Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polsat czy Cyfra+ - jaki tuner do tego?

12 Wrz 2005 00:01 17015 9
  • Poziom 10  
    Witam!
    Kable w domku położone, przyszła teraz pora na zdecydowanie z jakiego źródełka będe czerpał ;) Zastanawiam się nad Polsatem cyfrowym - głównie ze względu na koszty i na ofertę programową - choć na to akurat patrzę przez pryzmat tego, że TV raczej rzadko mamy czas w domu oglądać. Mój problem na tą chwilę polega na tym, że chciałbym mieć TV niezależnie na razie na 2 telewizorach w domu. Powiedzmy, że jeszcze nie jestem zdecydowamy co do źródła: czy będzie to Słońce czy C+. Widzę to tak, że kupię aktywację (w C+ tak można, w Polsacie chyba nie da się bez tunera?) i 2 tunery. Do tego planuje splitter kart (choć z tego co wyczytałem na forum to Polsatu się nie da rozdzielić?). Jakie zaproponowalibyście tunery do w/w celu i jakie ew. inne elementy systemu (czasza, konwertery)? Konwertery mają być quattro + przełączniki tak by rozdzielić sygnał na 4 gniazda lub quady + multiswitch (wyjdzie drożej ale czy lepiej?). Głównie jednak zależy mi na poradzie jakie tunery kupić (a może i gdzie - jakieś linki?) jaki producent, na co zwracać uwagę przy wybieraniu itp... Czy tunery dostępne np. na Allegro czy na dipolu są na tyle uniwersalne, że można je potraktować kartami PSatu albo Cyfry? Temat zaczyna mnie palić bo do końca września się przeprowadzam... :)

Pozdrowienia dla forumowiczów!
  • Spec od GSM
    chodzi Ci chyba o sharing.Polsat w krótce prawdopodobnie opanuje ciemność bo zmienia system kodowania i nie wiadomo co ew można by z tym zrobić.
    C+ jest znana wiadomo co i jak a tunery do sharingu np Philipsy 6010 lub 3010 są tanie i z pewnością wystarczajace.Oczywiście Pion..1430/1530.1630 były by lepsze ale drozsze.
    No Dbox Noki (bezpośrednie wejście do sieci (internet) ale to raczej inna historia
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    ftb napisał:
    chodzi Ci chyba o sharing.Polsat w krótce prawdopodobnie opanuje ciemność bo zmienia system kodowania i nie wiadomo co ew można by z tym zrobić.

nie jemu nie chodzi o sharing a o splitter

Dobrze kombinujesz by kupic aktywacje cyfry i splitter do podzielenia.
    A teraz sprawa kosztow najtanej wyjdzie jak wezmiesz philipsa 6010 co daje cyfra za 180 zl i dokupisz drugiego o do tego splitter za 100.
    Niestety jak chcesz lepsze tunery to juz drozszy sprzt i drozszy splitter.

Chyba, ze nie masz problemow z kasa to wtedy kupic sobie dboxy2 albo dreamboxy i po sprawie, zadnego splitteras nie trzeba a cyferke nawet bezproblemowo przez sharing mozesz.

Ogolnie to jest wiele mozliwosci, jedynie finanse sa ograniczeniem.
  • Poziom 19  
    jak masz kase to kup sobie 2 dbox2, do jednego wkladasz multicam, laczysz je kablem sieciowym i rozdzielasz karte cyfry na drugi, albo korzystasz z sharingu od kogos, 2 boxy podlaczasz do netu (potrzebny router) i cieszysz sie pelnym pakietem za ok 15zl, jest to rozwiazanie o tyle dobre, ze koszty tunera szybko sie zwracaja niz w przypadku placenia abo w cyfrze.
  • Poziom 10  
    Sprawa rozwiązana następująco: łącznie są 3 tunki (2x7018 + 1x Pace od Cyfry) + splitter + oczywiście Cyfra do tego. Dla zainteresowanych: od serwera splittera jest po 50 metrów do 2 ferdków i ok. 100 do Pace'a - wszystko na skrętce i śmiga jak należy. Dzięki za pomoc dla wszystkich!
  • Poziom 2  
    Czesc mam pytanie dotyczące sprzętu . Chce kupic odbiornik cyfrowy FERGUSON i czy za jego pomocą mógłbym w jakiś sposób oglądac kanały po polsku Discowery,Animal Planet i Cartoon Network . Zcy moglibyscie mi pomóc w tej sprawiebo niechciałbym wydac kasy na marne skoro to niemozliwe. Bo słyszałem ze jest jakas mozliwosc w tym temacie tzn przeprogramowania tunera? Pozdrawiam
  • Poziom 23  
    jeśli tuner bedzie posiadał slot na karte to mozesz sobie kupić karteczke od cyferki i bedziesz miał te kanały, jeśli tuner jest typowo FTA to kupujesz przejściówke na COM programujesz odpowednim softem i tam wkładasz oryginalną karte i tez oglądasz ;)
  • Poziom 2  
    Bonifacy napisał:
    jeśli tuner bedzie posiadał slot na karte to mozesz sobie kupić karteczke od cyferki i bedziesz miał te kanały, jeśli tuner jest typowo FTA to kupujesz przejściówke na COM programujesz odpowednim softem i tam wkładasz oryginalną karte i tez oglądasz ;)
    dzieki ale jak mam zdobyc orginalna karte i czy opłaca mi sie opłacac cały abonament a zalezy mi tylko na tych 3 kanałach czy pojedynczo nie mozna jakos tego lukac :)
    :cry:
  • Poziom 17  
    co do tych kanałów to są też oferowane przez polsat abonament dużo tańszy , problem pojawia się przy wyborze sprzętu. Niestety jesteś skazany na ich sprzęt który jak wszyscy wiemy nie należy do najlepszych