Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Potencjometr obrotowy do kierownicy PC

traxan 23 Apr 2019 16:56 531 3
    traxan
    Level 4  
    Witam, na samym wstępie powiem, że nie znam się na elektronice i elektrotechnice.
    Mam pewien problem ponieważ mam starą kierownicę komputerową i pomyślałem, że fajnie było by na niej czasem pograć, problem w tym, że kierownica ma jedynie (chyba) 120 stopni. rozebrałem ją i znajduje się tam potencjometr obrotowy liniowy B10k z trzema miejscami na kable. Moje pytanie teraz brzmi... na jaki potencjometr mam wymienić ten stary tak aby kierownica obracała się w tych 1080 stopniach albo chociaż w około 700. I czy wielkość nowego może się różnić od starego czy musi to być ten sam wymiar bo mam tam dużo miejsca i mógłbym raczej zmieścić nowy kilka razy większy.
    Proszę o pomoc.
    Pozdrawiam.
    Grzegorz740
    Level 36  
    Podaj model kierownicy. Najlepiej to zrób zdjęcie kierownicy od środka i wstaw zdjęcia.

Moim zdaniem wymiana potencjometru nic nie da. Kierownica jest tak skonstruowana mechanicznie ,że skręt jej wynosi 120 stopni.
    traxan
    Level 4  
    Grzegorz740 wrote:
    Podaj model kierownicy. Najlepiej to zrób zdjęcie kierownicy od środka i wstaw zdjęcia.

Moim zdaniem wymiana potencjometru nic nie da. Kierownica jest tak skonstruowana mechanicznie ,że skręt jej wynosi 120 stopni.

Zmodyfikowałem kierownicę aby miała nieograniczony obrót w jedną jak i drugą stronę, dokładnie to wyciągnąłem sprężynę która ograniczała obrót. W przyszłości dodam jakiś ogranicznik w zależności jaki obrót będzie miał potencjometr.
    Grzegorz740
    Level 36  
    Jak udało się zmodyfikować kierownicę poprzez wyciągniecie sprężynki ograniczającej obrót i kierownica działa bez wymiany potencjometru to dobrze.