Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uruchomienie subwoofera Logitech bez satelit.

24 Kwi 2019 10:20 162 9
 • Poziom 19  
  Proszę o pomoc w uruchomieniu zestawu Logitech w którym został się sam subwoofer.
  Subwoofer ma wbudowany:
  1. potencjometr mocy głośnika basowego
  2. wejście prawego i lewego kanału
  3. wyjście kanału lewego na głośnik
  4. Gniazdo rs232 z którego wychodzi:
  - wzmocniony sygnał wyjścia na prawy głośnik.
  - włącznik całego zestawu
  - potencjometr głośności
  - gniazdu słuchawkowe.
  - wejście sygnału kanału Lewego i Prawego

  W przypadku dwóch pinów ścieżki prowadzą do jednego układu scalonego KS4558. Konkretnie połączenia prowadzą do pinu nr 2 i pinu nr 3 tego układu scalonego.
  Zakładam, że pomiędzy te dwa piny był wbudowany potencjometr głośności, którego obecnie brak powoduje, że z głośnika basowego, mimo włączenia wzmacniacza, na tą chwilę nie wydobywają się żadne dźwięki.

  I tu moja prośba, czy ktoś ma pomysł jak między te dwa piny wpiąć brakujący potencjometr by z głośników zabrzmiała muzyka.

  Dodam, że są dwa układy scalone KS4558. Jeden dedykowany pod sam subwoofer a drugi, którego piny 2 i 3 wychodzą po kablu do głośnika, jest odpowiedzialny za satelity.
 • Poziom 19  
  model mojego zestawu to Z323.
  Tak jak przeglądałem net to trafiłem na jakieś prywatne opracowania schematu modelu Z523, który z tego co widzę znacznie się różni. Tam owszem jest potencjometr podpięty pod pin nr 2 scalaka ale podłaczenie z drugiej strony biegnie pod pin nr 7, a nie 3. A ja mam wyprowadzony pin nr 3 do głośnika.
  A o modelu Z323 nie znalazłem żadnego opracowania i sam z miernikiem siedziałem i dochodziłem który pin w gnieździe RS jest od czego.
  Stąd właśnie moje pytanie o brakujący ten fragment schematu.
 • Poziom 19  
  a co to jest to ts?
 • Poziom 39  
  Gniazdo nazywa się DB9 a nie RS232.

  Nie napisano jaki to typ tego Creative ale w niektórych regulacja głośności jest elektroniczna (napięciem) na układzie scalonym, a załączenia zasilania wzmacniacza też jest elektroniczna na przełącznikach na tranzystorach.
 • Poziom 19  
  Wcześniej napisałem, że chodzi o zestaw 2.1 Logitech z323.
  Jeden potencjometr w kolumnie subwoofera do sterowania tym głośnikiem. Drugi w satelicie do regulowania albo mocą sygnału w satelitach lub satelitach i jakoś proporcjonalnie w subwooferze. Układ KS4558, przy którym brakuje elektroniki, jest dedykowany satelitom, to dźwięku nie ma też na subwooferze, którego elektronika jest kompletna na płytce. Zakładam więc, że sygnał najpierw przechodzi przez układ dedykowany satelitom a dopiero od niego idzie do drugiego układu, który odpowiada za obróbkę sygnału w subwooferze.

  A wyprowadzenie z KS4558 wyglądają tak jak poniżej.

  [img] Uruchomienie subwoofera Logitech bez satelit. Uruchomienie subwoofera Logitech bez satelit. [/img]