Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Baofeng uv3r PLUS - Nie działająca "grucha"

27 Kwi 2019 22:43 180 11
  • Poziom 6  
    Witajcie!
    Od dosyć nie dawna posiadam radio baofeng uv3r+.
    Postanowiłem że z automatu kupię do tego radia gruszkę od baofenga na wtyk Kenwood.
    Wpinam... ani głośnik gruszki, ani głośnik radia się nie odzywa.
    Przycisk PTT na gruszy nie zapala czerwonej lampki nadawania.
    Dopiero po naciśnięciu PTT na radiu, na kanale słychać, że coś z tej gruszki słychać ale jest to bardzo ciche i nie wyraźne.
    Po wpięciu gruszki do baofenga 82 (kolegi) gruszka już działa.

O co może chodzić i jaką gruszkę polecacie aby z tym cudem techniki współpracowała?
    Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    Kup dedykowany mikrofon taki jak ma twój kolega. Ewentualnie możesz sprawdzić czy wyprowadzenia są takie same
  • Poziom 6  
    Mikrofonoglosnik który ma mój kolega to baofengowa gruszka pod wtyk Kenwood. Więc siła rzeczy powinno działać skoro np. Ten sam wtyk mam w zestawie słuchawkowym dołączonym do.zestawu.
  • Poziom 19  
    Ale wyprowadzenia mogą być inne.
  • Poziom 6  
    To znaczy co w tym przypadku? Nie chce za bardzo niczego rozwalać ani lutować wolę kupić. I nie to że mi się nie chcę ale nie mam czasu.
  • Poziom 19  
    Miernik do rączki i porównaj oba mikrofony. Ale napewno szybciej będzie kupić dedykowany.
    Generalnie nie rozumiem po co ten temat chciałeś aby ktoś przy pomocy kryształowe kuli sprawdził i wykonał ewentualna modyfikacje?
  • Poziom 6  
    Chciałem kupić dedykowanego ale chyba nie do złapania.
  • Poziom 19  
    Link do strony z mikrofonem na PW
    Moderowany przez c2h5oh:

Nie chcesz się dzielić "wiedzą" na elektrodzie to nie pisz wcale.
    Następnym razem za taki post otrzymasz ostrzeżenie.
    Teraz tylko nabijasz posty i punkty.

• Poziom 25  
    domo978 napisał:
    Czyli z tego co widzę, mikrofon do uv3r bez + powinien działać.

Nie , nie będzie działać bo.. ma inny wtyk . Uv3 bez + ma wtyk na 1xjack 3.5mm
  • Poziom 6  
    Gruszka od Zastone, którą ostatnio kupiłem współpracuje z baofengiem uv3r. Grucha od baofenga musiałaby być caly czas dopychana do gniazda bo wydawało się jakby nie wchodziła.