Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szlifierka Makita - Uszkodzony moduł soft-startu

26 Kwi 2019 22:38 141 4
  • Poziom 29  
    Witam,spotkała mnie dzisiaj niemiła niespodziana szlifierka odmówiła posłuszeństwa, szlifierka obraca się powoli, wolny start szwankuje, tak mi się wydaje.
    Jak sprawdzić szlifierkę czy bez wolnego startu będzie działać, nie chcę jej zbytnio rozbierać. Ten cały moduł jest raczej ciężko rozbieralny, czy da się go czymś zastąpić, czy w ogóle uda się coś takiego znaleźć ? Nie chcę się zbytnio rozpisywać myślę, że zdjęcie rozchwieje wątpliwości.
    Chodzi mi jak podłączyć przewody omijając soft-start. Dioda sygnalizująca prawidłową pracę soft startu nie świeci się.
    Dziękuję za pomoc . :D
  • Poziom 21  
    Taki moduł kosztuje ok 10-15 zł na Alledrogo.
  • Poziom 29  
    Dobrze, ale jak mam podłączyć przewody, które z którymi? Tak żeby sprawdzić czy reszta szlifierki jest sprawna?

Dodano po 21 [minuty]:

Dobrze, szlifierka działa z pominięciem soft-startu. Nurtuje mnie pytanie po co te dwa przewody dodatkowe czarny i biały, tylko do sygnalizacji działania tego soft-startu. A czy dostanę gdzieś oryginalny ten soft-start Makity jakie krążą opinie na temat tych zamienników?
  • Poziom 26  
    Oryginał może dostaniesz wysyłkowo z Chin ale cena i czas oczekiwania może powalić z nóg. Taki zalinkowany wyżej soft start od 2 lat u mnie działa bezawaryjnie w dużej szlifierce kątowej o mocy 1800W bez zarzutów. Też miałem obawy i kupiłem dwa na zasadzie ,,przyda się,, i ten drugi leżakuje sobie spokojnie. Kondensatorek ten 0,33 mf wytniesz i podłączysz wszystko zgodnie z schematem na zakupionym elemencie.A przy podłączeniu to może coś pomóc:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1690645.html
    Jeżeli nie czujesz się na siłach to trzeba skorzystać z pomocy fachowca.