Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Fotel do siedzenia przy kompie

24 Apr 2019 10:52 3429 24
  • Level 5  
    Witam. Czy ktoś mógłby polecić jakiś fotel do grania przy komputerze? Mój budżet to 400 zł.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 1  
  • Level 10  
    Żadne fotele gamingowe w tej cenie. Na wielu forach polecają krzesło IKEA Markus, materiałowe, wygodne i porządnie wykonane. Tyle że kosztuje najbidniej 499 zł, moim zdaniem warto dołożyć.
  • Level 10  
    https://allegro.pl/oferta/fotel-kubelkowy-gamingowy-sportowy-gracza-relax-7038466210

Podobno jest dobre ,obejrzyj recenzje tego krzesła na yt w skrócie powiem tak jest to krzesło bez napisu gaming , pro gracz , czy tam innych i dlatego jego cena jest taka nie inna.Obadaj wymiary krzesła zależy jakiej jesteś budowy bo jak masz 190 + cm to najtaniej za 750 zł kupisz takie krzesło za które warto tyle dać
  • Level 28  
    Moim zdaniem to idiotyczne, zeby kupowac fotele kubelkowe do siedzenia przy biurku. Chyba ze chcecie ciagac kogos za samochodem, zeby fotel lepiej trzymal na zakretach, to wtedy kubelkowy bedzie lepszy.

Zreszta autor nie pytal o fotel gejmingowy, a o fotel do grania. Polecam rozejrzec sie w zwyklych, eleganckich fotelach biurowych dla doroslych. Sa wygodniejsze i np.z powodu plaskiego siedziska, mozna na nich "podwinac noge". Juz nie wspomne, ze wygladaja lepiej.

W kwocie 400zl kupisz zupelnie przecietny fotel nowy, Ikea nie jest glupim pomyslem. Fajnie, gdyby mial regulacje podlokietnikow, albo regulacje wysokosci podparcia i material, ktory sie nie wyciera i nie poci. Tansze modele sa niestety mocno wykastrowane.

Inną opcją jest szukanie fotela po likwidacji biura, za 400zl pewnie da sie kupic model z polki 1000-1200zl jesli trafisz okazje, a to juz inna liga: regulowane podlokietniki, kat siedzenia, miekkie obicia, material ktory wytrzyma kilka lat.i oczywiscie wygodniejszy profil. Moim zdaniem warto kupic wyzszy, uzywany model
  • Level 10  
    Do grania może użyć krzesła z drewna...
    Jaki jest sens kupowania krzesła dla graczy kubełkowego?
    Wygoda, są to bardzo wygodne krzesła, które można regulować, podłokietnik, pochylenie, wysokość, również zdrowie jest bardzo ważne. Krzesła są wyprofilowane tak, aby nie męczyć kręgosłupa, nasza postawa podczas grania jest prawidłowa. Jeśli ktoś siedzi 3 h przed PC warto kupić, szwagier kupił za 750 zł takie krzesło materiałowe, natomiast ja posiadam też materiałowe z ikei za 300 zł i teraz żałuje tych 300 zł, jego krzesło to chmurka, siadasz masz grube solidne oparcie, regulacje boczków, poduszki pod lędźwie, po 2 h grania zero bólu kości ogonowej.
  • Level 28  
    paters18 wrote:
    Do grania może użyć krzesła z drewna...
    Jaki jest sens kupowania krzesła dla graczy kubełkowego?
    Wygoda, są to bardzo wygodne krzesła, które można regulować, podłokietnik, pochylenie, wysokość, również zdrowie jest bardzo ważne. Krzesła są wyprofilowane tak, aby nie męczyć kręgosłupa, nasza postawa podczas grania jest prawidłowa. Jeśli ktoś siedzi 3 h przed PC warto kupić, szwagier kupił za 750 zł takie krzesło materiałowe, natomiast ja posiadam też materiałowe z ikei za 300 zł i teraz żałuje tych 300 zł, jego krzesło to chmurka, siadasz masz grube solidne oparcie, regulacje boczków, poduszki pod lędźwie, po 2 h grania zero bólu kości ogonowej.

Cos sie koledze pomylilo, regulacje wielu punktow i wygodne podparcie plecow to kwestia ceny i projektu krzesla, nie kubełka. Wie kolega co to non sequitur?

Ja piszę o fotelu kubełkowym. Na pewno bywają wygodne, ale generalnie ich dziwny ksztalt zmniejsza liczbe dostepnych pozycji, kolega jechal kiedys sportowym samochodem i wie czemu sluzy taki ksztalt?

No ok, moze przesadzam piszac ze idiotycznym jest kupowanie foteli kubelkowych, ale uwazam ze to idiotyczne. Wynika z dziwnej mody ktorej nie rozumiem, kolorowe, pstrokate i z oparciem i siedziskiem ktore nie jest plaskie horyzontalnie, a przez to zmniejsza liczbe mozliwych pozycji. Skad o tym wiem? A no, bo spedzam wiecej niz olowe zycia na krzeslach, pracuję przy komputerze i korzystalem z takiego kubelka. Do siedzenia na wprost moze byc, ale siadanie w dziwnych pozach odpada, bo jakies elementy wystają tam gdzie nie trzeba.

Nie mam nic do tego gdzie kto lokuje pieniadze, wyrazam tylko opinię. Nie zalezy mi zeby komus cos udowadniac. Uwazam, ze prawdą jest to co napisalem, po prostu
  • Level 29  
    Wszystkie te fotele z eko skóry to nieporozumienie. Po 1-2latach w zależności od intensywności wykorzystania przetarcia i szukanie nowego fotela. Do tego w lecie zwiększone pocenie i klejenie sie do tego cuda.Ja preferuję fotele przewiewne i polecam dozbierać do czegoś takiego:
    Fotel do siedzenia przy kompie
    Wygodny, jest regulacja a przynajmniej człowiek się nie upoci jak w saunie.
    Ten model co prawda jest średni, raczej dla osób o wadze do 85kg ze względu na budowę oparcia i wzroście do ok 190cm, ale to tylko przykład. Fakt, że cena sporo wyższa ~850zł. Za to wytrzyma nie 2lata ale może i do 10 dociągnąć jak materiału nikt nie potnie.
    Poza tym przed zakupem wypada usiąść na takim fotelu.
  • Level 28  
    lukaszd82 wrote:
    Wszystkie te fotele z eko skóry to nieporozumienie.

Mam tę samą opinię. Prawdziwa skóra jest lepsza, ale latem też potrafi zmoczyć tyłek. Szczególnie źle siedzi się na nich bez spodni, co w domu zdarza się. Siatki na krzesłach są przewiewne, ale zbierają okruszki (ciężko się je wyciąga), mimo to oceniam wysoko. Moim ulubionym materiałem są wyższej klasy syntetyczne tkaniny, na których nie widać brudu ani nie moczą tyłka (niewiele). Ich minusem jest wysoka cena krzeseł obitych takimi i trudność prania.

Z tych powodów sugeruję krzesło używane, 400zł to niestety dość niewiele jak za wygodne siedzisko - producenci dbają o to, żeby tańsze modele nie posiadały zbyt wielu wygód, bo nikt nie będzie wtedy kupował droższych
  • Level 1  
  • Level 23  
    Kolega ma jeden fotel dla "graczy" sobie chwali

Do wyboru masz tak
    1. Gaming typowa skóra kadłub - wygodny ale tyłek się poci + kupisz tani badziew to eko skóra zaraz się niszczy. Tu polecam Inferno titan albo Silver Monkey SMG-400 https://www.x-kom.pl/p/486851-fotel-gamingowy-silver-monkey-smg-400-czarny.html ten drugi jest w promocji za 399 zł
    2. Typowy biurowiec - tylko to samo tani z sieciówki jest dramatyczny o ile dostaniesz dobry ;) brałem 2 razy z YISK źle zrobione dziury nie dało się skręcić, potem złamany uchwyt. Tu polecam https://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/70261150 nie jest super wygodny co kadłub ale przewiewny
  • Level 29  
    Tomequ123 wrote:
    lukaszd82 wrote:
    Fakt, że cena sporo wyższa ~850zł.

Łukasz, mógłbym prosić o model tego ze zdjęcia? Lub jakiegoś podobnego, te 850 to trochę dużo, masz może do polecenia jakieś siateczkowe (niekoniecznie całe, może być tylko oparcie z siatki), do 600 zł?

1.
    Cena 599zł na allegro.
    Mam w domu, taki sobie. Ja mam 180cm przy wadze 74kg i jest dla mnie duży.
    Dodatkowo mechanizm - tilt w ostatniej pozycji mi nie trzymał, po reklamacji dostałem cały nowy mechanizm z nowym siłownikiem. Na razie działa :)
    2.
    Diablo V-Basic, można wyrwać niekiedy za 850zł (były i po 799zł), ma kolega i jest fajny. Trochę za słabe oparcie - odchyla się jak dla mnie za mocno pod ciężarem.
    3.
    A to chyba mój kolejny fotel. Siedziałem i nie miałem nigdy lepszego :)
    Teraz po kilku innych jak obecny padnie nie będę się zastanawiał. Kręgosłup jest jeden.
  • Level 1  
  • Level 29  
    Ergohuman i diablo v-dynamik są bardzo podobne. Ale cena przemawia za tym drugim produktem... Jakościowo oba produkty są bardzo dobrze wykonane. Ergohuman też oglądałem :)
    Też bardzo dobrze mi się na nim siedziało.
  • Level 5  
    Zakupiono fotel :)
  • Moderator of Computers service
    Podziel się proszę informacją jaki kupiłeś fotel.
    Twoja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników poszukujących pomocy.
    Dziękuję.
  • Level 29  
    Ten fotel ma jakiekolwiek możliwości regulacji? Bo na pierwszy rzut oka nic poza wysokością, co dla mnie od razu go przekreśla. Wygoda a zdrowy kręgosłup nie idą niekiedy w parze...
  • Level 1  
  • Level 25  
    Tomequ123 wrote:
    będziesz się do niego kleił

Racja. Szczególnie siedząc w krótkich spodenkach. Lub majtach :). Już to przerabiałem - nigdy więcej.
  • Level 28  
    Syntetyki z wyższych półek rządzą : ) O czym pisałem w punkcie #9. Niestety mam wrażenie, że autor w ogóle nie czyta postów które piszemy
  • Level 38  
    haderach wrote:
    Jeden z lepszych do siedzenia przez wiele godzin, bardzo podobny do powyższych, tylko cena...:

Jak by ktoś szukał, to taki też jest wygodny: Profim Veris Net 100/101.
  • Level 5  
    Zakupiony fotel w xcom