Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piecyk gazowy do hartowania noży

26 Apr 2019 17:26 627 3
  • Level 1  
    Witam mam zamiar zbudować piecyk gazowy do hartowania noży na gaz z butli propan butan.
    Piecyk będzie ze starego piekarnika elektrycznego wyłożonego od środka cegła szamotową.
    Posiadam też stary kocioł gazowy 2 funkcyjny i pytanie czy mogę wykorzystać jego instalację gazową (dysze, zawory itd) jeżeli będzie to wszystko zasilane gazem z butli. Oraz jeżeli tak to czy ktoś ma jakiś dobry pomysł jak to wszystko sensownie skleić
    Z góry dzięki
  • Moderator of the Technical section
    19Cobra95 wrote:

Posiadam też stary kocioł gazowy 2 funkcyjny i pytanie czy mogę wykorzystać jego instalację gazową (dysze, zawory itd) jeżeli będzie to wszystko zasilane gazem z butli.

Nie da rady. Dysze do gazu ziemnego są zupełnie inne niż do propanu - butanu. Do spalania gazu z butli doskonale nadaje się palnik od kuchenek turystycznych.
  • Level 28  
    Możesz kupić dysze do propanu-butanu, czyli o dużo mniejszej średnicy niż do gazu ziemnego. Jest to groszowa sprawa, gazownicy takie mają. Z drugiej strony, taki piec to nie kuchenka, tam potrzeba więcej mocy. Być może palnik z twojego kotła sprosta twoim wymaganiom, ale coś mi się zdaje, że lepsza byłaby jakaś "podkowa".
    PS. brzmi drętwo, lecz upiększyłem swobodną wypowiedź poprawną polszczyzną na prośbę moderatora.