Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volkswagen rozpoczyna testy swojego pojazdu autonomicznego w ruchu miejskim

ghost666 29 Kwi 2019 09:23 540 0
 • Volkswagen rozpoczyna testy swojego pojazdu autonomicznego w ruchu miejskim
  Laboratoria badawcze Grupy Volkswagen zapowiadają, że niebawem po raz pierwszy przeprowadza testy pojazdów autonomicznych poziomu czwartego. Testy realizowane mają być za pomocą floty pięciu samochodów elektrycznych e-Golf, które będą działać w rzeczywistych warunkach jazdy w niemieckim Hamburgu.

  Każdy z pojazdów jest wyposażony w 11 skanerów laserowych, 14 kamer, czujniki ultradźwiękowe i 7 systemów radarowych, a moc obliczeniowa samochodu równa się około 15 laptopom, które znaleźć można w bagażniku. Regularne jazdy testowe będą generować dane z szybkością do 5 GB na minutę, a każdy test potrwa kilka godzin.

  Hamburg buduje 9-kilometrowy tor testowy do jazdy samochodów autonomicznych i połączonych, a Volkswagen jest pierwszym użytkownikiem tego miejsca. Samochody Volkswagen e-Golf będą jeździć na 3-kilometrowym odcinku cyfrowego stanowiska testowego. Wiele czujników zapewni, że ​​piesi, rowerzyści, inne samochody, skrzyżowania, zasady pierwszeństwa, pojazdy na parkingach i zmiany pasa ruchu w czasie jazdy będą rejestrowane z dużą dokładnością pozycji w czasie milisekund. Oprogramowanie sztucznej inteligencji każdego pojazdu identyfikuje wszystkie istotne obiekty dookoła i reaguje na nie bez fałszywych alarmów. Do działania systemu na poziomie czwartym wymagana jest bezwzględna precyzja.

  Do 2020 roku tor testowy w Hamburgu zostanie zaktualizowany pod kątem komunikacji infrastruktura-pojazd oraz pojazd-infrastruktura. Jest on już obecnie otwarty dla producentów pojazdów, firm technologicznych i instytucji badawczych w celu wypróbowania innowacyjnych usług w zakresie motoryzacji w rzeczywistych warunkach drogowych napotykanych na drogach publicznych. Aby uzyskać więcej informacji na temat toru testowego w Hamburgu do jazdy automatycznej i połączonej, kliknij tutaj.

  Hamburg będzie również gospodarzem Światowego Kongresu Inteligentnych Systemów Transportowych w 2021 roku.

  Źródło: https://www.eeweb.com/profile/eeweb/news/volkswagen-tests-automated-vehicles-in-urban-traffic

  Fajne! Ranking DIY