Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ekspres Krups EA8808 - regulacja młynka kawy

TataMichas 29 Apr 2019 13:02 7833 6
    TataMichas
    Level 2  
    Proszę o pomoc.
    Jak w tytule, młynek do kawy w ekspresie Krups EA8808 wymaga regulacji. Mieli zdecydowanie za krótko około 5 sekund, w efekcie czego zamiast kawy otrzymuję brązowy płyn, a wypraski to nie lekko wilgotne krążki, a mała bezkształtna mokra masa. Dzieje się tak ze względu na stopień ustalenia grubości mielenia, czy też ilości wody. Pozostałe ustalenia ekspresu: intensywność kawy 100%, woda miękka, brak filtra w zbiorniku, temperatura napoju maksymalna. Zawsze używam tej samej kawy, zatem ten czynnik nie rzutuje na zmianę stanu pracy.

Odrobiłem zadanie domowe i przeszukałem forum w zakresie regulacji młynka by jej dokonać na bazie doświadczeń użytkowników, ale wygląda na to, że mój model nie pozwala wejść w tryb diagnostyczny (włączenie do prądu z wciśniętym przyciskiem PROG i wyjętymi akcesoriami).
    Potwierdzam opinię któregoś z pomagających – młynek się rozregulował, bo dwa lub trzy razy pod rząd mielił powietrze, to znaczy nie było kawy w zasobniku. Zatem warto zwracać szczególną uwagę na ilość ziaren w pojemniku przed zrobieniem kawy.

Oczywiście na infolinii ta sama śpiewka – proszę się zwrócić do serwisu.

Ktoś wie jak wyregulować ten ekspres? Ma co prawda złącze diagnostyczne, ale nie znam typu, ani nie mam oprogramowania.

Z góry dziękuję.
    Michał
  • Helpful post
    maly745
    Level 11  
    Może jeszcze komuś się przyda, to jest instrukcja jak wejść w menu serwisowe expresów seri Ea8***, jak i kalibracji młynka, przepis na pastylkę jaką kilkadziesiąt razy przeprowadziłem kalibrację: dwa korki plastikowe mniejszy i większy (aby jeden wszedł w drugi) zawiniecie ich w folię aluminiową, wszystko ma mieć ok 12 mm wysokości.
    Attachments:
    ameno25
    Level 14  
    Witam
    Pozwolę sobie odgrzać temat
    Mam podobny problem ze swoim expresem do kawy KRUPS EA8280 .
    Expres po 2 latach ciężkiej pracy i około 6tys kaw zaczął przeciekać , zamówiłem komplet uszczelek i postanowiłem samodzielnie wymienić, operacja udała się połowicznym sukcesem , mianowicie expres nie cieknie , parzy super kawkę lecz pojawiły się dwa problemy :
    1 - nie mogę wyregulować młynka mieli za dużo kawy co objawia sie tym iz nadmiar znajduje w tym pojemniku ociekowym w prawym kanale
    2 - expres się zawiesza - po włączeniu i zniknięciu napisu "WITAM " następuje " OGRZEWANIE W TOKU" i nic się nie dzieje expres nie przechodzi do płukania , dopiero wyjecie wtyczki i ponowne włączenie , nastawienie od nowa godziny i expres działa jak nigdy nic , to samo dzieje sie podczas wyłączania , naciskam przycisk "WYŁĄCZ " na ekranie napis "DZIEKUJEMY" i miga " Do Widzenia " expres sie nie wyłączą
    Takie zjawisko występowało juz wcześniej jednak na 2 lata może było to max 10 razy , co tłumaczone było że jak każda elektroniczna rzecz może sie przywiesić i wymaga restartu , teraz po moje naprawie na 10 uruchomień 8 kończy się wyżej opisanym problemem

Co do regulacji młynka wydaje mi się że powyższa instrukcja nie dotyczy mojego modelu , jeśli wcisnę "prog" i włączę wtyczkę na ekranie pojawia sie 5 kwadratów ( 4 na rogach jeden w środku ) każdy kwadrat po naciśnięciu przycisku na expresie zmienia kolor nic poza tym ,

Młynek próbuje regulować , ściągając biały plastik i przestawiając go o kilka " ząbków " w lewo lub prawo co skutkuje tym iż raz mieli za dużo raz za mało
    ameno25
    Level 14  
    Dziękuje za odpowiedz , nie widziadłem tego tematu jednak zorientowałem się że kwadraciki od 1-5 to czas mielenia młynka , w każdym razie Twój post bardzo mi pomógł

Dodano po 2 [godziny] 2 [minuty]:

No to chyba coś poszło mi nie tak :)
    Według instrukcji z tego linku https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3447543.html mój expres nie reaguje , mogę wejść w kwadraciki , ale nic sie nie dzieje , więc zacząłem grzebać , i np włączyłem wtyczkę z wciśniętym przyciskiem do cappuccino , wyskoczył napis po francusku po przetłumaczeniu w google translate " renowacja" , czyli myślę sobie reset , dałem na tak , wyskoczył napis "wyłacz expres" wyłączyłem , włączam ponownie i mam ustawienie - jezyk -data itp , myślę sobie hura udało się teraz mam ustawienia fabryczne , az tu nagle dochodzę w tym menu do momentu gdzie expres prosi o " włożenie szuflady na kawe" , a przeciez ja takiej nie mam w modelu ea82.. i co teraz ?
    buster.qle
    Level 1  
    maly745 wrote:
    Może jeszcze komuś się przyda, to jest instrukcja jak wejść w menu serwisowe expresów seri Ea8***, jak i kalibracji młynka, przepis na pastylkę jaką kilkadziesiąt razy przeprowadziłem kalibrację: dwa korki plastikowe mniejszy i większy (aby jeden wszedł w drugi) zawiniecie ich w folię aluminiową, wszystko ma mieć ok 12 mm wysokości.

Niestety ale model EA8160 nie ma takiego menu. Nie ma ekranu dotykowego tylko ekran lcd i przyciski pod spodem