony był na taśmę a ja wkleiłem go na klej

Czyli wnioskuję że jednak dotyk i wyświetlacz były osobno.

Czy stary wyświetlacz był też rozbity razem z dotykiem ?

Podeślij zdjęcie tego wyświetlacza od strony pinów.
    gossip
    Level 2  
    Potłuczony w tablecie był dotyk i wyświetlacz. Zamówiony dotyk i wyświetlacz połączone są fabrycznie. Sprawdzę te ścieżki -może coś przeoczyłem.

Dodano po 1 [godziny] 15 [minuty]:

Znalazłem przyczynę :) sprawdziłem pod lupą ścieżki- wszystko ok, okazało się że wyskoczyło z jednej strony zapięcie gniazda od wyświetlacza, przez co nie dociskało taśmy . Dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam ;)