Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy Trend Plus - Bateria szybko się rozładowuje

25 Kwi 2019 07:54 330 17
  • Pomocny dla użytkowników
    Mam telefon Samsung Galaxy Trend plus GT-S 7580. Oryginalna bateria (akumulator) z 2013 roku nie trzymał zbyt długo więc kupiłem na znanym portalu identyczną (te same symbole i oczywiście pojemność). Po naładowaniu trzymała nawet 4 dni (przy umiarkowanym korzystaniu). Jednak po kilku miesiącach nagle jakby padła i nawet ładując ją do pełna, nie wytrzymywała pół dnia leżąc praktycznie nieużywana. Wczoraj założyłem kolejną nową baterię kupioną tym razem w sklepie a nie wysyłkowo. Po załączeniu telefonu miała 34% pojemności. Pod wieczór podłączyłem telefon pod ładowarkę i po naładowaniu do 100%, pozostawiłem telefon na noc. Rano z ciekawości spojrzałem i niestety było zaledwie 7% pojemności. Czy i jak można zaradzić temu szybkiemu rozładowywaniu?

W między czasie wszedłem w opcje telefonu na "Bateria" i mam następujące dane:

Książki Google Play - 38%
    Usługi Google Play - 32%
    Czuwanie sieci - 10%
    System Android - 5%
    Urządzenie bezczynne - 5%
    Sklep Google Play - 4%
    WhatsApp - 4%
    Jądro systemu - 2%
    Gmail - 2%
    Google - 2%

Co można z tego wyłączyć? Dodam, że z internetu nie korzystam w ogóle (bo wystarcza mi na laptopie) ani nawet z WhatsApp-a, bo ten mam na tablecie.
  • Poziom 43  
    Google play i pokrewne nie zjadły by tyle gdybyś nie był podłączony do internetu. Spróbuj je najpierw wyłączyć (zamknąć) bo wyglądana na to że cały czas są włączone.
    Ok, ale nie jestem podłączony do internetu. Nawet nie włączam Wi-Fi. Kiedyś gdy nawet używałem Wi-Fi, to bateria tak szybko się nie rozładowywała.
    Odnośnie internetu, to ze 3 lata temu wyłączyli mi na moją wyraźną prośbę, po tym jak znikały mi środki z doładowań (rzekomo pobierane były jakieś aktualizacje).

Dodano po 15 [minuty]:

helmud7543 napisał:
    Google play i pokrewne nie zjadły by tyle gdybyś nie był podłączony do internetu. Spróbuj je najpierw wyłączyć (zamknąć) bo wyglądana na to że cały czas są włączone.

Tylko jak to zrobić?
  • Poziom 40  
    Przesył danych, masz wyłączony ?.
    Już udało mi się wyłączyć dwie pierwsze pozycje. Odnośnie przesyłu danych, to czy jest to związane z odbieranie i wysyłaniem MMS-ów? Jeżeli tak, to wolałbym mieć tą funkcję włączoną.
  • Poziom 40  
    zybex napisał:
    Odnośnie przesyłu danych, to czy jest to związane z odbieranie i wysyłaniem MMS-ów?
    A niema czasem w tym modelu telefonu możliwości wyboru: internet lub MMS.
    MMS-y od dawna odbierałem bez problemu i niczego w ustawieniach nie zmieniałem. Póki co zobaczę co będzie się działo dalej z baterią, bo jak wyżej napisałem, udało mi się wyłączyć te dwie aplikacje związane z Google. Na razie dziękuję za pomoc. Jutro będę wiedział czy jest jakaś poprawa.
  • Poziom 14  
    Ściągnij jakiś niebrandowany firmware i wgraj. Powinno pomóc.
    Miałem kiedyś podobny problem z Ace2. Bateria ni z gruszki, ni z pietruszki zaczęła wytrzymywać kilkanaście godzin od naładowania. Ttelefon grzał się zauważalnie, mimo że używałem go sporadycznie do rozmów i sms (do niczego więcej już się nie nadawał).
    Zaczynając poszukiwania od strony Samsunga trafiłem gdzieś w końcu na najstarszy firmware dla tego modelu. Po wgraniu i korzystaniu jak zwykle (czyli głównie czuwanie) bateria (oryginalna ~5lat) zaczęła trzymać nawet 6 dni.
    Gdzie to znalazłem i jak to zrobiłem to już nie pamiętam, ale internet napewno pamięta.
  • Admin grupy GSM
    zybex napisał:
    Pod wieczór podłączyłem telefon pod ładowarkę i po naładowaniu do 100%, pozostawiłem telefon na noc. Rano z ciekawości spojrzałem i niestety było zaledwie 7% pojemności.

To nie jest normalne i obstawiam winę po stronie baterii.
    Zwróć ją o ile masz taką możliwość i kup zamiennik firmy ATX, sprzedaje je od kilkunastu lat i mają bardzo dobry stosunek ceny do jakości.
    No niestety, bateria padła przed północą. Była naładowana do pełna jeszcze przed południem. Sprawdziłem zużycie i pokazało:
    Usługi Google Play - 94%
    Gmail - 3%
    Czuwanie sieci - 2%

Mało tego, zaczęły pojawiać się komunikaty (wykrzykniki na górze ekranu) następującej treści:
    "Zaktualizuj Usługi Google
    Aplikacja Google nie będzie działać, jeśli nie zaktualizujesz Usług Google Play".
    Jak się pozbyć tych Google?
    Nie znalazłem takiej opcji, ale przywróciłem ustawienia fabryczne poszczególnym aplikacjom związanym z Google i potem je wyłączyłem. Zobaczę co teraz będzie się działo.

Dodano po 2 [godziny] 20 [minuty]:

No i po pełnym naładowaniu sprawdziłem po około 2 godzinach i znowu Usługi Google Play wzięły 29%, Google Play wzięły 23% i Gmail 20%. Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak te usługi skutecznie wyłączyć? Chodzi mi głównie o to, aby bateria (druga już nowa) wystarczała na dłużej niż 10-12 godzin bez korzystania z telefonu.
    Kolejne naładowanie do pełna przed około 2 godzinami i bateria ma 38%. Bateria jest druga z kolei kupiona w innych miejscach i zawsze oryginalna o dokładnie takich samych parametrach. Stara (trzecia) oryginalna bateria zachowuje się identycznie, chociaż gdy ją zmieniałem to nie przypominam sobie aby tak szybko siadała. Przypuszczam, że coś jednak jest z ustawieniami telefonu.
    tino2003 napisał:

Wgrać nowy soft 4 plikowy odinem to wtedy wykluczona zostanie jego wina.

Gdybym tylko wiedział jak się to robi... :|
  • Poziom 32  
    Może być uszkodzona elektronika płyty głównej co powoduje szybsze wyczerpywanie się baterii, sam tego doświadczyłem w Xperia Neo, a wiem ponieważ posiadam miernik wskazujący ile prądu władowane w baterię i Neo rozładowywała baterię w kilka godzin bez jakiekolwiek używania.
  • Poziom 14  
    zybex napisał:

Gdybym tylko wiedział jak się to robi... :|

To nie jest trudne. Znajdziesz całą masę poradników.
    Gdybyś chwilę poszukał, to miałbyś już temat załatwiony. Zamiast tego tracisz czas na bezsensowne próby wyłączenia tego czy tamtego i ciągłe ładowanie.
    Wyłączanie, resetowanie, przywracanie ustawień fabrycznych nic nie da. Zmień ten soft.
    Witam po przerwie. Zacząłem używać swoją starą Nokię 6210 Nawigator i mimo leciwego wieku bateria bardzo dobrze trzyma. Tego Samsunga odłożyłem póki co na półkę. Po tej przerwie potrzebowałem zrobić kilka zdjęć i uruchomiłem ponownie Samsunga, tylko do tego celu. Ktoś wcześniej sugerował, że może ten smartfon ma jakieś uszkodzenie i dlatego bateria tak szybko się rozładowuje. Teraz bez karty sim potrafi wytrzymać kilka dni bez ładowania. Używam jej tylko jako aparatu fotograficznego. Tak więc nie ma raczej żadnego zwarcia.

Nabyłem inny, nowszy telefon i w tym momencie sprawa jest już jakby załatwiona. :D
    Nabyłem inny, nowszy model Samsunga i temat zamykam.