Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pierwsza drukarka 3D - zakup

27 Kwi 2019 19:17 720 5
  • Poziom 3  
    Witam.

Piszę tu, bo chciałbym rozpocząć przygodę z drukiem 3D. Mam do Was Drodzy Użytkownicy takie pytanie: jaką drukarkę 3D wybrać?

Podaję Wam interesujące mnie parametry:

- cena ~1000 zł;
    - technologia FDM/FFF;
    - filament głównie PLA, ale też czasami może być ABS;
    - powierzchnia robocza ~ 200x200x200 mm im więcej tym lepiej;
    - drukarka przeznaczona do użytku domowego ~ kilka wydruków tygodniowo;
    - im lepsza precyzja tym lepiej;
    - łatwość obsługi - konserwacja;
    - drukarka nie musi być cicha - nie będzie przeszkadzał mi hałas;
    - części zamienne łatwo dostępne;
    - stabilna konstrukcja;
    - możliwość ulepszeń bez konieczności ingerencji w konstrukcję drukarki np. wiercenie, cięcie.

Moje typy to Creality Ender 3, Anycubic I3 Mega, ewentualnie Anet A6.
    Co o tym myślicie? Jesteście użytkownikami jednej z nich oraz jesteście w stanie mi doradzić? Może macie inne propozycje?

Dziękuję za pomoc. :)

Jeśli podobne coś było to temat do kosza.
  • Poziom 25  
    Proponuję Anycubic I3 Mega.
  • Poziom 5  
    Siemka, na twoim miejscu kupiłbym edera3 lub i3mege ale i3mege, tylko wtedy kiedy znajdziesz ją jakoś o 100-150 zł droższą bo niektóre i3megi mogą kosztować nawet 1200 zł to bardziej opłaca się kupić endera3 anet A6 ani A8 nie polecam to znaczy te zmienianie taśmy na stole i składanie od zera nie jest tak złe, ale endera3 masz już częściowo złożonego i masz w nim buildtak jak będziesz kupował endera3 to zamów go z gearbest, ale nie z Chin z Polski, Czech albo Niemiec. Do niego zamów jeszcze PLA i PET-g a także wiatraczek 5015 na 24 V 50x50x15mm do niego wydrukuj sobie inne chłodzenie, link wyślę Ci na PW, nie sugeruj się tym, że jest do bo w cr10 i w ender3 karetka jest ta sama.
  • Poziom 3  
    Taki max jaki zamierzam przeznaczyć to 1200 zł.
  • Poziom 5  
    No to mówię bierz endera3 a jak znajdziesz i3mege od niego droższą o jakieś 100, 150 może 200 zł to bierz tą i3mege.