Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Viessmann Vitodens 222-F i podłączenie "tradycyjnego" regulatora pokoj

Jordan87 25 Apr 2019 20:31 1560 5
    Jordan87
    Level 14  
    Witajcie

Czy ktoś z was podłączał kiedykolwiek "tradycyjny" regulator (ja mam stary Auraton 2005) do Vitodens'a 222-F?
    Mój instalator nigdy nie podpinał takiego uniwersalnego regulatora więc kontaktował sie z serwisantem Viessmann'a i ten twierdzi że tego regulatora nie można podłączyć a jedynie Vitotrol 200 lub wyżej.
    Sam przejrzałem instrukcję i znalazłem tam tą informację dla złącza 96 i zacisków L i 1 (normalnie jest tam włożona zworka)
    Viessmann Vitodens 222-F i podłączenie "tradycyjnego" regulatora pokoj Viessmann Vitodens 222-F i podłączenie "tradycyjnego" regulatora pokoj

Z tego co sprawdziłem to np wymieniony w tej instrukcji Vitotrol 100 UTDB działa dokładnie na tej samej zasadzie więc na mój chłopski rozum powinno to działać.
    Mam w tej chwili podłączony tylko czujnik pogodowy z zewnątrz, do sterowania krzywą grzewczą.
    Sterownik z wbudowanym ekranem to Vitotronic 200 HO2C

Dzięki wielkie
    Adam
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    ls_77
    Level 35  
    Zawsze możesz zrobić test, czyli wypiąć zworkę i wtedy kocioł powinien wyłączyć się na CO.
    Jeśli będziesz podpinał jakiś termostat to musisz pamiętać że na złącze L będzie pewnie podane napięcie ~230V.
    Jordan87
    Level 14  
    Mam świadomość obu spraw :)
    Jeśli bym majstrował przy zworce to na pewno przy odłączonym z prądu kotle.

Monter bał się grzebać przy zworce aby nie uszkodzić płyty, więc ja też wolę wcześniej zasięgnąć języka. :)
    Jordan87
    Level 14  
    A więc z tego co sprawdziłem to złącze może działać w dwóch trybach "zapotrzebowanie z zewnątrz" i "blokowanie z zewnątrz".

"Zapotrzebowanie z zewnątrz" działa ale nie korzysta z krzywej grzewczej tylko z zaprogramowanej temperatury a blokowanie z zewnątrz blokuje również grzanie CWU więc mnie niestety nie urządza.

Niestety mi się już pomysły skończyły.
    alpa eco
    Level 14  
    Zamiast zworki wpinasz dowolny regulator pokojowy pracujący w trybie włącz wyłącz(np. Salus 091FL może być również w wersji bezprzewodowej ) i po sprawie.
    Jordan87
    Level 14  
    No właśnie chodzi o to że sprawdziłem to i tak to nie działało. Po wyjęciu zworki pięć nadal działał tak jak ze zworką czyli grzał co i cwu