Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
IGE-XAOIGE-XAO
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

BRC Fly SF - wersja 3wtykowa - Potrzebny schemat sterownika - nie "widzi&qu

wojciechbogacz 23 Apr 2019 10:53 405 2
    wojciechbogacz
    Level 5  
    Pewnego dnia (a dzień po myciu silnika) auto przełączyło się na benzynę. Możliwe, że winą jest zalanie wodą ponieważ dzień wcześniej myłem auto ale sprawdzałem wszystko i kilka godzin po myciu było OK - rano w drodze do pracy wystąpił problem...

Po podpięciu się komputerem okazało się, że centralka lpg nie odczytuje obrotów silnika (czasami coś tam się pojawia ale raz na 5-10s a potem cały czas jest zero).

Rozebrałem komputer i w dwu miejscach gdzie był jakiś nalot wyczyściłem to spirytusem. Niestety brak poprawy. Na benzynie OK ale na gaz się nie przełączy,

Mam elektronika, który podejmie się sprawdzenia tej centralki ale przydał by się schemat elektryczny. Szukałem na drypie i w paru innych miejscach ale poza schematem podłączenia tej centralki nie mam nic.

Jest to ta rzadsza wersja z trzema wtykami (jak na obrazku poniżej):

BRC Fly SF - wersja 3wtykowa - Potrzebny schemat sterownika - nie "widzi&qu

Ktoś poratuje ?
  • IGE-XAOIGE-XAO
    maiami
    Level 23  
    wojciechbogacz wrote:
    Mam elektronika, który podejmie się sprawdzenia tej centralki ale przydał by się schemat elektryczny

Poszukujesz schematu jakie podpiąć wiązkę? bo nie bardzo rozumiem co elektronik chciałby sprawdzić
    wojciechbogacz
    Level 5  
    maiami wrote:
    Poszukujesz schematu jakie podpiąć wiązkę? bo nie bardzo rozumiem co elektronik chciałby sprawdzić

Chodziło mi o schemat elektryczny centralki. Po prostu, żeby ułatwić sprawdzenie.

Wystarczy jednak, że będę wiedział, na którym pinie są te obroty (chcę zweryfikować diagnozę jednego gazownika).