Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Simson s51 - Znikająca iskra

RiP_ 23 Apr 2019 07:58 945 5
    RiP_
    Level 5  
    Witam mam taki problem ponieważ simson jest po remoncie silnika ostatnio wracałem od mechanika zgasilem go na chwilę odpalam - nie ma iskry.. Więc zmieniłem przerywacz na stary iskra powróciła pojeździłem, zgasiłem, zjadłem obiad, próbuje odpalić nie ma iskry no to chop dajemy ten PRZERYWACZ na którym wcześniej znikła - i JEST..
    O co może chodzić? Cewka zaplonowa ?
    Jakby się platynki przejaraly to raczej by nie chodził na nich a tu na jednych trochę pochodzi muszę je podmienić, zaraz znowu daje te na których iskra znikła i iskra jest..
    Jak jeździ to jeździ i iskra będzie dopóki nie zgaszę, nie raz też i po zgaszeniu jest.
    Dzieje się to raz na dwa dni lub kilka razy dziennie..
    Wymieniłem:
    -Kondensator
    -Przerywacze(4 różne)
    -Podstawkę iskrownika
    -Fajke
    -Świece i już nie mam pomysłu co to może być.
    Rebus konkretny Pany liczę na Was.
    RiP_
    Level 5  
    Też o tym myślałem, ale wtedy pomagałoby wykręcenie i wkręcenie na nowo tego samego przerywacza?
    W sumie wczoraj jak go na pycha odpalałem odpalił i zaraz zgasł - nie ma iskry, z 4 razy odkręcałem magneto i wyciągałem przerywacz i zmieniałem(woże w plecaku z 5..) aż w końcu się pojawiła, i wieczorem przyjechałem do domu zgasiłem, od razu odpaliłem, odpalił od kopa poszedłem do domu wieczorem wychodzę nie ma iskry..

I zaraz idę wymieniać przerywacz... Śrubka od przerywacza już taka wyjechana ze ....
    Krzys55
    Level 25  
    Sprawdź cewkę zasilającą układu zapłonowego, może robi się przerwa po nagrzaniu i podmień na próbę cewkę butelkową.
    RiP_
    Level 5  
    Teraz zaczęło mi zaś iskrzeć na platynkach bardzo mocno wręcz pioruny idą..

Dodano po 1 [minuty]:

Ok poczekam na kolegę i przelutuje tą cewke zapłonową w iskrowniku od iskry.
    grzeniuw
    Level 25  
    To iskrzenie silne wskazuje jednak na kondensator. Przyjrzyj mu się dokładnie, podmień.