Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technics EH600 - U70 oraz brak chłodzenia

23 Kwi 2019 20:56 300 6
  • Poziom 30  
    Wieża zaczęła się wyłączać sama. Rozkręciłem ją, sprawdziłem wentylator i pod zasilaczem działa. Złożyłem wszystko w całość i niestety powrócił problem który kiedyś sam się rozwiązał. Mianowicie raz na jakiś czas nie działa wyświetlacz w tunerze oraz procesorze dzwięku. Poza tym wentylator nie kręci się a powinien zwiększać obroty pod wpływem obciążenia. Napięcie na zaciskach wentylatora są w okolicy 500 -750mV. Zniosłem na czas poszukiwania usterki tuner i procesor. Gdy wyświetlacz działa to pokazuje się U70 CD, ale to prawdopodobnie dlatego ,że nie widzi segmentu CD - zweryfikuje jutro. Bardziej zastanawia mnie tak niskie napięcie na wentylatorze oraz gaśniecie wyświetlaczy. Zauważyłem jeszcze to,że kiedyś jak sprzęt był wyłączony to wystarczyło wcisnąć przycisk TUNER i wieża włączała się jako radio. Teraz nie reaguje na taki sposób włączania. Sprawdziłem jedynie napięcie na wiatraku i starałem się sprawdzić ciągłość taśmy tuner-procesor
  • Poziom 32  
    Sprawdzić zasilacz, stabilizatory ( zimne luty ).
  • Poziom 33  
    michald napisał:
    Sprawdzić zasilacz, stabilizatory ( zimne luty ).

Dodałbym do tego opukiwanie jakimś drewnianym lub plastikowym pręcikiem, gdyż na czas pomiaru wszystko może wydawać się w porządku. Tak potrafią się zachowywać słabe/zanieczyszczone styki na złączach czy zimne luty.
  • Poziom 30  
    Postaram się znaleźć jakiś schemat i przynajmniej prześledzić tor zasilania wentylatora. Sprawdzę też taśmy i złącza. Dokonam pomiarów w miarę możliwości i umiejętności.

Dodano po 13 [godziny] 55 [minuty]:

Dziś jeszcze raz rozebrałem wszystko na elementy pierwsze. Sprawdziłem taśme tuner -procesor -sprawna. O dziwo po złożeniu działało wszystko. Wiatrak zaczął się kręcić jak skala głośności wchodziła na 10. (najciszej to 87 a najgłośniej 0 ) Potem sprzęt się wyłączył. Włączyłem ponownie - brak wyświetlacza i wyświetlacza procesora. odziwo tuner działa i wiatrak też. Startuje od około 6V do około 11V na max.Pk wychłodzeniu Znowu wszystko OK. Ewidentnie coś się przegrzewa. Wstawię foto z okolicą wentylatora - płytka ciemna od temperatury. Pirometr pokazywał na tych elementach około 66st C. Tak czy inaczej jak na tunerze wciskam Tuner/Band to urządzenie nie włącza się. W trybie standby LCD nie niknie.

Dodano po 15 [godziny] 38 [minuty]:

Technics EH600 - U70 oraz brak chłodzenia Technics EH600 - U70 oraz brak chłodzenia Technics EH600 - U70 oraz brak chłodzenia
  • Poziom 30  
    WInnym okazał się zasilacz i rozjechane wartości napięć.
  • Poziom 33  
    A w czym tkwił dokładnie problem - kondensatory elektrolityczne czy półprzewodniki?
  • Poziom 30  
    Tego mi już specjalista nie powiedział. Oglądałem płytę główka i nie widziałem też ingerencji w nią. Wiem jeszcze , że jak wcisne CD czy tuner to wieża nie startuje i myślę, że jeszcze jakiś problem w procesorze, ale to już sprawa drugorzędna. Będę dokładał do niej bluetooth aby trochę ją unowocześnić :-)
    Przepraszam, że nie odpowiedziałem dokładnie na pytanie, ale wieżę odbierałem też jakoś miesiac po naprawie bo nie miałem czasu. Kosztowało mnie to 100zl.