Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel zafira 1.8 116 - Ukręcanie półosi.

pawap1 25 Apr 2019 08:52 729 17
    pawap1
    Level 2  
    Witam.
    Mam problem z półosią Opel zafira 1.8 116 - Ukręcanie półosi. od strony kierowcy ucina się na wysokości zabezpieczenia drucianego. Proszę o pomoc.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    szwagros
    Level 33  
    Może była za płytko wsadzona. Albo uszkodzony wielowypust w przekładni.
    pawap1
    Level 2  
    Wsadzona do oporu wielowypust jest dobry 2 pół oś w ciągu dwóch dni
    carrot
    Moderator of Cars
    A co się z nią dzieje jak koniec odpadnie ?
    Przecież tam w rowku siedzi pierścień sprężysty zabezpieczający półoś przed wysunięciem i teoretycznie nawet bez niego nie powinno się nic dziać z napędem
    pawap1
    Level 2  
    Ucina sie na zabespieczeniu Pół oś się wysuwa i auto nie jedzie dzieje się to przy ruszaniu na krzyżówce przy skrócie w prawo i też w lewo
    carrot
    Moderator of Cars
    To albo masz krzywą belkę zawieszenia, albo przesunięty na poduszkach zespół napędowy (w prawo). Półoś jest napięta, ew z innego modelu zbyt krótka.
    W normalnych warunkach nie ma możliwości żeby się wysunęła
    macin0007
    Level 9  
    Witam. Rozwiązałeś problem półosi. Mam to samo. Szukam przyczyny.
    chojinka
    Level 29  
    Są różne długości półosi które pasują. Dobrać odpowiednie części do zafiry to niezła zabawa bo tam ciągle coś zmieniali. Nie ma możliwości aby ukręciła się sama końcówka, musiała być źle wsadzona lub jak już pisałem źle dobrana
    macin0007
    Level 9  
    A czy może być to wina tego że jedbo mocowanie sanek jest już urwane..? Po wymianie skrzyni, bo rozpadły się satelity. Jedzilem 5msc Urwało poloske na zabezpieczeniu i teraz po dwóch dniach znowu. Akurat ja mam astre g 1.8.
    carrot
    Moderator of Cars
    Quote:
    może być to wina tego że jedbo mocowanie sanek jest już urwane..?

Serio, jeździsz z belką zawieszenia nie przykręconą do nadwozia wszystkimi śrubami ? !
    macin0007
    Level 9  
    No jeździłem. Podejrzewam że nie ja jeden, nie zaglądam pod samochód codziennie
    carrot
    Moderator of Cars
    Później słyszymy w wiadomościach " z nieznanych przyczyn zjechał nagle na przeciwległy pas ruch i ............."
    macin0007
    Level 9  
    Nie wymądrzaj sie. Szukam porady i do tego służy to forum. Sam zapewne jezdzisz pordzewiałą Corsą.
    Ps. Samochód ten służy do innych celów niż myślisz.
    carrot
    Moderator of Cars
    Quote:
    Sam zapewne jezdzisz pordzewiałą Corsą

Nie, aluminiowym, więc nie rdzewiejącym rowerem :D
    A wracając do meritum, to jedź gdzieś do warsztatu niech Ci naprawią to mocowanie belki zanim kogoś, albo siebie zabijesz na drodze
    web69
    Level 30  
    marcin0007, przez takich ludzi jak Ty, odechciewa się pomagać. Forum jest darmowe i nie ma obowiązku odpowiadać , szczególnie na chamskie zaczepki.
    Kaziu1991
    Level 20  
    Myśle, że kol Carrot ma racje. Dla własnego i innych bezpieczeństwa napraw to co poodpadało od auta, potem dobierz półoś po vinie u jakiegoś pewnego sprzedawcy. Ukręcająca się końcówka jest efektem tego, że połoś którą montowałeś jest zbyt krótka i się wysuwa. W pewnym momęcie półoś zamiast przenosić moment obrotowy frezem o szerokości 15mm przenosi cały moment frezem który ma tylko 2mm szerokości. Stąd też ukręcenie.
    macin0007
    Level 9  
    Oczywistym dla mnie jest ze musze to naprawic, a później wziąć się za półoś. A carrot ma rację ale połowicznie. Celowo z taką ustreka się nie poruszałem.
    Mimo wszystko dzięki za odpowiedzi i poświęcony czas.
    Czy zmiana skrzyni ma wpływ na długość półosi?
    Kaziu1991
    Level 20  
    Oczywiście, że ma. Wymieniając skrzynie powinna być zakupiona taka sama jak zdemontowana.