Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ekspres Krups EA8808 - regulacja młynka kawy

TataMichas 29 Apr 2019 13:02 5709 6
    TataMichas
    Level 2  
    Proszę o pomoc.
    Jak w tytule, młynek do kawy w ekspresie Krups EA8808 wymaga regulacji. Mieli zdecydowanie za krótko około 5 sekund, w efekcie czego zamiast kawy otrzymuję brązowy płyn, a wypraski to nie lekko wilgotne krążki, a mała bezkształtna mokra masa. Dzieje się tak ze względu na stopień ustalenia grubości mielenia, czy też ilości wody. Pozostałe ustalenia ekspresu: intensywność kawy 100%, woda miękka, brak filtra w zbiorniku, temperatura napoju maksymalna. Zawsze używam tej samej kawy, zatem ten czynnik nie rzutuje na zmianę stanu pracy.

Odrobiłem zadanie domowe i przeszukałem forum w zakresie regulacji młynka by jej dokonać na bazie doświadczeń użytkowników, ale wygląda na to, że mój model nie pozwala wejść w tryb diagnostyczny (włączenie do prądu z wciśniętym przyciskiem PROG i wyjętymi akcesoriami).
    Potwierdzam opinię któregoś z pomagających – młynek się rozregulował, bo dwa lub trzy razy pod rząd mielił powietrze, to znaczy nie było kawy w zasobniku. Zatem warto zwracać szczególną uwagę na ilość ziaren w pojemniku przed zrobieniem kawy.

Oczywiście na infolinii ta sama śpiewka – proszę się zwrócić do serwisu.

Ktoś wie jak wyregulować ten ekspres? Ma co prawda złącze diagnostyczne, ale nie znam typu, ani nie mam oprogramowania.

Z góry dziękuję.
    Michał
  • Helpful post
    maly745
    Level 11  
    Może jeszcze komuś się przyda, to jest instrukcja jak wejść w menu serwisowe expresów seri Ea8***, jak i kalibracji młynka, przepis na pastylkę jaką kilkadziesiąt razy przeprowadziłem kalibrację: dwa korki plastikowe mniejszy i większy (aby jeden wszedł w drugi) zawiniecie ich w folię aluminiową, wszystko ma mieć ok 12 mm wysokości.
    Attachments:
    ameno25
    Level 14  
    Witam
    Pozwolę sobie odgrzać temat
    Mam podobny problem ze swoim expresem do kawy KRUPS EA8280 .
    Expres po 2 latach ciężkiej pracy i około 6tys kaw zaczął przeciekać , zamówiłem komplet uszczelek i postanowiłem samodzielnie wymienić, operacja udała się połowicznym sukcesem , mianowicie expres nie cieknie , parzy super kawkę lecz pojawiły się dwa problemy :
    1 - nie mogę wyregulować młynka mieli za dużo kawy co objawia sie tym iz nadmiar znajduje w tym pojemniku ociekowym w prawym kanale
    2 - expres się zawiesza - po włączeniu i zniknięciu napisu "WITAM " następuje " OGRZEWANIE W TOKU" i nic się nie dzieje expres nie przechodzi do płukania , dopiero wyjecie wtyczki i ponowne włączenie , nastawienie od nowa godziny i expres działa jak nigdy nic , to samo dzieje sie podczas wyłączania , naciskam przycisk "WYŁĄCZ " na ekranie napis "DZIEKUJEMY" i miga " Do Widzenia " expres sie nie wyłączą
    Takie zjawisko występowało juz wcześniej jednak na 2 lata może było to max 10 razy , co tłumaczone było że jak każda elektroniczna rzecz może sie przywiesić i wymaga restartu , teraz po moje naprawie na 10 uruchomień 8 kończy się wyżej opisanym problemem

Co do regulacji młynka wydaje mi się że powyższa instrukcja nie dotyczy mojego modelu , jeśli wcisnę "prog" i włączę wtyczkę na ekranie pojawia sie 5 kwadratów ( 4 na rogach jeden w środku ) każdy kwadrat po naciśnięciu przycisku na expresie zmienia kolor nic poza tym ,

Młynek próbuje regulować , ściągając biały plastik i przestawiając go o kilka " ząbków " w lewo lub prawo co skutkuje tym iż raz mieli za dużo raz za mało
    ameno25
    Level 14  
    Dziękuje za odpowiedz , nie widziadłem tego tematu jednak zorientowałem się że kwadraciki od 1-5 to czas mielenia młynka , w każdym razie Twój post bardzo mi pomógł

Dodano po 2 [godziny] 2 [minuty]:

No to chyba coś poszło mi nie tak :)
    Według instrukcji z tego linku https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3447543.html mój expres nie reaguje , mogę wejść w kwadraciki , ale nic sie nie dzieje , więc zacząłem grzebać , i np włączyłem wtyczkę z wciśniętym przyciskiem do cappuccino , wyskoczył napis po francusku po przetłumaczeniu w google translate " renowacja" , czyli myślę sobie reset , dałem na tak , wyskoczył napis "wyłacz expres" wyłączyłem , włączam ponownie i mam ustawienie - jezyk -data itp , myślę sobie hura udało się teraz mam ustawienia fabryczne , az tu nagle dochodzę w tym menu do momentu gdzie expres prosi o " włożenie szuflady na kawe" , a przeciez ja takiej nie mam w modelu ea82.. i co teraz ?
    buster.qle
    Level 1  
    maly745 wrote:
    Może jeszcze komuś się przyda, to jest instrukcja jak wejść w menu serwisowe expresów seri Ea8***, jak i kalibracji młynka, przepis na pastylkę jaką kilkadziesiąt razy przeprowadziłem kalibrację: dwa korki plastikowe mniejszy i większy (aby jeden wszedł w drugi) zawiniecie ich w folię aluminiową, wszystko ma mieć ok 12 mm wysokości.

Niestety ale model EA8160 nie ma takiego menu. Nie ma ekranu dotykowego tylko ekran lcd i przyciski pod spodem