Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 307 - Brak mocy przy niskim poziomie paliwa

27 Kwi 2019 18:24 450 4
  • Poziom 9  
    Witam Forumowiczów,
    Mam problem z moim Peugeotem, że jak mam mało paliwa w zbiorniku to samochód nie nabiera mocy. Mogę jechać maksymalnie 30 km/h i nie rozpędzę się szybciej (no chyba że z górki :). Drugą sprawą jest to, że muszę zatankować co najmniej 7 litrów paliwa jednorazowo, aby wskaźnik kilometrów i poziomu paliwa w ogóle się ruszył i oczywiście samochód nabrał mocy. Teraz nawet jak doleje paliwa, to wskaźnik paliwa się nie rusza Wiecie, co może być przyczyną tych usterek?
    Peugeot 307 2.0 HDI diesel, 2001 rok HB
  • Poziom 35  
    Auto już letnie, więc w zbiorniku paliwa pewnie dużo szlamu. Tankuj jednorazowo większe ilości paliwa a unikniesz zapowietrzenia układu paliwowego, uszkodzenia pompy i wtryskiwaczy. Dieslem nie opłaci się jeździć na tzw. "oparach" paliwa.
  • Poziom 30  
    Jak tankujesz do pełna i po wyjeżdżeniu paliwa traci moc to może być problem z odpowietrzeniem zbiornika - pompa nie daje rady uciągnąć. A jak tankujesz po kilka litrów, to trzeba bardzo często wymieniać filtr paliwa. Kolega podał dlaczego
  • Poziom 42  
    marbilek napisał:
    Drugą sprawą jest to, że muszę zatankować co najmniej 7 litrów paliwa jednorazowo,

Że ile tankujesz? Siedem litrów tankujesz serio czy to literówka?

Jak wyżej podano przy takim oszczędzaniu traci się więcej niż przy normalnym tankowaniu a nie ... nie wiem co bo to dziwna ilość paliwa.
  • Poziom 9  
    Problem rozwiązany. Poruszałem kabelkami przy pompie paliwa i wszystko zaczęło działać. Powiedzcie mi jeszcze, czy w tym samochodzie jest taka możliwość, że jak jest mało paliwa, to włącza się tryb awaryjny i przez to nie mogę szybciej jechać?