Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A8 D3 2007r. 3.0 TDI - czujnik temperatury paliwa g81

elektron252 23 Kwi 2019 21:27 201 0
    elektron252
    Poziom 7  
    Witam wszystkich, borykam się z problemem braku mocy na rozgrzanym silniku w Wyżej wymienionym aucie. To co wiem o samochodzie to to, że został niedawno zakupiony i klient od początku miał taki problem. Po zaprowadzeniu auta do mechanika stwierdzono, że DPF jest problemem. Wyrzucony usunięty z komputera (nie wiem jak). Stwierdzono również, że to problem z EGRem ale to już trzeba do elektryka...No i dostałem zadanie. Po krótkiej diagnostyce pojawił mi się parametr temperatury paliwa 115 stopni przy temperaturze chłodziwa 89 stopni temperaturze otoczenia 18 oraz temperaturze oleju 76 stopni. Po wypięciu czujnika temperatury paliwa pokazuje się wartość 72 stopnie i wyskakuje usterka czujnika temperatury A (g81). Może w tym silniku jest drugi czujnik który wskazuje tą wartość do komputera. Po wypięciu wtyczki z czujnika auto zbiera się jak szalone. Dodam, że nie robiłem pomiaru na zimnym silniku. Sprawdzę jutro rano. Nasuwa mi się pytanie czy Pan który robił mapę mógł wpisać złe wartości tego czujnika i innych? Czujnik temperatury spalin przed katalizatorem wskazuje 550 stopni a czujnik różnicy ciśnienia DPF 0 mbar. Proszę o wyrozumiałość, ponieważ nie jestem zorientowany w dziedzinie przeróbek map. Bazuje na wiedzy mądrzejszych. Do tej pory jak robiłem diagnostykę i pokazywał się błąd tego czujnika to wartość na parametrach wskazywała -40 stopni. Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki.