Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw długich bitów YATO, prezentacja

tomybb 23 Kwi 2019 20:40 3780 39
  • Zestaw długich bitów YATO, prezentacja

Jakiś czas temu zakupiłem taki oto zestaw długich bitów Yato. Do wyboru właśnie nich skłoniło mnie kilka przesłanek a dokładnie: Przede wszystkim bity nie mogły być drogie ale jednocześnie nie takie które po kilku użyciach już się do niczego nie nadają. Wcześniej używałem pojedynczych torxów z tej serii i jakościowo przyzwoicie przy prawie codziennym użytkowaniu. Cena dosyć niska bo ok 3-4zł/sztuka, więc pierwsze kryterium spełnione. Druga sprawa to bity musiały być okrągłe a nie sześciokątne jakich jest bardzo dużo na rynku. Różnicę przedstawia zdjęcie poniżej:
    Bity sześciokątne nie zawszę zmieszczą się gdy śruba/wkręt jest gdzieś głęboko osadzona w obudowie. Kolejna sprawa to musiało być wiele rodzajów bitów do wszelakich zastosowań.
    Zestaw długich bitów YATO, prezentacja Zestaw długich bitów YATO, prezentacja Zestaw długich bitów YATO, prezentacja
    Zestaw długich bitów YATO, prezentacja Zestaw długich bitów YATO, prezentacja Zestaw długich bitów YATO, prezentacja
    Zestaw długich bitów YATO, prezentacja Zestaw długich bitów YATO, prezentacja
    Co ważne Torxy oraz imbusy są typu Security czyli z otworem w środku.

Poniższe zdjęcia przedstawiają te bity przy prawie codziennym użytkowaniu przez kilka lat.
    Zestaw długich bitów YATO, prezentacja Zestaw długich bitów YATO, prezentacja Zestaw długich bitów YATO, prezentacja Zestaw długich bitów YATO, prezentacja

Wszystkie te bity kupowane były w małych zestawach po 2 sztuki, cena w zależności od sklepu 6-8zł. Myślę że naprawdę warto. Jedyna wada to taka że bity przez to że nie stanowią pojedynczego kompletu nie mają żadnej walizki, pudełka itp. Ja na razie trzymam je w ten sposób, w przyszłości planuję coś zmienić w tej kwestii:)

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    szymon122
    Poziom 37  
    tomybb napisał:
    Poniższe zdjęcia przedstawiają te bity przy prawie codziennym użytkowaniu przez kilka lat.

I tego typu artykuły szanuje. Informacji o nowych produktach jest pełno, lecz większość dopiero powstała i ciężko określić jak się spisuje na codzień. Sam fakt użycia wysokiej jakości materiałów nie oznacza, że produkt jest np. wygodny.
    tomybb
    Poziom 26  
    robokop napisał:
    Akurat te bity, za wiele warte nie są - ukręcają się jak złoto, szczególnie torxy.

No to może zależy do czego je wykorzystujesz, ja np. przy drobnym AGD oraz RTV, najczęściej na wkrętarce. Do tej pory żadnych uszkodzeń. W motoryzacji nie testowałem.
    398216 Usunięty
    Poziom 43  
    tomybb napisał:
    Do tej pory żadnych uszkodzeń.
    Ze zdjęć widać, ze jednak trochę się zużyły. Tylko patrzeć jak zaczniesz łby śrub niszczyć.
    tomybb
    Poziom 26  
    398216 Usunięty napisał:
    Ze zdjęć widać, ze jednak trochę się zużyły

Ja bym tego zużyciem nie nazwał, trudno jest to pokazać na zdjęciu. Coś takiego można zaobserwować po kilku, kilkunastu latach pracy chyba na każdej końcówce, na 10 razy droższym śrubokręcie WIHY także coś takiego zaobserwowałem a na pewno łbów nie niszczy.
    E8600
    Poziom 37  
    Moja opinia o marce Yato były ok. gdy na na rynku tanich narzędzi nie było nic wartego uwagi (sama tandeta i plastelina). Niestety nie pierwsza i nie ostatnia marka, która dzięki popularności obecnie coraz częściej serwuje tandetę. Długi bit powinien się wolniej zużywać ze względu na amortyzację (skręcanie prętów).
    Reasumując ostatnio robiłem hard test bitu z biedronki typu philips gdyż musiałem coś bardzo mocna dokręcić ślad na bicie oczywiście pozostał ale bit się nie zwichrował ani ukręcił.

Plus za torxy z otworami oraz nietypowe bity.
    tomybb
    Poziom 26  
    Wszystko zależy do czego będą wykorzystywane, jak do produkcji albo przy zapieczonych śrubach w metalu to na pewno nie wytrzymają, nie ma siły. Ja raczej stosuje je do głęboko osadzonych wkrętów w plastikowych obudowach i tutaj sprawdzają się rewelacyjnie.

Co do torxów to wiadomo że one zawsze będą uszkadzać się najszybciej ponieważ w tym rozwiązaniu mamy dobre połączenie bit-łeb śruby, o ile przy krzyżakach czy tri-wing przy dużych momentach bit ma szanse wyskoczyć z łba, tak przy torxach przy dużym nacisku praktycznie takiej możliwości może nie być i musi coś strzelić, albo gwint albo łeb albo bit.
    Kajox
    Poziom 13  
    Również zakupiłem te bity około roku temu. Dość mocno męczone czy to naprawy ekspresów do kawy lub sprzętu gastronomicznego. W tej cenie są ok wielkim plusem jest zmniejszona średnica bitu przy węższych konćówkach. Jedynie nie udało mi się dokupić z Yato Hex końcówek poza serwisowymi 4mm i 6mm z otworem w środku jeśli dobrze pamiętam. Kupiłem pierwszy lepszy zestaw na Aliexpress.
    szeryf3
    Poziom 17  
    Do bitów firmy YATO zawsze podchodziłem z drobnym niesmakiem gdyż ich trwałość była bardzo słaba, ale jeżeli mówisz, że się sprawdzają to spróbuję je spowrotem.
    gumisie
    Poziom 39  
    tomybb napisał:
    Cena dosyć niska bo ok 3-4zł/sztuka
    I oto chodzi.
    Jaki sens kupować zestaw w którym akurat jest nietypowy bit a który jest mi potrzebny do jednorazowego użycia.
    Kajox
    Poziom 13  
    Ja używam w połączeniu z takim śmiesznym śrubokręcikiem Westfalli kupionym od znajomego za 30zł. Większość jest z Yato.

Macosmail
    Poziom 33  
    Też zakupiłem kilka bitów Yato, niestety ogólną ich jakość oceniam dość nisko. Sama ich estetyka nie powala widać ślady jakby po toczeniu. Ponadto 1/4 bitów z zestawu okazałą się krzywa.Także dla mnie dyskwalifikacja. Co do ich trwałości to za bardzo się nie wypowiem bo rzadko je używam.
    Kiedyś kupiłem bity marki S&R i okazały się bardzo trwałe. Niektóre mam 10 lat np. PH2 często używany jest już trochę wyślizgany, ale jeszcze dobrze trzyma. Od jakiegoś czasu trudno je kupić.
    Krótkie bity 1/4" Yato z zestawu narzędzi z kolei okazały się zbyt twarde. Łatwo się kruszyły.
    Mam tez zestaw bitów Torx, imbus i spline 1/2" Yato i są całkiem całkiem. Odkręcałem nimi zapieczone śruby imbusowe metodą wbijania klucza spline co nie zostawiło na nim większego śladu.

Kajox
    Poziom 13  
    To że są krzywe też potwierdzam jednak jakoś mi to nie przeszkadza. Możliwe, że przy procesie utwardzania się tak dzieje. Akurat co do wyglądu narzędzi czy śladów toczenia to dla mnie nie ma to znaczenia mogą być nawet wykute młotkiem byle by robotę robiły.
    jaroo111
    Poziom 9  
    Gdzie te bity można kupić, bo właśnie miałem kupować zeataw.
    Kajox
    Poziom 13  
    U mnie w dobrym sklepie ze śrubami i narzędziami.
    tabula_rasa
    Poziom 20  
    Kolega kupował bity po 2 szt. a ile teraz ma wszystkich bitów? Czy kolega jakoś grupuje bity? Przy 8 czy 16 bitach jeszcze nie ma problemu, ale większe ilości są kłopotliwe w zliczaniu. Kolega nie gubi bitów w czasie transportu? Kolega jakoś porządkuje bity i jakiej metody do tego używa?
    Widzę, że kolega ma 36 bitowy zestaw, więc pytam - czy taki zestaw wystarcza do odkręcenia nietypowych wkrętów lub śrub?
    Pozostali koledzy może podpowiedzą jakie dobre końcówki do wkrętaków kupić?
    Przydałyby się jakieś niestandardowe wymiary, czasem trzeba odkręcić coś bardzo małego albo bardzo dużego (z tym to akurat nie ma problemu, bo prawie każdy sklep hydrauliczny ma narzędzia w sprzedaży i one wystarczą na kilka użyć). Byłoby miło, gdyby końcówki nie były jednorazowe.
    Tommy82
    Poziom 39  
    @tabula_rasa
    Na stanowisku stacjonarnym najprościej kawałek kantówki przykręconej do ściany z otworami.
    Kajox
    Poziom 13  
    tabula_rasa napisał:
    Kolega nie gubi bitów w czasie transportu?

Zazwyczaj jadą w skrzynce Makpac Makity pionowo ustawione w tym "woreczku" że zdjęcia. Staram się utrzymywać porządek na stanowisku pracy i pamiętać czego używam odkładać w jedno miejsce. Często jeżdżę po klientach i na razie jeszcze nic nie zgubiłem. Fakt, że taki pęczek to jest trochę sztuk do opanowania. Jednak na razie nic sensownego nie wymyśliłem zresztą na razie nie ma na to czasu.
    Millaka
    Poziom 11  
    tomybb napisał:
    Bity sześciokątne nie zawszę zmieszczą się gdy śruba/wkręt jest gdzieś głęboko osadzona w obudowie.

Święta prawda.
    Ja mam taki standardowy set i bardzo często, kiedy śrubka jest głęboko w obudowie to te bity są całkowicie nieprzydatne, są grubsze od otworu.
    Wtedy trzeba taką śrubkę rozwiercać, czy macie jakiś patent na to? Naturalnie oprócz bitów YATO :)

tabula_rasa
    Poziom 20  
    A taka 40 bitowa skrzynka to łatwa jest do nabycia? 17 nietypowych bitów ma jakieś swoje bitowe nazwy?
    Kajox
    Poziom 13  
    Polecam tanie wykrętaki z aliexpress raz mi w samochodzie przy walce z przepustnicą w w202 m104.941 życie uratowały gdy odmówiły posłuszeństwa główki śrub imbusowych mocujących klapę q dolocie

Millaka
    Poziom 11  
    tabula_rasa napisał:
    A taka 40 bitowa skrzynka to łatwa jest do nabycia? 17 nietypowych bitów ma jakieś swoje bitowe nazwy?

Nie jestem pewien czy pisałeś o moim zestawie, u mnie są tylko 32 bity.
    Ale przegoogluj „Mannesmann M29732”, albo „Sicherheits Bitsatz”, koszt ok. 10€.
    I jak pisałem w głębokich otworach są prawie nieprzydatne.
    freebsd
    Poziom 35  
    Dzięki za recenzję, plusik dodany :-)
    Mi bity Yato sprawdzają się średnio. Uważam, że są słabe. Za to nie mam uwag do kluczy, grzechotek, czy elektronarzędzi tej firmy.
    tabula_rasa
    Poziom 20  
    Millaka - o Twojej skrzyneczce pisałem. Z początku zdawało mi się, że są tam 4 słowa po 8 bitów, ale w środku zdało się być piąte, więc uznałem że skrzyneczka jest na wypasie i ma 40 bitów. Ciekawe kiedy doczekamy skrzyneczek 64 bitowych?
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  
    Kajox napisał:
    Polecam tanie wykrętaki z aliexpress

Daj linkę.
    Kajox
    Poziom 13  
    Aż mi się przypomniał utwór Palucha - Nowa Polska "wszędzie daj daj daj" ;)
    tabula_rasa
    Poziom 20  
    Mogłeś też dać bobra, co zna tysiąc bitów.
    gumisie
    Poziom 39  
    @Kajox może warto byłoby zaproponować Kol. Kamilowi (gulson) zakup któregoś z tych zestawów do sklepiku elektrody (Gadżety za punkty).