Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kaśkowa kolumna

Kasia18 12 Wrz 2005 08:00 8817 30
  • Hej.
    Powstało coś takiego. Oczywiście projekt w tej chwili jeszcze nie ukończony, ale gra brakuje tylko pierścienia (obręczy?) na głośnik basowy. Budowa wyniosła mnie około 150 złotych razem z głośnikami więc nie jest to jakaś audiofilistyczna konstrukcja, ale przynajmniej wykożystuję całe jej możliwości.

Płyta wiórowa - 25zł
    Głośniki, zwrotnica - 90zł
    Inne pierdoły - reszta

Do budowy kolumny użyłam własnych rąk i wiertarki :wink:

http://www.stx.pl/charakterystyki/GDN-25-100-8-SC-ALL.jpg
    http://www.stx.pl/charakterystyki/GDN-25-100-8-SC-FALL.jpg

Fajne!
  • #2 12 Wrz 2005 10:20
    Rocky Horror
    Poziom 30  

Cieszy fakt, że i wśród kobiet znajdują się czasami osoby zafascynowane elektroniką i w tym tematyką Audio :-) .

150 złociszy za ręcznie stworzony wyrób tego typu, to nie wiele.. Bardzo ładne wykonanie! Czekamy na drugą sztukę i więcej zdjęć ;-) .

• #3 12 Wrz 2005 10:26
    Adi24
    Poziom 20  

Witam

No prosze, całkiem fajna skrzynka:)
    Napisz, jaką zwrotnice zastosowałaś, czy nie brakuje Ci środka i czym to napędzasz.
    I dlaczego jedna skzynia?

• #4 12 Wrz 2005 10:31
    dothan
    Poziom 12  

Rocky Horror napisał

Rocky Horror napisał:
    150 złociszy za ręcznie stworzony wyrób tego typu, to nie wiele.. Bardzo ładne wykonanie! Czekamy na drugą sztukę i więcej zdjęć ;-) .

myśle że 150 zł i ręczne wykonanie przez kobiete to wiele bardzo wiele dzieło jest bezcenne :P :) pozdrawiam

• #5 12 Wrz 2005 10:43
    Rocky Horror
    Poziom 30  

:arrow: dothan
    Emmm... Miałem tu na myśli stosunek nakładów finansowych do uzyskanego efektu, który w tym wypadku wyszedł nadzwyczaj korzystnie - a to też jest sztuka. Nakład prac manualnych to oczywiście "wartość" bezcenna, ponieważ oprócz zamierzonego wyniku daje też pewne odświadczenia.
    Krótko mówiąc mamy tu bardzo zgrabne dzieło za nieduże pieniądze, a stwierdzenie to nabiera szczególnego znaczenia w sytuacji gdy kreatorem jest przedstawicielka płci pięknej :-) .

• #6 12 Wrz 2005 11:01
    dothan
    Poziom 12  

Tak jest :) :D

Dodano po 2 [minuty]:

Kasia18

Mogła byś podać jaka jest średnica głośnika i zewnętrzne wymiary obudowy?

z gory dzięki pozdrawiam

Dodano po 10 [minuty]:

szukam jakieś inspiracji wzor wg którego mogł bym zrobić swojego suba bardzo podoba mi sie jeszcze ten: http://www.artonaudio.com.pl/klasykreklama.html

• #7 12 Wrz 2005 14:03
    kiepol
    Poziom 16  

Konstrukcja ładna, udana, no i ten fakt, ta myśl niedająca spokoju, że... zostało to wykonane delikatnymi rączkami kobiety... Gratuluje i pozdrawiam...

P.S Tak swoją drogą taka dziewczyna to cud, jak ja swojej zaczynam coś tłumaczyć, przedstawiam jej jakiś projekt, który sobie wymyśliłem, to ona się odwraca i mówi: "I tak nic z tego nie rozumiem" :P Dzisiaj na przykład kombinowałem nad najlepszy i wmiare rozsądnym zarówno pod względem brzmieniowym jak i cenowym systemie car audio do mojego Deawoo Tico (prosze się nie śmiać :P) i robiłem sobie notatki w brudnopisie na lekcji, to w pewnym momencie przerwała mi moją kontemplacje i postwiła znak zapytania, a jak powiedziałem "audio" to ona od razu "aha" i zajęla się swoimi pierdołami :P

• #8 12 Wrz 2005 14:16
    zajaranyy
    Poziom 11  

choćby dlatego, że monitorek wykonany przez płeć piękną jest naprawdę wyjatkowy. Szkoda, że takich dziewczy nie ma w szczecinie ah ;)

• #9 12 Wrz 2005 15:18
    wueska
    Poziom 16  

no panowie dziśmnie płeć piękna zaskoczyła:P

Na warsztatach w sali obrubki mechanicznej, pracowałem na tokarni z 17 letnią anią :) Musze powiedxieć ze bardzo zgrabnie obsługiwała wszystkie urządzenia:)

nie wypowiadam sie zwykle w tym temacie ale musze pochwalić konstrukcje:) Sam cos takeigo musze sklecić :) Niezły projekt i bardzo tani !!

• #10 12 Wrz 2005 17:53
    MotoMan
    Poziom 13  

CO jak co, ale widać tu kobieca rękę ;) Bardzo ładnie oklejone nie widać łączeń płyt i okleiny. brawo

P.S Czy masz więcej kolezanek interesujacych się Audio i Akustyka :D

• #11 12 Wrz 2005 21:26
    fraxx
    Poziom 15  

nono... baaardzo ładna kolumienka i szkoda że tylko jedna :( mam nadzieję że doczekamy się drugiej ;)

Ale muszę przyznać że jak kobieta zna się na rzeczy, to zawsze zrobi coś ładnego i starannie wykonanego i z dobrze dobraną kolorystyką. Taka to kobieca natura :)

Kasiu z niecierpliwością czekam na efekt końcowy tej konstrukcji. Jakieś rurki b-r też by się przydały.
    I zachęcam cię do wykonania kolejnych konstrukcji :)

aha i jeszcze pytanko do Kasia18 :
    co położyłaś na przednią ściane kolumny? chodzi mi o tą czerń :) co to za materiał ?

Pozdrawiam.

P.S.
    kdybyś Kasiu mogła zmniejszyć rozmiar zdjęć, bo mi naprzykład ładowały się chyba z 5 minut :)

• #12 12 Wrz 2005 22:47
    dothan
    Poziom 12  

chciał bym aby moja dziewczyna zrobiła mi coś takiego :) fajnie tak pogadać z babeczką o subach wzmacniczach i ogolnie technice :) Matryna Wojciechowska :)

• #13 13 Wrz 2005 07:23
    Kasia18
    Poziom 12  

Bardzo dziękuję za pozytywne komentarze.

dothan:arrow: średnica głośnika basowego 25cm, wysokotonowego 8cm. Wymiary to 60x60x30cm.

MotoMan:arrow: owszem mam, aż jedną :wink:

fraxx:arrow: Jedna kolumienka tylko, ponieważ na drugą funduszy nie było, a gdyby się nie udała to nie byłoby takiej straty jak za dwie. Rurki bass-reflex oczywiście będą projekt jeszcze nie gotowy :wink:
    Na przednią ścianę położyłam okleinę o fakturze skóry (... ta to dopiero droga była 20 złotych za metr^. A zdjęcia malutkie dałam, nie wiem czemu sie tak dlugo ladowaly :D

Grzelaspace: brat jest totalnym ignorantem w sferze elektroniki i akustyki :D

Pozdrawiam!

P.S. I nie chcę bana za to brzydkie słówko:!: :D

• #14 13 Wrz 2005 07:34
    marniu
    Poziom 25  

Konstrukcja zajefajna , no ale jestem pod wrażenie
    nie wiedziałem że panie tez są na elektrodzie , a to bardzo miłe zaskoczenie , aby tak dalej

pozdrawiam marniu

• #15 13 Wrz 2005 08:58
    dothan
    Poziom 12  

Kasia18: napewno 60x60x30?? a może 30x60x30 takie były by spoko :)

• #16 13 Wrz 2005 12:39
    Marcin_126
    Poziom 16  

Ja jestem poprostu w szoku kolumienka wykonana lepiej niż przezemnie.
    I do tego jeszcze obliczona a nie na oko (tego nawet niektórzy faceni nie robią :) ).

• #17 13 Wrz 2005 15:23
    Kasia18
    Poziom 12  

dothan napisał:
    Kasia18: napewno 60x60x30?? a może 30x60x30 takie były by spoko :)

wysokość 60cm, szerokość 30cm, głębokość 30cm.

• #18 13 Wrz 2005 22:28
    Usunięty
  • #19 16 Wrz 2005 10:16
    grzespower
    Poziom 13  

Witam
    Kolumna wygląda ładnie, widać że została starannie wykonana.
    Jak stwierdził jeden z przedmówców może brakować środka (średnich tonów) ale to w dużej mierze zależy od częstotliwości podziału w zwrotnicy.
    Ale jak dotąd koleżanka nie napisała jak kolumna gra, no poza tym ze wykorzystuje całe jej możliwości (czekamy na dokładniejszy opis :) ).
    Ze swojej strony mogę pogratulować fajnej konstrukcji, tym bardziej ze wykonanej przez kobietę (a wszyscy wiemy jak kobiety lubią posługiwac sie np wiertarką :D ). Oby tak dalej, czekamy na drugą do pary i kolejne konstrukcje.

P.S. Nie stawiaj kolumny tak blisko komputera :!: ( 2 zdjęcie od góry), lub innych urządzeń wrażliwych na pole magnetyczne (telewizor, monitor..) bo stanie im się krzywda :cry:
    Pozdrawiam

• #20 16 Wrz 2005 10:33
    m_wojcik
    Poziom 25  

grzespowier: komu stanie sie krzywda? Przy tych rozmiarach kolumny nie sądzę żeby monitor nabrał kolorków od magnesu głosnika.
    Do Kasi: koniecznie dorób drugą kolumnę, wtedy to dopiero będzie coś!
    Czy zrobiłaś równieź wzmak do napędzania tego cudeńka?

• #21 17 Wrz 2005 23:24
    Dioda3
    Poziom 12  

Hej!
    Starasznie fajnie wyszła Ci przednia sciana. Z czego jast zrobiona? Wielki respekt i podziw dla Ciebie. Pozdrawiam

• #22 18 Wrz 2005 00:52
    fraxx
    Poziom 15  

Dioda3 napisał:
    Starasznie fajnie wyszła Ci przednia sciana. Z czego jast zrobiona?
    -.-
    Kasia18 napisał:

Na przednią ścianę położyłam okleinę o fakturze skóry (... ta to dopiero droga była 20 złotych za metr^

• #23 20 Wrz 2005 14:33
    mlody konstruktor
    Poziom 2  

Kobiety do garów :D Ja właśnie jestem w trakcie produkcji Tuby Estradowej Do Samochodu Cinquecento 700® niedługo pochwale sie w DIY... Wcześniej zrobiłem dużo innych udanych konstrukcji i uważam że jako mężczyzna mam większy potencjał:) ogólnie oceniam na +3 gdyż widać łączenia kolumny z podłogą. Nie odpowiada mi również dywanik i wzorek na firance.

Moderowany przez tomaszo:

OSTRZEZENIE. Po pierwsze (primo) zahaczasz o obrazanie i to w dodatku kobiety, po drugie (primo) i najwazniejsze - post totalnie nie na temat, jak na zlosc doslownie. Po trzecie (primo ultimo) bede obserwowal poczynania i tego typu wybryki moga sie szybko skonczyc blokada mozliwosci pisania.

• #24 20 Wrz 2005 21:21
    Marcin_126
    Poziom 16  

mlody konstruktor napisał:

ogólnie oceniam na +3 gdyż widać łączenia kolumny z podłogą. Nie odpowiada mi również dywanik i wzorek na firance.

Co to w ogóle za brednie :/
    Takie posty powinno się usuwać (nic nie wnosi do tematu) albo przenieść do działu na wesoło.
    Kolego "młody elektronik" uważasz się za dobrego elektronika, wobec tego mówiąc że tworzysz tubę estradową rozumiem że chodzi ci o coś podobnego do konstrukcji Tomaszo lub djBolo a nie o typowy samochodowy walec?

• #25 20 Wrz 2005 23:17
    Banasiewicz02
    Poziom 31  

Pi********e o szopenie....konstrukcja zajefajna (to mi nawet sie nie chce babrać z okleiną i wole kawałek dywanu urżnąć i przykleić)ogółem konstrukcja bardzo fajna tyle że no szkoda że nie dwie kolumienki a jedna...tak to by było stereło ;)

• #26 23 Wrz 2005 17:11
    kozik
    Poziom 15  

mnie tam sie podoba, w zasadzie to fajnie że kobieta sie interesuje sprzetem audio a jeszcze lepiej jak go sama tworzy :D

• #27 24 Wrz 2005 21:13
    zuhjk
    Poziom 21  

W mojej okolicy brak kobiet konstruktorów. A może składasz też wzmacniacze ? A kto Ci pomaga ? No nie, napewno nie jesteś sama.

• #28 25 Wrz 2005 15:30
    Trabi
    Poziom 36  

Kasiu, mnie się podoba ta kolumienka. Widać "damską rękę" w wykończeniu - czysto, gładko, bez "wodotrysków", ale za to rzeczowo. Brawo! Jestem ZA.

• #29 25 Wrz 2005 21:36
    micho a
    Poziom 35  

super eleganckie wykończenie brawa generalnie powiem tak wykończenie na prawde super ja bym sie troche przyczepił częsci elektrycznej bo brak schematu zwrotnicy ale w sumie super i tak :D

• #30 25 Wrz 2005 22:45
    gdL
    Poziom 27  

Mógłbym napisać, jak większość, że jest super, że wykonanie wspaniałe, że dokładne, że na pewno świetnie gra. Bo co ? Bo kobieta to stworzyła. Dobrze, że okleina dolega na rogach, dobrze, że wszystkie 6 płyt do siebie pasuje, że dziury pod głośniki wykonane pod wymiar, świetnie. Ale...

Ale na forum większość konstrukcji już powoli wyłamuje się poza ramy przedstawione w tym projekcie. Ludzie poszukują czegoś więcej, jakichś nowatorskich rozwiązań, a machina zwana DIY + dział akustyka jest machiną samonapędzającą i tak na prawdę wierzę i widzę, że dźwięk z tych konstrukcji jest lepszy niż z fabrycznych urządzeń. Nie każdy ma frezarkę, ale widać już wzmocnienia wewnętrzne, półokrągłe ścianki ITP. Widać w tym jakiś zamysł na odtworzenie dźwięku. Pewną "szkołę".

Tutaj tego brak. Projekt rozwojowy, ale liczę, że to nie koniec i szybko zarządasz więcej, więcej od brzmienia, wyższej jakości, zapragniesz, albo mocnego basu albo analitycznego brzmienia, albo może wykreujesz swoją koncepcję.

Oceniać nie ma czego za bardzo. Bez BR, w mono, efektywna tubka + małoefektywny bas, problemy z kierunkowością, bo duża średnica membrany. Ale na pewno lepiej niż pierdziołki komputerowe, lepiej może niż niejedna miniwieża. Jak już się do tego obudziłaś, to wkrótce zarządasz więcej. To trochę jak choroba :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME