Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana procesora w desktopie i3 na i5?

romus24 03 Maj 2019 11:32 483 36
    wnoto
    Poziom 32  
    romus24 napisał:
    No wiec kupilem ten procesor i5-4570 plus nowy cooler z morale.
    Calosc wyszlo 270zl
    Teraz mysle na co wymienic karte graficzna.

Podziel się informacją jak wymiana wpłynęła na użytkowanie kompa. Co na plus co na minus (w sensie że nie dało poprawy)
  • Relpol
    n.vision
    Poziom 27  
    Jesli nie bedziesz ustawiac wszystkiego na ultra i grasz w rozdzielczosci 1080p, to 4GB vRAM poki co powinny wystarczyc. Ciezko mi ocenic, na ile szybko moze to być bottleneck.

Lipton zrobil porownanie oplacalnosci kart graficznych, przy czym tego RXa z gory listy oplacalnych modeli to bym nie wzial. Jesli masz okolo tysiaka, to warto brac GTX 1660, jesli ponizej, najbardziej oplaci sie AMD. Sadze ze z jednym wentylatorem to glosna perspektywa

https://youtu.be/PfqPpoxISGI
  • Relpol
    romus24
    Poziom 8  
    wnoto napisał:
    romus24 napisał:
    No wiec kupilem ten procesor i5-4570 plus nowy cooler z morale.
    Calosc wyszlo 270zl
    Teraz mysle na co wymienic karte graficzna.

Podziel się informacją jak wymiana wpłynęła na użytkowanie kompa. Co na plus co na minus (w sensie że nie dało poprawy)

Chyba wszystko na plus poza wydatkiem pieniedzy bo to zawsze na minus.
    W normalnym uzytkowaniu nie widze roznicy. Chociaz moze byc wolniejszy jesli tylko jeden rdzen jest uzywany.
    Zrobilem przed wymiana dwa testy wydajnosciowe i takze po wymianie.
    Wyglada to tak:
    Wymiana procesora w desktopie i3 na i5? Wymiana procesora w desktopie i3 na i5? Wymiana procesora w desktopie i3 na i5? Wymiana procesora w desktopie i3 na i5?

No wiec zasilacz daje rade w sumie wygladada na calkiem przyzwoity i nie blokuje zadnej z kart, a mianowicie rx 570/580, gtx 1060/1660.

Zostal problem z monitorem, ktory ma d-sub i nie mam zamiaru wymieniac bo dziala, nowy to minimum 400zl. Mam syncmaster 943nw.
    Moglbym wziac rx 570 co byloby tansza opcja ale nie ma sterownikow do win 8.1. Moglbym zainstalowac win 10 jednakze wole w tej chwili uzywac win 8.1
    Wiec opcja drozsza to:
    Link
    Boje sie, ze w tym wypadku przejsciowka nie da rady. Gdyby ta karta miala dvi to nie byloby problemu.
    romus24
    Poziom 8  
    Wrzucam wyniki z benchmarkow po wymianie karty z gtx 750 ti 2GB na gtx 1660 6GB. Obydwie karty OC.
    Testy w win8.1, roozdzielczosc monitora 1440x900. Karte podlaczylem przez przejsciowke display port do d-sub(vga)
    Wymiana procesora w desktopie i3 na i5? Wymiana procesora w desktopie i3 na i5?
    Robert B
    Poziom 43  
    romus24 napisał:
    W normalnym uzytkowaniu nie widze roznicy.

wnoto napisał:
    To chyba nie warto było .... ?

No jasne to było od samego początku:
    W poście #5
    Robert B napisał:
    Według mnie taka przesiadka jest nieopłacalna.
    romus24
    Poziom 8  
    Zapomnialem dodac, ze u mnie normalne uzytkowanie komputera oznacza ogladanie youtube i czytanie artykulow na roznych portalach internetowych itp.
    To jakbym wlozyl procesor i za 5 tys. nie widzialbym zadnej roznicy.
    Poprzedni procesor 2 rdzenie - 3,7GHz
    Obecny 4 rdzenie - 3,2GHz , a w turbo 3,6GHz
    Z prostej matematyki mozna zauwazyc, ze roznica jest bo musi byc.
    O ile jeszcze normalnie z poprzednia karta graficzna to 3,6GHz jakos ciezko bylo uzyskac to juz z nowa karta on idzie na 3,6GHz.
    Procesor udalo sie kupic za 210zl z przesylka. Jakbym nie byl zadowolony to jeszcze udaloby sie go sprzedac pewnie za pare groszy wiecej. Ale nie o to w tym chodzi.