Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Ford Transit 2004r 2.0 tdci - Brak zapłonu po przekręceniu kluczyka

Danzeb 24 Apr 2019 15:03 5013 2
 • #1
  Danzeb
  Level 2  
  Witam, mam problem w Fordzie transit 2004r 2.0 tdci .
  Problem polega na tym iż po przekręceniu kluczyka w pozycję 1 na zapłon brak zapalenia się kontrolek licznika i słychać cyknięcie przekaźnika jedynie podświetla się licznik kilometrów i zegar, po przekręceniu kluczyka w pozycję 2 na start rozrusznika słychać tylko cyknięcie przekaźnika pod maską. W tym samym czasie zegary przygasają po wymianie wszystkich bezpieczników i przekaźników na nowe problem nie znika próbowałem odpalić samochód na krótko rozrusznik kręci lecz dalej brak zapłonu powoduje to że silnik nie chce odpalić. Akumulator sprawdziłem kilka razy jest w porządku kostka przy stacyjce również jest w porządku ponieważ posiadam forda focusa dzięki któremu po wyjęciu kostki ze stacyjki od focusa a wkładając ją do transita ale problem dalej pozostawał bez zmian.
  Proszę o pomoc nie wiem co go boli niedługo dostane nerwicy przez ten samochód.
  Z góry za wszelką pomoc dziękuję.
 • #2
  piachu1994
  Level 38  
  Musisz zacząć poszukiwania uszkodzonego przewodu. Właśnie dlatego dorzucam schemat dla Twojego samochodu wraz z opisami, gdzie z jego pomocą znajdziesz usterkę.
 • #3
  Danzeb
  Level 2  
  Okazało się że zaczęła palić się instalacja tylko nie było tego na początku widać problem zaczął się od kostki pod kierownicą dziękuję za każdą podpowiedź