Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Espace 3 - Pobór prądu na postoju

24 Apr 2019 21:23 924 6
 • Level 8  
  Witam. Mój problem polega na tym że moje Renault Espace 3. 2.0benzyna plus LPG pobiera prąd na postoju. Pomiar pokazuje 0.16. Po wyjęciu bezpiecznika pokazanego na foto spada do 0.04 czyli ok. Tylko nie mam bladego pojęcia od czego jest ten bezpiecznik. Renault Espace 3 - Pobór prądu na postoju
 • Level 1  
 • Level 40  
  Ryba185 wrote:
  Pomiar pokazuje 0.16.

  Kolega mierzy prąd od razu? Trzeba samochód zamknąć pilotem, poczekać kilka-kilkanaście minut i wtedy pomierzyć, najlepiej na zamkniętej pokrywie silnika (bo może być czujka otwartej pokrywy).
 • Level 8  
  Miezylem bez zamykania drzwi z pilota. Poczekałem kilka minut i spadło do 0.16. Na pewno ciągnie prąd bo siadal mi akumulator na postoju, kupiłem nowy i po półtora tygodnia bez odpalania akumulator siadł całkiem. Nawet kontrolki zapłonu nie zaswiecily. I co mam z tym czujnikiem zrobić żeby znikł pobór prądu?
 • Level 40  
  Skoro kolega zidentyfokował bezpiecznik to można zrobić próbe z wyjętą kostką z alternatora.
  jeśli pobór spadnie będzie to wskazywało na regulator napięcia (jeśli w tym samochodzie jest zintegrowany z alternatorem).
 • Level 8  
  Sprawdzałem i jednak nie ma to nic wspólnego z alternatorem... Zauważyłem że nie zawsze jest ten pobór bo czasami jak zgasze auto i sprawdzę to spada do 0.04. A jak wyjme ten bezpiecznik o którym wcześniej pisałem to nic nie wyświetla na wyświetlaczu. Tzn licznika ani obrotomierz ani zegarka.
 • Level 2  
  Witam.
  Mam identyczny problem. Moja Renata to 2.0 16v
  Czy udało się koledze dojść do tego co kradnie prąd ?