Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Seat Leon 1m - Błąd przy adaptacji kluczyka centralnego zamka

rafal1813 26 Apr 2019 19:41 3612 8
Texa Poland
    rafal1813
    Level 8  
    Witam,
    Seat Leon rocznik 2005 silnik ASZ
    moduł komfortu: 1C0959799F
    kluczyk: Hella 433MHz 9FA007 630
    Niestety zamek nie reaguje na pilota. Już w momencie zakupu pilot nie działał, więc nie wiem czy kiedykolwiek ten konkretny z nim współpracował czy było coś kombinowane. Według znalezionych informacji prawdopodobnie roczniki <2004 mają juz 434 MHz. Próbowałem adaptować kluczyk metodami bez użycia komputera oraz z komputerem program VAG K+CAN COMMANDER 3.6 odczytałem 4-cyfrowy kod PIN, lecz przy dodawaniu kluczyka na liczniku pojawia się napis Fail. Ma ktoś pomysł co może być nie tak, jaki kluczyk może pasować do tego modułu? lub czym spowodowany jest napis Fail na liczniku.
    Seat Leon 1m - Błąd przy adaptacji kluczyka centralnego zamka Seat Leon 1m - Błąd przy adaptacji kluczyka centralnego zamka
  • Texa Poland
  • Helpful post
    lukashb
    Level 39  
    Fail na zegarach świadczy o nieudolnym grzebaniu w nich, korekcie przebiegu etc i złej sumie kontrolnej. Ktoś kto grzebał był mało ogarnięty, wystarczyło by teoretycznie przekodować z wartości tej samej na tą samą by poprawić sumę. Co do pilota to nie mylmy pojęć, tu nie trzeba pinu i nie trzeba can+k comandera, tylko zwykły vagcom. Ty nie masz problemu z immo gdzie trzeba piny tylko z centralnym i radiem, gdzie się dokodowuje od ręki w 46- central conv.
  • Texa Poland
    rafal1813
    Level 8  
    Dziękuje za odpowiedź, w takim razie źle zrozumiałem temat do dawaniem kluczyków. Tzn że do tego samochodu wystarczy taki zwykły kabel za kilkadziesiąt złotych który wykonuje diagnostykę po linii K? Gdyż na wszelakich aukcjach widnieje informacja, że taki kabel pasuje do Seata lecz do roku 2004.
  • Helpful post
    lukashb
    Level 39  
    W tym aucie niema nic nadzwyczajnego. Można robić zwykłym KKLem. Ostatnio robiłem Fabię z 2008r kklem i poradził sobie, gdzie KTS nie ogarnął :D Twoja procedura wyglądać będzie tak (robiłem tak wielokrotnie - działa)
    Quote:

- wybrać [46 - Moduł komfortu] lub [35 - Centralny zamek]

- wybrać [Adaptacja - 10]

- wybrać kanał [01] (w niektórych modelach może to być kanał [21]) > [Odczytaj]

- w polu "Wartość zapisana" powinna pojawić się liczba aktualnie zaprogramowanych pilotów.

- w polu "Nowa wartość" wpisz łączną ilość pilotów (max. 4) jakie chcesz dopasować do sterownika (łącznie z działającymi już pilotami).

- wybrać [Test] (upewnij się, że sterownik akceptuje wprowadzoną wartość)

- wybrać Zapisz [save]

Teraz masz ok. 15 sekund na dopasowanie wszystkich pilotów zdalnego sterowania. Naciskaj i przytrzymuj (przez min. 1 sekundę) - po kolei w każdym pilocie przeznaczonym do zakodowania - przycisk UNLOCK (otwieranie).

Pozdrawiam
    rafal1813
    Level 8  
    Dzięki za podrzucenie instrukcji jak to zrobić, po weekendzie z chęcią przetestuje.
    rafal1813
    Level 8  
    Przeprowadziłem próbę adaptacji, niestety zakończyła się niepowodzeniem. Zrobiłem według instrukcji, lecz nie zadziałało. Powtórzyłem czynność kilka razy ale za każdym razem to samo. Czyżby pilot był uszkodzony?
    Seat Leon 1m - Błąd przy adaptacji kluczyka centralnego zamka
  • Helpful post
    lukashb
    Level 39  
    Fajnie by było mieć inny pilot, lecz ta procedura działa na pewno. Jeszcze przed wszystkim zrobiłbym adptacje >00 > test >save by przywrócić wartości fabryczne (kodowanie nie ulegnie wykasowaniu spokojnie) potem kasowanie błędów, następnie ważna sprawa, musisz mieć zamknięte wszystkie drzwi i klapy, maski, by procedura przebiegła pomyślnie. Bez tego nie udaje się. Sprawdzone.
    rafal1813
    Level 8  
    Domknięte jest wszystko, sprawdzałem odczyt z czujników. Mam wrażenie że moduł nie chce pozwolić mi zapisać nowych wartości. Nawet gdy po wykonaniu testu a następnie save bez względu na wartość jaką chce pisać zawsze powraca do zapisanej 1. A następnie w grupie błedów pojawia się błąd ze zdjęcia powyżej (1179)
    Seat Leon 1m - Błąd przy adaptacji kluczyka centralnego zamka
    rafal1813
    Level 8  
    Postanowiłem ostatecznie kupić nowy kluczyk, jednocześnie z zamianą na scyzoryk. Nowy pilot bez problemu się zaadaptował i działa. Do tego modułu komfortu zakupiłem wersje 1J0 959 753 AH 434MHz. Kupiłem go w PL, ale jeżeli komuś się nie śpieszy to można u myfriendów także dostać taki.
    Dzięki za próby pomocy w temacie.
    Pozdrawiam