Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Bosch WOT26352BY Maxx 6- Przerywa i kończy pranie po kilku minutach

24 Kwi 2019 20:20 360 2
 • Poziom 10  
  Witam.
  Mam problem z pralką jak w temacie. Sama pralki raczej nie rozbiorę i nie naprawię, ale małżonek może coś by sam spróbował zdziałać, tylko pytanie, czy warto i czy podpowiecie, co to może być. Albo czy warto ściągać jakiegoś magika od pralek, jeśli sami nie damy rady.

  Zaczęło się od najczęściej używanego programu Bawełna 30 stopni. Po wybraniu programu i wciśnięciu startu pobiera wodę, kręci i po kilkunastu sekundach, a czasem kilkunastu minutach (różnie) zatrzymuje się, a na wyświetlaczu czas pozostały do końca prania zaczyna mrugać (żadnego komunikatu błędu). Po chwili zaczyna znowu prać, a zaraz potem pojawia się -0-, wypompowuje wodę i jakby pranie się skończyło, odblokowuje klapę. Ubrania niewypłukane, całe w proszku, nieodwirowane.

  Potem zazwyczaj nie udaje się już uruchomić żadnego programu, nawet samego płukania czy odwirowania. Po kilku sekundach dzieje się to samo. Natomiast pomaga "na trochę" wyjęcie na kilka minut wtyczki z gniazdka. Potem przez jakiś czas programy się uruchamiają i dochodzą do końca, ale później znów jest to samo.
  Pomocy! :)
  Siedzę właśnie przy niej, pilnuję czy skończy, a potem mam ochotę wyrzucić ją przez okno...

  Ania
 • Poziom 22  
  Chyba bęben się nie obraca:)
 • Poziom 39  
  Tak jak napisał kolega @Bubu64 powyżej warto zacząć od sprawdzenia stanu szczotek węglowych silnika napędowego pralki: https://north.pl/karta/silnik-napedowy-do-pralki-bosch-wot26352by-01,8IX-MP-ZMMM-SRW.html
  Jeśli szczotki będą już bardzo zużyte i za krótkie silnik może się tak właśnie zachowywać.
  https://north.pl/czesci-do-pralek/czesci-bosc...1-pralki-bosch,534,WOT26352BY01,m1565854.html