Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
AM TechnologiesAM Technologies
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Gorenje NRS85728RD Side by Side - Płytka sterująca

maniek5915 07 Maj 2019 06:32 1041 32
    maniek5915
    Poziom 9  
    Podłączyłem 3 żarówki odpowiednio do wyjścia "W", "V", "U" żarówki podłączone kablem brązowym do tych wyjść, a drugi kabel niebieski z 3 żarówek połączone ze sobą. Gdy inverter wykonywał próbę startu kompresora to zaczynała świecić jedną Żarówka trochę dłużej później pierwsza gasła i zapaliła się następna i czas świecenia żarówek się skracał. Żarówki świeciły kolejno W, V, U. Bardzo szybko żarówki zaczynały świecić wszystkie razem (delikatnie mrugając - myślę, ze to był bardzo szybkie podanie prądu na poszczególne wyjścia). Po czym zgasły cały proces trwał ok 3 sekund.

Mam zwykły miernik bez pomiaru częstotliwości mogę napisać tylko tyle. Pomiar wolt na wejściu że płyty sterujące wskazywał 3.8V a gdy na inwerterze zapaliła się dioda spadał do 1.8V. Dioda tak samo przy żarówkach i przy podlaczonym kompresorze, próba 8 mrugnięć przerwa 8 mrugnięć, przerwa 1 mrugnięcie i próba startu kompresora. Zwykle żarówki 100W.
  • AM TechnologiesAM Technologies
    maniek5915
    Poziom 9  
    Tak wtyczka była odlaczona. Mogę dzisiaj spróbować z podłączona wtyczka.

Dodano po 5 [godziny] 34 [minuty]:

Lodówka Gorenje NRS85728RD Side by Side - Płytka sterująca po zwarciu reset i 1 inverter się prezentuje co oznacza reszta tych wyjść czy któraś jest do ręcznego podpalenia kompresora

Dodano po 5 [minuty]:

Dzisiaj zwarlem wejście 5v na podlaczonej płycie głównej. Po prostu napięcie znikło i nie ma żadnego rezultatu