Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jakie kupić kolumny do zestawu Technics?

hardcore84 27 Apr 2019 11:14 339 7
    hardcore84
    Level 2  
    Witam.
    Ostatnio zakupiłem sobie wzmacniacz SU-VX500 oraz odtwarzacz cd SL-PG 420A firmy Technics. Szukam do tego kompletu kolumn podłogowych w cenie ok. 1000zł. Oczywiście używane wchodzą w grę. Koniecznie kolor czarny. Sprzęt będzie grał w salonie (20m2), głównie ciężkie brzmienie (metal/hard/heavy). Będę wczięczny za sugestie jakie modele kolumn by pasowały do tego zestawu bo przyznam że nie mam pojęcia na ten temat ;)
    indianin11
    Level 23  
    Dali 104 w metalu nie dają rady, gubią się w szybkich partiach basu i perkusji.
    hardcore84
    Level 2  
    A co sądzicie o kolumnach ELAC SLR 100?
    Za słabe? Powinienem szukać czegoś w okolicach 300W?

Czy miał ktoś styczność z MAGNATAMI model: VECTOR 77 300W?

Ewentualnie które Magnaty by mi podpasowały pod ten sprzęt?
  • Helpful post
    indianin11
    Level 23  
    hardcore84 wrote:
    Powinienem szukać czegoś w okolicach 300W?

Ten wzmacniacz ma 50W przy 8ohm.
  • Helpful post
    andrew54
    Level 27  
    Kolego moc to najmniej ważny parametr kolumn dlatego nie patrz na to - nie chce mi się rozpisywać ale tak na szybko kolumny 30W o efektywności 98dB zagrają głośniej niż 100W o efektywności 86dB - jak będziesz chciał to poczytaj trochę o tym - artykułów jest multum, ważniejsze niż moc jest dopasowanie brzmieniowe wzmacniacza i kolumn, jeśli lubisz metal i masz technicsa to ja bym spróbował czegoś z podłogowych JBL np: E100, E60, TLX4, TLX710 - modeli było sporo, kilku słuchałem i charakteryzowały się właśnie ostrzejszym brzmieniem. Ostatecznie możesz spróbować z naszego Tonsila modeli Voyager/ Scherzo 200 - podbite krańce pasma, mocna ostra góra.
    hardcore84
    Level 2  
    andrew54 wrote:
    Ostatecznie możesz spróbować z naszego Tonsila modeli Voyager/ Scherzo 200 - podbite krańce pasma, mocna ostra góra.

Ciągle jestem na etapie poszukiwania tych kolumn. Póki co chyba najbardziej do mnie przemawiają kolumny Tonsil Scherzo 200 pod względem recenzji i cenowym. Zastanawiam się tylko czy sprawdzą się one do muzyki metalowej. Czy nie będą mi buczały przy thrash metalu czy hc :) A są jakieś godne polecenia Magnaty które sprawdziły by mi się z tym wzmacniaczem i do takiej muzy? Ewentualnie jakieś monitory polecacie? Tylko muszą być czarne.
    andrew54
    Level 27  
    Mam jeden komplet scherzo 200 ale dawno ich nie słuchałem, pamiętam że przy cięższej muzyce pojawiała się metaliczna góra i trzebabyło zjechać wysokimi o 1-2 dB, tak czy owak to chyba jedne z lepszych kolumn do metalu, ja średnio lubię scherzo 200 ale tylko przez to że że słucham spokojnej muzyki a one mają tendencje do nadawania ostrości brzmienia