Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Załączanie AUX w radiu audi chorus

26 Kwi 2019 08:56 477 6
  • Poziom 2  
    Witam. Mam problem a mianowicie posiadam radio chorus z podłączonym AUX przez kondensatory 1uF i jest załączany przez włożenie kasety. Chciałbym przerobić mechanizm kasety aby było załączane jedynie wlacznikiem. Czy robił już ktoś coś podobnego?
  • Użytkownik obserwowany
    Trzeba znaleść w środku przełącznik który załącza wejście bo nie sadze żeby było przełączane elektronicznie i wyprowadzić na zewnątrz.
  • Poziom 2  
    Przełącznik znalazłem który włącza kasetę ale po włączeniu nie ma głosu. Natomiast po włożeniu kasety wszystko działa

Dodano po 5 [godziny] 15 [minuty]:

Potrzebuję jedynie informacji co załącza dźwięk z kasety
  • Poziom 36  
    slawek00027 napisał:
    radiu audi chorus

Jaki ?
  • Poziom 2  
    Radio audi chorus I
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Podłącze się pod temat bo mam ten sam problem. Z tym przełącznikiem jest taki problem że nie wystarczy go rozłączyć bo to styk nc, jak się zaobserwuje podczas wkładania kasety to jest on przełączany sekwencyjnie i jak się powtórzy tą sekwencje to dźwięk się pojawia. Choć nie jestem jeszcze pewien czy sam układ od mechanizmu kasety TDA3612 nie wystawia czegoś na szynę danych, bo o ile klikając przełącznikiem w mechanizmie kasety udaje się włączyć dźwięk o tyle zwierając piny w gnieździe na płycie radia gdzie przychodzi ten przełącznik nie udaje mi się złapać tej sekwencji. Jeśli autor tematu rozwiązał problem proszę o podzielenie się.
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Poszperałem trochę i na tej stronie Link znalazłem perełkę. Kolega rozpracował mechanizm kasety co prawda w innym radiu ale w Chorusie występuje dokładnie taki sam. Okazało się, że po włożeniu kasety faktycznie przełącznik załącza się sekwencyjnie ale dodatkowo linia CLK z układu robi za coś w rodzaju tachometru dla procesora w radiu, który przełącza źródło dźwięku w tda7342 (prawdopodobnie można by było tylko zwierać sw/play do gnd i wystawiać odpowiednią ramkę na szynie danych tak jak ma to miejsce w przypadku modułów naprawczych głośności) Dlatego w wielu postach zwykłe zwieranie przełącznika od obecności kasety daje tylko efekt napisu TAPE i braku dźwięku lub sporadycznie załączenie go na chwile.

Przerobiłem trochę kod pod atmege8 bo tylko to mam w szufladzie z AVR z starych czasów, choć do najpiękniejszych nie należy to działa. Nie mam za dużo doświadczenia więc proszę o poprawienie i liczę się z krytyką. Można użyć gotowego wsadu z linku pod Atmege1284 tylko nie wie czy zadziała bo kod pisany był pod inne radio.

Załączanie AUX w radiu audi chorus

Pod PD0 Atmegi8 podłączyłem przycisk REV na panelu, jego wciśnięcie powoduje wysłanie na PB1 podłączonego do pinu SW/Play sekwencję emulującą wkładanie kasety, PB0 podłączone do pinu CLK emuluje tacho. Działa.

Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod