Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Wyłącznik czasowy LED 12 V

23 Kwi 2019 14:52 195 2
 • Poziom 2  
  Potrzebuję załączać taśmy LED na określony czas przełącznikiem dzwonkowym. Chciałbym aby po upływie pewnego czasu Ledy zaczeły się powoli ściemniać (albo zacząć migać) jako sygnalizacja przed zgaszeniem. Znalazłem taki sterownik:
  Zamel Sterownik LED jednokolorowy RDP-02
  Tutaj jest opis działania z instrukcji, na którym mi zależy:
  Spoiler:
  Tryb czasowy Wyjście zostaje załączone po krótkim naciśnięciu przycisku nadajnika. Wyjście wyłączy się automatycznie po zaprogramowanym czasie (1 s do 18 h) lub po powtórnym naciśnięciu tego samego przycisku nadajnika. Wyłączenie po upływie zaprogramowanego czasu prowadzone jest na zasadzie płynnego powolnego wygaszania przez czas t=10 s. Ponowne wyzwolenie w trakcie wygaszania powoduje odmierzanie czasu od początku – funkcja retrygowania czasu.

  Czy są na rynku inne sterowniki o podobnym sposobie działania których mógłbym użyć. Ten wydaje się trochę przekombinowany na moje potrzeby(całe to programowanie radiowe itp)Zamel Sterownik LED jednokolorowy RDP-02
 • Pomocny post
  Poziom 40  
  Link

  Ten jest uproszczony bez ściemniana.
  Link
 • Poziom 2  
  Dzięki za pomoc, niestety Taśmy LED są zbyt dużej mocy, by użyć tych układów(teoretycznie można je podzielić i zamontować kilka takich), stwierdziłem, że łatwiej będzie użyć standardowego wyłącznika czasowego 230V i zasilaczy z obsługą ściemniania.