Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kopia dysku z Laptopa Lenovo G50 na ssd wraz z recovery.

23 Kwi 2019 17:12 486 18
  • Poziom 15  
    Witam,

Potrzebuje pomocy w wykonaniu kopi całego dysku (zapisanych danych) z laptopa Lenovo G50-30 na dysk SSD (samsung evo 850 250GB).
    Próbę wykonania kopii robiłem z oprogramowaniem AOMEI Partition Assistant w wersji 7.5.
    Dysk ssd miałem podłączony pod USB (dysk w kieszeni).
    Niestety po wykonaniu obrazu i umieszczeniu dysku ssd w laptopie system nie wstaje tzn nic sie nie ładuje.
    W biosie wykrywa dysk SSD ale nie widzi aby był system na dysku.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Użytkownik obserwowany
    Ja używam acronisa. Ściąg sobie notablem iso. Umieść na pendrive albo na płycie i odpal kompa z niego. Zrob obraz całego dysku. Ja zawsze właściwy dysk miałem już na swoim miejscu.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wrzuć widok rozkładu/typów partycji na oryginalnym dysku i na tym (docelowym) SSD.
  • Użytkownik obserwowany
    Jeśli chodzi jeszcze o acronisa mozesz zrobić tak. Obraz starego dysku. Podmiana na SSD. Przywrócenie starego dysku na SSD.
  • Poziom 23  
    Myślę że źle podszedłeś do sprawy, poczytaj czym się różni obrazowanie od klonowania dysku Link
  • Poziom 1  
  • Poziom 30  
    EaseUS Todo Backup Free.
    Z menu na dole: Klon systemu
    Wybierasz dysk i tyle.
  • Poziom 39  
    Witam,
    Ja uzywa DD nigdy sie nie zawiodlem, zrobi kopie dowolnego widocznego dysku lub jego fragmentu.
    Pozdrawiam
  • Poziom 1  
  • Poziom 15  
    Bardziej obstawiłbym to aby były programy w środowisku Windows.
    Zależało by mi na tym aby najlepiej program zrobił cały zabieg.
    Rozumiem że jest kilka wersji jeśli dobrze zrozumiałem. Pierwsza to zrobienie clonu dysku i następnie podłączenie dysku ssd i zrzucenie tego clonu na dysk ssd.
    Drugi sposób to robienie bezpośrednio clonu dysku na dysk - tylko tutaj czy to że ssd będzie w kieszeni pod usb nie będzie kolidować.
  • Użytkownik obserwowany
    Nie zrobisz klona z systemu z uruchomionym nim. W czym problem z botable iso acronis?

Dodano po 1 [minuty]:

MiniTool partition wizard którego używam ma opcje klonowania ale nigdy nie robiłem nim. Zawsze acronis.
  • Poziom 1  
  • Użytkownik obserwowany
    Tonie ich wina. Wtedy są dwa dyski z systemem. Można naprawić pod Windows w opcjach naprawy lub wyłączyć aktywna partycje na starym dysku.
  • Poziom 1  
  • Poziom 15  
    Chodzi o to aby z dysku hdd przenieść wszystko wraz z partycją recovery na dysk ssd. Wypiąć następnie dysk hdd i na jego miejsce wpiąć ssd.
    Później już by windows startował z ssd oraz w razie problemu mieć możliwość przywrócenia dysku z recovery.
  • Moderator - Komputery Serwis
    Z tego co pamiętam, One Key Recovery w Lenovo jest dosyć specyficzny i po przeniesieniu oprogramowaniem klonującym, jeśli zmieni się rozmiar i/lub położenie partycji - jest problem.

Do tej pory nie podałeś istotnych informacji, a wszystkie (lub większość) programów poleconych w wątku owszem - powinna przenieść partycję recovery, ale najprawdopodobniej będzie ona bezużyteczna po tej operacji.

Tak więc na Twoim miejscu wróciłbym do tego postu:
    WojtasJD napisał:
    Wrzuć widok rozkładu/typów partycji na oryginalnym dysku i na tym (docelowym) SSD.
  • Użytkownik obserwowany
    Ja mam też Lenovo. Usunąłem partycje recovery i odzyskiwania sformatowałem i zainstalowałem czysty system od nowa ściągnięty e strony MS. Po co ci recovery? Potem zrób obraz i będziesz miał swoje zabezpieczenie. Win 10 instaluje wszystkie sterowniki. Nie kiwnąłem palcem i nie mam tych wszystkich kup od lenovo.

Dodano po 1 [minuty]:

dt1 napisał:
    Do tej pory nie podałeś istotnych informacji, a wszystkie (lub większość) programów poleconych w wątku owszem - powinna przenieść partycję recovery, ale najprawdopodobniej będzie ona bezużyteczna po tej operacji.

Ja robiłem acronisem z obrazu i nie było problemu ale nie mogłem się pozbyć programów lenovo z systemu i postanowiłem zrobić format i zainstalować czysty win ze strony MS.
  • Poziom 15  
    Dodaje zdjęcie z managera dysków.
    Nie mogłem wczesniej bo nie mam laptopa u siebie.

Kopia dysku z Laptopa Lenovo G50 na ssd wraz z recovery.
    WojtasJD napisał: