Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czym różnią sie te baterie??

26 Kwi 2019 06:39 816 9
  • Poziom 3  
    Kupiłem Lumixa TZ80, chcę dokupić baterie. Powinny być DMW-BLG10E, a wszędzie są DMW-BLG10, bez tego E na końcu. Co ta literka oznacza? Czy obie będą pasować??
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Jest dostępny oryginał o oznaczeniu DMW-BLG10E ale cena zabójcza. Dostępny jest też zamiennik w przyzwoitej cenie. Jeżeli jesteś zainteresowany pisz na PW.
    To jest oryginał pojemność 1025mAh a zamiennik 770mAh
    bonawen napisał:
    Kupiłem Lumixa TZ80, chcę dokupić baterie. Powinny być DMW-BLG10E, a wszędzie są DMW-BLG10, bez tego E na końcu...

Na A...o są z tym E na końcu zamienniki Link
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    W przypadku produktów PANASONIC litera (bądź litery) na końcu symbolu produktu oznaczają jego przeznaczenie na dany rynek. Technicznie nie będą się różnić bądź różnić się będą bardzo subtelnie co nie ma wpływu na funkcjonowanie urządzenia. Często jest tak, że np, jedna fabryka produkuje na Europę, inna dla krajów azjatyckich, inna na rynek USA. Np. zespoły drukujące do urządzeń PANASONIC produkowane są m.in. w Singapurze i Wielkiej Brytanii i rzeczywiście opatrzone są literami E lub X. E to produkt dedykowany na rynek Europejski, X bądź brak litery oznacza, że produkt nie jest dedykowany na żaden konkretny rynek. Od tego może zależeć np. sposób oznakowania produktu, języki instrukcji, opisy na opakowaniu, język menu.
  • Poziom 3  
    Dziękuję wam za wyjaśnienia. Skoro to E na Europę, to pewnie spełnia jakieś poronione normy.
    Z linku DiZMar'a zainteresowała mnie ta
    https://allegro.pl/oferta/akumulator-bateria-panasonic-dmw-blg10e-dmc-gx80-6532564624
    W opisie piszą , że do takiego pudełka nie wejdzie więcej jak 940mAh, a na oryginałach jest 1250mAh.
    Albo kupić Duracella pojemności 770 mAh?
    Albo taki o dużej pojemności https://www.cyfrowe.pl/aparaty/akumulator-newell-zamiennik-panasonic-dmw-blg10.html
    Sam już nie wiem :crazyeyes:
  • Poziom 3  
    Kupiłem dwie takie https://allegro.pl/oferta/akumulator-bateria-panasonic-dmw-blg10e-dmc-lx100-7469572109 bo i cena rozsądna i parametry.
    W instrukcji aparatu piszą, że bateria starcza na +=320 fotek
    Powinni zatem z aparatem w zestawie sprzedawać po dwie. Co dziwne (dla mnie) nie ma osobnej ładowarki, baterie trza(!!!) ładować aparatem. Oczywiście dokupiłem taką
    https://www.cyfrowe.pl/aparaty/ladowarka-newe...HuH-zi9CLr0XAoMrDMPfgYh5tdnrgv_caAsq_EALw_wcB
    Niech ktoś powie ,ze dobrze zrobiłem :P
    Jak te nowe baterie się sprawowały napiszę po powrocie z wakacji :D
  • Poziom 43  
    bonawen napisał:
    ...W końcu to się chyba czymś różni :?:

Różnią się ceną. Przysłali Ci droższą
  • Poziom 3  
    Sorry bo przed chwila skasowałem posta w którym pisałem że chciałem DMW-BLG10E a przyszedł DMW-BLE9E

Dzwonił do mnie pan z tego miejsca gdzie kupowałem i wyjaśnił, że tam też są ogniwa Duracela, Różnica między 9ka a 10ką tkwi w różnicy obudowy. Są podobno też zamienniki(które wymienił, a ja już zapomniałem :oops:) , które działają, ale nie można ich wyłuskać ze sprzętu.
  • Poziom 3  
    Otóż przyjechałem z wakacji :) Baterie które przysłano sprawowały się bardzo dobrze. Wytrzymywały na poziomie 90 % oryginału, co nie zmienia faktu, że na cały dzień ostrego cykania jedna nie wystarczy.
    Nie pomyślałem wcześniej, że robienie fotek co "kawałek czasu" wiąże się z uruchamianiem napędu obiektywu. Praktycznie co fota, albo chęć podzielenia się efektem "pstryka", to pełny "wyjazd". I pewnie ta czynność żre te baterie.

W sumie jestem z zamienników zadowolony. Zostałem również pouczony, żeby je odstawiać na czas nieużytku, w pełni naładowane. Mam nadzieję, że w ten sposób 6/8 lat pociągną.
  • Poziom 24  
    bonawen napisał:
    Zostałem również pouczony, żeby je odstawiać na czas nieużytku, w pełni naładowane.

To żle zostałeś pouczony. To Li-Ion, więc nie w pełni naładowane, tylko w okolicach 60% i należy przechowywać je w chłodnym miejscu.
  • Poziom 35  
    bonawen napisał:
    Mam nadzieję, że w ten sposób 6/8 lat pociągną.

Czas zweryfikuje.
    Ale mam też własne wieloletnie doświadczenie z bateriami do Lumixa. Co prawda inny model ale bateria ogólnie bardzo podobna.
    Do nowego aparatu dokupiłem dwa zamienniki. Skrajnie tanią sygnowaną nazwa "fotoenergia.pl", co do której nie miałem wysokich oczekiwań oraz Hama, droższa ale i tak sporo tańsza od oryginału.
    I używałem te baterie, łącznie z oryginałem, rotacyjnie, tak mniej więcej po równo.
    Pilnując by w miarę zawsze wszystkie trzy były naładowane na 100% (czyli niezgodnie z zaleceniami), by w razie pilnej potrzeby nie tracić czasu na ładowanie.
    Rezultaty.
    Po kilku latach pierwsza zaczęła "słabować" oryginalna Panasonic. Tak że jej pojemność spadła w dość szybkim tempie do wartości jaka wystarczała na kilkanaście zdjęć. Dlatego wypadła z obiegu.
    Ale ku zaskoczeniu ta najtańsza choć nie oczekiwałem od niej wiele, wciąż ma gdzieś z połowę pojemności. A Hama, okazała się najlepsza. Wciąż trzyma pojemność na przyzwoitym poziomie. Używając jej głownie w aparacie a w kieszeni na rezerwę trzymając tą tanią, jestem w stanie w jednej sesji zrobić tysiąc fotek (używając sporadycznie błysku), co mi wystarcza.

bonawen napisał:
    Praktycznie co fota, albo chęć podzielenia się efektem "pstryka", to pełny "wyjazd". I pewnie ta czynność żre te baterie.

Według mnie to raczej wyświetlacz zjada więcej prądu jeśli się nie wyłącza aparatu. Dlatego staram się choćby na krótki czas wyłączać aparat, kiedy prąd w baterii się kończy a chcę jak najwięcej fotek jeszcze zrobić bez wymiany baterii. I to raczej się sprawdza. Nawet jeśli bateria żarzy na czerwono, jak jej dać chwilę odpocząć to okazuje się że można jeszcze podziałać.